+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KEŇA - AA SUPERSTAR zrnková káva

Kód: 9
Hodnocení: vynikající, 16 recenzí

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi.

Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 18. 10. 2019
GLS Dodáme do 18. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 18. 10. 2019 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 18. 10. 2019 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 18. 10. 2019 49 Kč
PPL private (ČR) Dodáme do 18. 10. 2019 65 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 18. 10. 2019 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 18. 10. 2019 65 Kč
Velká balení:
875 Kč s DPH
463 Kč s DPH
262 Kč s DPH
Malá balení:
134 Kč s DPH
80 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Odrůda
Odrůda:
SL 34
Region
Region:
Nyeri District
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Víno, ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Dvě velká A v názvu této plantážní výběrové kávy nás ujišťují, že se setkáme se zrnky většími než obvykle.

Maximální počet hvězdiček jsme přisoudili jak intenzitě, tak kvalitě a zrnu. Pražič zpracovává kávu vhodným pražením, takže dává vyniknout jejímu plnému tělu a komplexní chuti. Najdeme v ní citrusové plody, třešně, jasmín i víno. Crema je tmavší, kompaktní, lehká.

Původ kávy

Asi 70 procent keňské kávy pochází z maloprodukce. Odhaduje se, že v roce 2012 provozovalo v zemi kávové plantáže 150 tisíc zemědělců a kávový průmysl zaměstnával na 6 milionů obyvatel.

Keňská republika leží ve východní Africe, u pobřeží Indického oceánu. Turistům je známa především jako oblast národních parků plných atraktivních divokých zvířat. Milovníkům kvalitní kávy se Keňa připomíná řadou vysoce jakostních arabik. Významné plantáže najdeme v okolí sopky Kilimandžáro, ale také v centrální keňské vysočině – regionu Nyeri. Malé kávové farmy v okolí se spojují do družstev, což jim pomáhá při zpracovávání sklizně i v marketingu. Vždy je ale kladen maximální důraz na kvalitu, proto v segmentu kávy z Keni nacházíme 99 % vysoce jakostní arabiky a jen 1 % méně kvalitní robusty.

Plody kávovníků jsou česány jen zralé, a to několikrát za rok (někdy až sedmkrát za sebou). Neustálé procházení plantážemi a sběr nejkvalitnějších bobulí připomínajících třešně zaručuje sklizeň nejlepší kávy.

Zpracování probíhá promýváním. Celé bobule jsou nasypány do vodních nádrží, protlačeny drticími plechy a uvolněná jádra – zrnka kávy - se fermentují. Následuje sušení, třídění a balení.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

1. 5.

Hodnocení: vynikající
Opravdu luxusní káva ,sytá chuť svěží kyselinka která se hned na jazyku rozplyne a následuje chuť kakaa.Celý manucafe jen tak dál , skvělý e-shop a ještě lepší káva.

16. 9.

Hodnocení: vynikající
Lehká kyselinka, zemitá chuť. Dobrá po obědě. Vybráno z několik vzorků. Doporučuji.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Včera mi přišel voňavý balíček s kávou, objednávala jsem již po několikáté a vždy se budu do tohoto obchodu ráda vracet. Výborná káva, přehledné stránky, velký výběr zboží, rychlé vyřízení objednávky, detailně a krásně popsané produkty, prostě SUPER !

12. 2.

Hodnocení: vynikající
Dnes mě přišel balíček plný voňavé kávy, zatím jsem ochutnala jednu, krásně balené, popsané, chuť vynikající.Už se moc těším na další objednávání a vychutnávání kvalitní kávy.Vypadá to, že jsem objevila ten nejlepší obchod s kávou a čaji.Můžu jen doporučit.????

11. 1.

Hodnocení: vynikající
Nejsem žádný kávomil ani barista, ale vyzkoušel jsem několik druhů káv( kolumbia,brazilie yelow fazenda,etiopia,kuba a jiné, ale tato káva mně mile potěšila svou chutí (používám aeropress, nebo frenchpress), i když je trochu dražší,jsou jiné ještě dražší s horší chutí. Vše je způsobu přípravy a vnímání chuti jednotlivých osob.

22. 11.

Hodnocení: vynikající
Mám ráda kávy s výraznější aciditou, což tahle určitě je. Připravila jsem si ji v aeropressu, chuť je osvěžující, trošku tam cítím grapefruit. V porovnání s taktéž výbornou Burundi je tato určitě živější. Za mě tedy tato káva ANO.

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za kávu, nebyla pro mně ale tatínka, ten chválí a asi pět krát denně si na ní pochutnává. To mně přivedlo na nápad, k letošním vánocům nakoupit u Vás kávy , čaje, i degustační balíčky. Jen si ještě promyslím pro koho a kolik. Těším se !

16. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, opravdu velmi chválím tuto kávu, a stejně tak obchod. Je vzorem ostatním.

22. 6.

Hodnocení: vynikající
Suprová káva, spolehlivý obchod s kvalitním zbožím. Mám jen samé dobré skušenosti. Pavel.

9. 6.

Hodnocení: vynikající
Při výběru této kávy jsem si ve vašem popisku přečetl, že bych se měl po jejím ochutnání dostat do kávového nebe. Pomyslel jsem si něco o přehánění, ale teď, když jsem její chuť poznal, musím dát onomu přirovnání zapravdu. Její chuť je opravdu povznášející, dlouho jsem na tak doubrou kávu neměl štěstí narazit. Vřele ji doporzčuji !

29. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Koupila jsem ji k svátku tchánovi. Je velký milovník káv, proto jsem zvolila právě takovou, o které je napsáno v popisu, že nás přiblíží kávovému nebi. To se mi hodně líbylo. Stoprocentně jsem si u tatínka udělala oko, řekl mi, že je znát, jak jsem si dala na výběru záležet. Děkuji proto za včasnou dodávku a pěkné balení, na oplátku váš obchod určitě mnohokrát doporučím známým.

12. 5.

Hodnocení: vynikající
Mazlavá jako dehet, neúprosně silná, přesto lahodná. Vylijte ji na hroby a mrtví vstanou k životu. Napijte se sami a začnete napodobovat křepčení keňských šamanů. Tekutá duše černé Afriky.

27. 2.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná, balík přišel obratem, nemám co bych vytkla. Takto klapající e-shop je příkladem pro ostatní.

6. 11.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, moc chválím, dodání i kávu, je úžasná a přišla opravdu bleskově, jak píše Martin. Jsem na kávě závislá, každý měsíc zkouším nějakou novou, mno ale u této zůstanu asi déle, opravdu si mě získala!

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za bleskové dodání této kávy. Je výborná a srovnání s běžnou kávou z obchodu snad ani není možné. Nalákali jste mě vyzkoušet ještě další z vašeho sortimentu. Díky Martin

15. 9.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem si tuto kávu na doporučení od přátel a udělala jsem dobře. Já zase doporučuji dál, pro ty jako já, co mají rádi kávu s nádechem kyselosti je Keňa ta pravá. Jana

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 18. 10. 2019
Velká balení:
685 Kč s DPH
367 Kč s DPH
210 Kč s DPH
Malá balení:
109 Kč s DPH
67 Kč s DPH
Mletí:

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Lidé se dělí na ty, co kávu milují a ty, kteří jí na chuť teprve přijdou. Zkuste připravit výběrovou Yirga Cheffe ve větší společnosti. Její květinové aroma přiláká určitě většinu přítomných. Jedna z nejušlechtilejších etiopských káv je žhavá jako tamní slunce a rozmanitá jako východoafrická krajina. Najdete v ní radost, energii a přírodu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 18. 10. 2019
Velká balení:
726 Kč s DPH
388 Kč s DPH
221 Kč s DPH
Malá balení:
114 Kč s DPH
69 Kč s DPH
Mletí:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 18. 10. 2019
Velká balení:
839 Kč s DPH
445 Kč s DPH
252 Kč s DPH
Malá balení:
129 Kč s DPH
77 Kč s DPH
Mletí:

Prohlíželi jste


KONGO LATUMBA AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KONGO LATUMBA AA - zrnková káva

Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 18. 10. 2019
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »