+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Guatemala Black Honey Coban - zrnková káva

Kód: 1755

Rodný list téhle kávě podepsal Augusto Robles, majitel rodinné farmy v kopcích San Cristobal Verapaz. Má být nač hrdý – podnik prosperuje a jeho káva si nachází cestu k vyznavačům nejvyšší kvality po celém světě. Speciálně Guatemala Black Honey Coban se to daří díky nádhernému chuťovému profilu kombinujícímu sušené ovoce, kakao a karamelový krém. Doporučujeme všemi deseti!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
992 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Coban
Nadm. výška
Nadm. výška:
1450 - 1500m
Chuť
Chuť:
Karamel, Kakao, Sušené ovoce
Zpracování
Zpracování:
Honey

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Guatemala Black Honey Coban má, ostatně jako řada jiných guatemalských arabik, vynikající tělo, plnou, bohatou chuť a lehkou ovocnou kyselinku. Na rozdíl od ostatních vás k tomu potěší tóny sušeného ovoce, kakaa a karamelového krému. Tato káva je skvělá pro přípravu espressa, latte nebo cappuccina. Její nezaměnitelná chuť se krásně rozvine při přípravě v moka konvičce nebo na filtru.

Původ kávy

Guatemala se produkci kávy věnuje od 50. let 19. století. Jednu dobu byla dokonce jejím největším středoamerickým vývozcem. Momentálně exportuje ročně přes 3 miliony 60kilogramových pytlů a pokrývá tak asi 2,5 procenta světového trhu s kávou. Pro zemi jde o zásadní vývozní artikl – představuje 40 procent příjmů ze zemědělského vývozu.

S nadsázkou můžeme říct, že kávu v Guatemale najdete na každém rohu. Kávovníky se pěstují ve 20 z 22 regionů, na celkové ploše 270 tisíc hektarů. Naprostá většina keřů roste ve stínu a téměř všechny keře jsou odrůdy arabika. Jejich červené plody zemědělci zpracovávají obvykle promýváním, méně často takzvaným polopromytím (semi-washed). Výsledek takového postupu nese označení honey coffee, tedy „medová káva“. Přesně to je případ Guatemala Black Honey Coban z farmy rodiny Augusta Roblese.

Polopromývání je kombinace procesu promývání a suché metody zpracování kávových bobulí. Plody ukrývající obvykle dvě zelená zrna nasypou dělníci do vody, kde je pomocí drticích plechů zbaví slupky. Poté je ale nevracejí do čisté vody, aby v ní fermentovaly, ale zrna obalená ještě dužinou rovnou suší. Protože je dužina sladká a sušení pozvolné, absorbuje zrno značné množství cukru. Takto usušenou kávu je nakonec samozřejmě zbytků suché dužiny pečlivě zbavit. Výsledkem je sklizeň vykazující výraznější sladkou, ovocnou chuť a plné tóny kakaa a karamelu.

Když jsme zmínili rodinu Augusta Roblese, dodejme, že farmu provozuje od konce 20. století, zaměstnává kolem 10 lidí mimo sezonu, během sklizně najímá až pět desítek brigádníků. Na plantáže vyrážejí od prosince do března, kávové bobule škubou ručně a zpracovávají uvedeným polopromýváním. Méně obvyklý postup dotáhli k dokonalosti, takže si mezi kávomilci získali skvělé jméno.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
725 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

INDONÉSIE SULAWESI KALOSSI TORAJA GRADE 1
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDONÉSIE SULAWESI KALOSSI TORAJA GRADE 1

Sulawesi čili Celebes je jedním ze 14 tisíců indonéských ostrovů. Tvarem může připomínat pavouka – živočichové a rostliny jsou ostatně tím, čím uchvacuje turisty z celého světa. Pak je tady samozřejmě také káva. Malé farmy v kopcích produkují zrna ohromující chuti a opojné vůně. Kávu z hornaté oblasti Toraja si zamilujete pro vyváženou aciditu a příjemnou čokoládovou notu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
852 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva

O Hondurasu je v mezinárodním kávovém světě slyšet čím dál víc. Středoamerická země pokrytá kopci a hlubokými lesy exportuje kávu excelentní kvality, což dokazují úspěchy v řadě soutěží. Honduras SHG EP Los Geranios patří k těm, po jakých rád sáhne každý barista. Mnohovrstevnatá, živá káva s kulatým tělem a měkkou kyselostí se bude líbit i vám. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
714 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 28. 3. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »