+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDONÉSIE JAVA BLAWAN ESTATE - Micro Lot

Kód: 1638

Pro kávu z „ostrova koření“ je typická chuťová vrstevnatost a živost. Obvykle se v ní objevují tóny ovoce a právě koření, které farmáři poblíž kávových plantáží pěstují. Stejné je to i v případě mikrolotu Indonésie Java Blawan Estate z regionu Ijen, jehož ráz určuje komplex několika vulkánů. Specifické půdní poměry, vyšší poloha a mikroklima náhorní plošiny se vepisují do chuti a aroma každého kávového zrnka.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
969 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Java/Indonésie
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Ijen
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Skořice, Hrozny
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Indonésie Java Blawan Estate vykazuje pěkné tělo s jemnou kyselinkou, aroma je čokoládovo-kořeněné se stopou tabáku. V chuti rozpoznáte skořici, čokoládu, hroznové víno i mandarinky, vše naprosto vyvážené, harmonické, se skvělou dochutí. Pokud jde o cremu, při přípravě espressa vás čeká jemná, kompaktní, světlá pěna.

Původ kávy

Když v roce 1696 poslal nizozemský guvernér pracující v Indii sazenice kávovníků svému kolegovi na Jakartě, jistě nevěděl, že tím založí průmysl, který Indonésii vynese do první pětky producentů kávy na světě. Nicméně abychom byli přesní, dodejme, že první zásilka kávovníků skončila nevalně – plantáž spláchla povodeň. Druhý pokus z roku 1699 už byl úspěšný a právě díky němu mohla Indonésie vůbec poprvé vyvézt kávu do Evropy. Stalo se tak v roce 1711, a to z Jávy.

Ideální podmínky pro růst kávovníků jsou na východním konci Jávy, v okolí sopečného útvaru Ijen. Sopky jsou v současné době nečinné, ta nejvyšší dosahuje nadmořské výšky 2 769 metrů. Samozřejmě přitahují pozornost turistů, kteří nejčastěji míří k modrým plamenům šlehajícím z puklin kráteru. Jde o mimořádnou podívanou, až pětimetrový oheň láká k nočnímu dvouhodinovému výšlapu mnoho lidí. Pozoruhodné je také kráterové jezero považované za nejkyselejší na světě.

K dalším zajímavostem patří fakt, že na rozdíl od jiných „kávových“ zemí, na Jávě se káva pěstuje většinou na velkých plantážích kontrolovaných vládou. Tyto státní farmy však dbají na vysokou kvalitu sklizně a část z pozemků věnují mikrolotům – kávě se zřejmým původem. Přesně taková je Indonésie Java Blawan Estate z Ijenu.

Období sklizně připadá v Indonésii na měsíce mezi květnem a zářím, nejčastějším způsobem zpracování kávových třešní je promývání a sušení na přímém slunci. Aby byly zbaveny červené slupky, procházejí drticími plechy. Dužinu, obalující zelená kávová zrnka, poté rozpustí několikahodinový pobyt v nádržích s vodou, ve kterých káva fermentuje. Závěrečné „praní“ uvolněná semena dokonale očistí a připraví na sušení. Ještě před balením kontrolují kávu dělníci a zbavují ji defektních zrn.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

„Osvěžuje paměť a čistí kůži,“ definoval kávu před tisícem let středověký perský učenec Ibn Síná. V Evropě byla nejprve prodávána jako lék a jen tak někdo si ho nemohl dovolit. Až když se na trh dostalo kávy více, snížila se i cena. Osvěžující nápoj zažil boom. Dnes si můžeme vybírat – třeba výjimečnou delikatesu z ostrova Jáva. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 047 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
805 Kč /1000 g 684 Kč /1000 g 68 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022

 PAPUA NOVA GUINEA BAROIDA ESTATE HIGHLANDS - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PAPUA NOVA GUINEA BAROIDA ESTATE HIGHLANDS - Micro Lot

Je mladá a plná elánu. Plantáž v Baroida Estate se dostává do centra pozornosti, její káva je totiž víc než interesantní. Pokud máte rádi mléčnou čokoládu, jahody a pomeranče, přijdete si na své. O to víc, že jde o mikrolot, tedy kávu s jasně daným původem, opečovávanou a dostupnou jen v malém množství. Arabika z vysokých hor Papuy Nové Guineje potěší i nejmlsnější jazýčky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
914 Kč /1000 g 91 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 25. 5. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »