+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDONÉSIE JAVA BLAWAN ESTATE - Micro Lot

Kód: 1638

Pro kávu z „ostrova koření“ je typická chuťová vrstevnatost a živost. Obvykle se v ní objevují tóny ovoce a právě koření, které farmáři poblíž kávových plantáží pěstují. Stejné je to i v případě mikrolotu Indonésie Java Blawan Estate z regionu Ijen, jehož ráz určuje komplex několika vulkánů. Specifické půdní poměry, vyšší poloha a mikroklima náhorní plošiny se vepisují do chuti a aroma každého kávového zrnka.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 008 Kč /1000 g 101 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Java/Indonésie
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Ijen
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Skořice, Hrozny
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Indonésie Java Blawan Estate vykazuje pěkné tělo s jemnou kyselinkou, aroma je čokoládovo-kořeněné se stopou tabáku. V chuti rozpoznáte skořici, čokoládu, hroznové víno i mandarinky, vše naprosto vyvážené, harmonické, se skvělou dochutí. Pokud jde o cremu, při přípravě espressa vás čeká jemná, kompaktní, světlá pěna.

Původ kávy

Když v roce 1696 poslal nizozemský guvernér pracující v Indii sazenice kávovníků svému kolegovi na Jakartě, jistě nevěděl, že tím založí průmysl, který Indonésii vynese do první pětky producentů kávy na světě. Nicméně abychom byli přesní, dodejme, že první zásilka kávovníků skončila nevalně – plantáž spláchla povodeň. Druhý pokus z roku 1699 už byl úspěšný a právě díky němu mohla Indonésie vůbec poprvé vyvézt kávu do Evropy. Stalo se tak v roce 1711, a to z Jávy.

Ideální podmínky pro růst kávovníků jsou na východním konci Jávy, v okolí sopečného útvaru Ijen. Sopky jsou v současné době nečinné, ta nejvyšší dosahuje nadmořské výšky 2 769 metrů. Samozřejmě přitahují pozornost turistů, kteří nejčastěji míří k modrým plamenům šlehajícím z puklin kráteru. Jde o mimořádnou podívanou, až pětimetrový oheň láká k nočnímu dvouhodinovému výšlapu mnoho lidí. Pozoruhodné je také kráterové jezero považované za nejkyselejší na světě.

K dalším zajímavostem patří fakt, že na rozdíl od jiných „kávových“ zemí, na Jávě se káva pěstuje většinou na velkých plantážích kontrolovaných vládou. Tyto státní farmy však dbají na vysokou kvalitu sklizně a část z pozemků věnují mikrolotům – kávě se zřejmým původem. Přesně taková je Indonésie Java Blawan Estate z Ijenu.

Období sklizně připadá v Indonésii na měsíce mezi květnem a zářím, nejčastějším způsobem zpracování kávových třešní je promývání a sušení na přímém slunci. Aby byly zbaveny červené slupky, procházejí drticími plechy. Dužinu, obalující zelená kávová zrnka, poté rozpustí několikahodinový pobyt v nádržích s vodou, ve kterých káva fermentuje. Závěrečné „praní“ uvolněná semena dokonale očistí a připraví na sušení. Ještě před balením kontrolují kávu dělníci a zbavují ji defektních zrn.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 3. 6. 2024

INDIE PLANTATION AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE PLANTATION AA - zrnková káva

Stoprocentní arabika v orientálním podání! Unikátní kořeněná chuť, elegantní kyselost a přitažlivá nasládlost řadí kávu z indické Kernataky k velkým oblíbencům. Odrůda Kents je místní specialitka pojmenovaná po Angličanovi, který v roce 1920 vysadil v oblasti první keře kávovníků. V Evropě je káva z Indie používána hlavně pro přípravu espressa. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
734 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

ETHIOPIA DJIMMAH - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH - zrnková káva

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
690 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »