+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Indie - rozpustná káva 100% robusta

Kód: 1968

Káva k Indii patří víc než dvě stě let. Za tu dobu si získala mimořádně dobré jméno a také miliony příznivců po celém světě. Místní farmáři experimentují s pěstitelskými postupy, inovují procesy zpracování a každoročně posouvají úroveň svých sklizní k ještě lepším gurmánským zážitkům. Rozpustná káva vyrobená z indické robusty je toho důkazem.

Velká balení:
Malá balení:
883 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Chuť
Chuť:
Nugát, Jemná
Zpracování
Zpracování:
Sprejování

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Indie - rozpustná káva 100% robusta patří k výraznějším, zároveň vyváženým a jemným. V její chuti poznáte především nugát.

Abyste dosáhli co nejlepší chuti a aroma, zalijte instantní kávu horkou, nikoli vařící vodou.

Původ kávy

Robustu pěstují indičtí farmáři mnohem víc než arabiku. Je tedy zřejmé, že dosahují mistrovských výsledků a robusta z Indie patří k velmi vyhledávaným. Podle legendy přivezl kávu do země světec Baba Budan, a to z Jemenu. Stalo se tak kolem roku 1670. Sedm vzácných kávových zrnek ukryl do svého bohatého vousu.

Je zajímavé, že až do druhé poloviny 18. století pěstovali Indové kávovníky více jako okrasné, než hospodářské rostliny. Až s příchodem Britů byly vysazeny první komerční plantáže. Od červených kávových třešní k sáčku rozpustné kávy ale vede opravdu dlouhá cesta. Indičtí farmáři kávu zpracovávají nejčastěji takzvanou mokrou metodou, to znamená, že slupky a dužiny zbavují plody kávovníků ve vodě – protlačováním skrz drticí plechy. Uvolněná zelená zrna pak nasypou do fermentačních nádrží, ve kterých je nechávají několik hodin kvasit. Během tohoto přirozeného procesu dojde k rozpuštění zbytků slizu obalujícího kávu. Pak přichází na řadu sušení buď na přímém slunci, nebo v sušičkách.

Když zelenou indickou robustu zakoupí výrobce rozpustné kávy, musí ji nejdřív správně upražit. Dalším krokem je mletí a příprava velmi koncentrovaného výluhu. Po filtraci se takzvaným sprejováním v prostředí s vysokou teplotou rozstřikuje do vzduchu. Drobné kapičky okamžitě usychají a padají dolů jako jemné granulky.

O tom, kdo rozpustnou kávu „vynalezl“ se vedou dlouhodobě spory. Poprvé snad byla vyrobena v Japonsku začátkem 20. století, do povědomí zákazníků se ale dostala až v době druhé světové války, kdy byla dodávána americkým vojákům.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO rozpustná káva - mix arabicy a robusty

Rychlá a mimořádně dobrá! Rozpustná káva z Mexica je výbornou alternativou pro situace, kdy není na blízku mlýnek, kávovar nebo zrnková káva. Stačí nasypat lžičku do oblíbeného hrnku a zalít horkou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je sametově krémový s příjemnou citrusovou špičkou. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
663 Kč /1000 g 66 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta

Hádejte, kolik instantní kávy vypijí ročně Francouzi. A Češi? Několikanásobně víc! Snad díky jednoduché přípravě, snad díky okouzlení tím krátkým a rychlým rozpuštěním voňavých krystalků v hrnečku… Aby bylo z čeho vybírat, přivážíme z Ekvádoru kávu silnou a výrazně citrusovou. Hodí se pro chvíle intenzivní práce stejně jako k relaxaci. Stoprocentní rozpustnou Robustu byste měli vyzkoušet. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
700 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

O kolumbijské arabice se ví, že má jemnou, čokoládovo-oříškovou chuť. Přesně taková je i tahle rozpustná verze. Oblíbí si ji každý, kdo touží po skvělém a zároveň velmi rychle připraveném šálku. Instantní káva je navíc perfektní pro přípravu populárního dalgona coffee nebo ledové kávy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 765 Kč /1000 g 177 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 3. 10. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »