+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva světle pražená

Kód: 2146

Světle pražený „honduras“ z kopcovité krajiny ponořené do mlhy, to je specialita, na kterou si rozhodně udělejte čas. Příprava na filtru patří k magickým okamžikům, stejně jako první doušek čerstvě překapané kávy. Arabika Honduras SHG EP Los Geranios je bohatá, mile citrusová a úchvatně květinová. Zrna light roast ze sebe vydají skutečnou nádheru, takže se dočkáte i čokolády a ořechů.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
715 Kč /1000 g 72 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Honduras
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Siguatepeque
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1300m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Hořká čokoláda, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Honduras SHG EP Los Geranios – zrnková káva světle pražená charakterizují jasná kyselinka, svůdné tóny hroznového vína a květinová lehkost. Krom toho vám příprava na filtru nebo V60 umožní vychutnat si doteky hořké čokolády a ořechů. Celkově působí tato light roast káva svěže, komplexně a bohatě.

Původ

Oblast Siquatepeque, která se rozkládá v centrální části Hondurasu, bývá často zahalena do mlhy a skrápěna jemným deštěm. Jde o krajinu kopcovitou, pokrytou nekonečnými lesy - keřům kávovníků se v ní daří velmi dobře. Jejich plody dozrávají pomaleji a ve stínu, zrno je proto chuťově mimořádně bohaté.

Jedním z družstev, která v oblasti hospodaří, je COHORSIL. Farmáře sdružuje přes 40 let, což jim umožňuje předávat si a rozvíjet bohaté zemědělské postupy a speciální techniky. Z produkce tohoto družstva pochází i Honduras SHG EP Los Geranios, ručně sklízená a promýváním zpracovaná arabika odrůdy Catuai. Jde o kompaktní rostliny s vysokými požadavky na kvalitu půdy, průměrným výnosem, ale velmi dobrými chuťovými vlastnostmi kávových zrn.

Honduraští farmáři kávu sklízejí od listopadu do dubna, vždy pečlivě dbají na zralost kávových třešní a jejich zpracování. Jak jsme uvedli, používají takzvanou mokrou metodu, plody kávovníků nasypou do vody, ve které je protlačují drticími plechy a zbavují tak vrchní slupky. Následně káva putuje do kvasných nádrží. Během fermentace dojde k rozpuštění dužiny obalující zelená zrna. Po několika hodinách až dnech je potřeba kávu vyjmout, propláchnout, dočistit a usušit. Obvykle tak, že ji dělníci rozprostřou na betonová lůžka a za častého prohrabávání, aby sklizeň nezačala plesnivět, nechávají volně sušit.

Honduraská káva patřila ještě před pár lety k poněkud nenápadným. Do popředí zájmu světových baristů se dostává také díky investicím, které tamní vláda věnuje na vzdělávání, rozvoj zpracovatelských technik a infrastrukturu. Pro farmáře se tím otevírají nové možnosti, dřívější vývoz do sousední Guatemaly, kam mířila většina produkce, se během několika málo let rozšířil o USA, Japonsko, Kanadu, Belgii, Jižní Koreu a další státy.

Ještě douška k názvu kávy: Označení SHG (Strictly High Grown) je používáno pro kávy pocházející z vysokohorských oblastí, písmena EP vysvětlují, že zrno bylo zpracováno a vytříděno podle evropských standardů.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, nízká acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
703 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »