+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KEŇA - AA SUPERSTAR zrnková káva

Kód: 9
Hodnocení: vynikající, 11 recenzí

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi.

Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 10. 2017
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
Geis Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 26. 10. 2017 49 Kč
DHL - SLOVENSKO Dodáme do 26. 10. 2017 139 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 25. 10. 2017 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
Geis Point Dodáme do 26. 10. 2017 65 Kč
Velká balení:
734 Kč s DPH
390 Kč s DPH
222 Kč s DPH
Malá balení:
115 Kč s DPH
70 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Odrůda
Odrůda:
SL 34
Region
Region:
Nyeri District
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Víno, ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Dvě velká A v názvu této plantážní výběrové kávy nás ujišťují, že se setkáme se zrnky většími než obvykle.

Maximální počet hvězdiček jsme přisoudili jak intenzitě, tak kvalitě a zrnu. Pražič zpracovává kávu vhodným pražením, takže dává vyniknout jejímu plnému tělu a komplexní chuti. Najdeme v ní citrusové plody, třešně, jasmín i víno. Crema je tmavší, kompaktní, lehká.

Původ kávy

Asi 70 procent keňské kávy pochází z maloprodukce. Odhaduje se, že v roce 2012 provozovalo v zemi kávové plantáže 150 tisíc zemědělců a kávový průmysl zaměstnával na 6 milionů obyvatel.

Keňská republika leží ve východní Africe, u pobřeží Indického oceánu. Turistům je známa především jako oblast národních parků plných atraktivních divokých zvířat. Milovníkům kvalitní kávy se Keňa připomíná řadou vysoce jakostních arabik. Významné plantáže najdeme v okolí sopky Kilimandžáro, ale také v centrální keňské vysočině – regionu Nyeri. Malé kávové farmy v okolí se spojují do družstev, což jim pomáhá při zpracovávání sklizně i v marketingu. Vždy je ale kladen maximální důraz na kvalitu, proto v segmentu kávy z Keni nacházíme 99 % vysoce jakostní arabiky a jen 1 % méně kvalitní robusty.

Plody kávovníků jsou česány jen zralé, a to několikrát za rok (někdy až sedmkrát za sebou). Neustálé procházení plantážemi a sběr nejkvalitnějších bobulí připomínajících třešně zaručuje sklizeň nejlepší kávy.

Zpracování probíhá promýváním. Celé bobule jsou nasypány do vodních nádrží, protlačeny drticími plechy a uvolněná jádra – zrnka kávy - se fermentují. Následuje sušení, třídění a balení.

Účinky kávy

Káva je často vyhledávána jen jako prostředek k zahnání únavy. Díky kofeinu má samozřejmě moc zbystřit smysly, pomoci s pamětí a zvýšením duševní i tělesné výkonnosti, mimo to ale dokáže také předcházet nemocem a snižovat nadváhu. Obsahuje totiž i řadu antioxidantů, vitaminů a minerálních látek.

Pití přiměřeného množství kávy je vynikající prevencí před srdečně-cévními nemocemi i například Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou. Káva uvolňuje hladké svalstvo, což pomáhá astmatikům. Také zvyšuje produkci slin a žaludečních šťáv a tím zlepšuje trávení. Kofein přispívá ke štěpení tuků, takže kávu milují lidé bojující s nadváhou. A nakonec – káva zlepšuje náladu a pomáhá zvládat stres!

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

22. 11.

Hodnocení: vynikající
Mám ráda kávy s výraznější aciditou, což tahle určitě je. Připravila jsem si ji v aeropressu, chuť je osvěžující, trošku tam cítím grapefruit. V porovnání s taktéž výbornou Burundi je tato určitě živější. Za mě tedy tato káva ANO.

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za kávu, nebyla pro mně ale tatínka, ten chválí a asi pět krát denně si na ní pochutnává. To mně přivedlo na nápad, k letošním vánocům nakoupit u Vás kávy , čaje, i degustační balíčky. Jen si ještě promyslím pro koho a kolik. Těším se !

16. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, opravdu velmi chválím tuto kávu, a stejně tak obchod. Je vzorem ostatním.

22. 6.

Hodnocení: vynikající
Suprová káva, spolehlivý obchod s kvalitním zbožím. Mám jen samé dobré skušenosti. Pavel.

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Při výběru této kávy jsem si ve vašem popisku přečetl, že bych se měl po jejím ochutnání dostat do kávového nebe. Pomyslel jsem si něco o přehánění, ale teď, když jsem její chuť poznal, musím dát onomu přirovnání zapravdu. Její chuť je opravdu povznášející, dlouho jsem na tak doubrou kávu neměl štěstí narazit. Vřele ji doporzčuji !

29. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Koupila jsem ji k svátku tchánovi. Je velký milovník káv, proto jsem zvolila právě takovou, o které je napsáno v popisu, že nás přiblíží kávovému nebi. To se mi hodně líbylo. Stoprocentně jsem si u tatínka udělala oko, řekl mi, že je znát, jak jsem si dala na výběru záležet. Děkuji proto za včasnou dodávku a pěkné balení, na oplátku váš obchod určitě mnohokrát doporučím známým.

12. 5.

Hodnocení: vynikající
Mazlavá jako dehet, neúprosně silná, přesto lahodná. Vylijte ji na hroby a mrtví vstanou k životu. Napijte se sami a začnete napodobovat křepčení keňských šamanů. Tekutá duše černé Afriky.

27. 2.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná, balík přišel obratem, nemám co bych vytkla. Takto klapající e-shop je příkladem pro ostatní.

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, moc chválím, dodání i kávu, je úžasná a přišla opravdu bleskově, jak píše Martin. Jsem na kávě závislá, každý měsíc zkouším nějakou novou, mno ale u této zůstanu asi déle, opravdu si mě získala!

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za bleskové dodání této kávy. Je výborná a srovnání s běžnou kávou z obchodu snad ani není možné. Nalákali jste mě vyzkoušet ještě další z vašeho sortimentu. Díky Martin

15. 9.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem si tuto kávu na doporučení od přátel a udělala jsem dobře. Já zase doporučuji dál, pro ty jako já, co mají rádi kávu s nádechem kyselosti je Keňa ta pravá. Jana

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 10. 2017
Velká balení:
782 Kč s DPH
414 Kč s DPH
236 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
73 Kč s DPH
Mletí:

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 10. 2017
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 10. 2017
Velká balení:
827 Kč s DPH
436 Kč s DPH
248 Kč s DPH
Malá balení:
127 Kč s DPH
76 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.