+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva

Kód: 1551
Hodnocení: velmi dobrá, 3 recenze

Jako nedostupný diamant, jako vzácná delikatesa, jako vysněné království. Šálek téhle kávy rozehraje fantazii a nabídne vám, co zrovna potřebujete. Sladkou šťavnatost, bohaté tělo a chutě čokolády, mandlí i oříšků. Kávová specialita z farmy Vista Alegre sklízí vavříny na soutěžích, je poptávána mezi baristy a nachází si pevné místo v domácnostech gurmetů. Přidejte se do vybrané společnosti obdivovatelů brazilských černých diamatů.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
845 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Cerrado Mineiro
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1500m
Chuť
Chuť:
Hořká čokoláda, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Suché

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Brazílie Cerrado Black Diamond se vyznačuje plným tělem a chutí přesně tak vyváženou, že jí nic nechybí a nic nepřebývá – šťavnatost doplňuje sladkost, kyselinku korunuje čokoláda, mandle doplňují lískové oříšky. Pokud dáváte přednost přípravě nápoje ve french pressu nebo milujete silné espresso, je tohle káva přesně pro vás. Jelikož jde o arabiku, očekávat můžete cremu jemnou, nižší, ale soudržnou a nadýchanou.

Původ kávy

Vždycky je zajímavé zjistit, jakou cestu si káva našla do té které země nebo oblasti. Pro region Serrano Mineiro bylo zemědělství, natož kávové, dlouho pouhým snem. Letité sucho a nepřipravenost obyvatel kopcovité krajiny na pěstování plodin změnily až vládní plány z roku 1960. Díky zavlažování se mohli obyvatelé začít věnovat nejen chovu hovězího dobytka, vědcům a rolníkům se navíc podařilo stimulovat půdu tak, že se stala mimořádně vhodnou k pěstování právě kávovníků. Jejich zrna vynikají úžasnou a neopakovatelnou chutí a bývají zpracována poněkud netypicky – suchým procesem.

V regionu Serrano Mineiro se pěstování kávy věnuje 4 500 producentů, kteří své plantáže obhospodařují v nadmořské výšce 800 - 1 300 metrů. Na výsledek má samozřejmě vliv nejen jejich pečlivá každodenní práce, ale také podnebí, tedy horká a vlhká léta střídaná mírnými a suchými zimami. Všichni místní farmáři musí být sdruženi v uskupení Cerrado Mineiro Coffee Federation. Stejně jako José Renato Rodrigues Alves, z jehož plantáže káva Brazílie Cerrado Black Diamond pochází.

Farmu Chacara Vista Alegre převzal mladý muž po svém otci a velmi záhy nato se rozhodl přihlásit „svou“ kávu do prestižní soutěže Cup of Excellence 2014, nejzásadnějšího klání celé Brazílie. Jeho rodiče to považovali za čiré bláznovství, nicméně José Renato s kávou z rodinné farmy uspěl a umístil se na skvělém pátém místě. To vyšvihlo plantáž mezi brazilskou špičku a samozřejmě vyvolalo obrovskou celosvětovou poptávku. K 2,5hektarové plantáži přidal José Renato další hektar půdy a na rozvoji svého podniku bez přestání pracuje. Nedávno se rozrostla i jeho rodina – na svět přišel Benjamin, následník farmářského řemesla.

Kávu dělníci na farmě sklízejí ručně a nechávají ji 24-36 hodin na slunci „zavadnout“. Po odstranění defektních nebo jinak nevhodných bobulí sklizeň převezou na takzvaná africká lůžka, tedy cementové terasy, na něž plody rozloží ve středně tenké vrstvě. Tak kávu suší až do chvíle, kdy dosáhne 13,5procentí vlhkosti. Nakonec mechanicky odstraní suché slupky a uvolněná zrna očistí.

Na závěr snad jen dodejme, co porota soutěže Cup of Excellence 2014 na kávě z farmy Chacara Vista Alegre ocenila: aroma vanilky, broskví, jablek, muškátu, melounu a také čínských hrušek, malin, borůvek, medu a fíků. Odborníky zaujala jemná, čirá, ananasová, zároveň mléčná kyselinka a tělo kávy popsali jako silné, velmi komplexní, hladné, elegantní a dobře vyvážené.

Všechny nuance si nejlépe vychutnáte v espressu nebo nápoji připraveném ve french pressu.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 12.

Hodnocení: vynikající
Měla jsem ji poprvé a je výborná. Objednávám znovu!!!

5. 1.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem poprvé a rozhodně ne naposledy, jedna z nejlepších, co jsem zde měla. Hned první šálek rozhodl, u mě i manžela. Nesdílím tedy názor z předchozí recenze, naopak pro nás právě tato káva žádnou pachuť nemá, je příjemná, nic hořkého.. Výborná, budu objednávat znova.

27. 11.

Hodnocení: podprůměrná
Poprvé jsem se ve ve výběru kávy v Manu spletl, káva s krásnou pěnou, ale velmi zvláštní chuti i vůní. Zůstává na jazyku trochu pachuť. Zkoušel jsem prenastavit mlýnek ale nepomohlo.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »