+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Keňa AA Nakuru Mutungat - Micro Lot

Kód: 1721

Keňská káva patří k nejlepším na světě. Mívá bohaté tělo, vysokou kyselinku, intenzivní chuť a lahodné aroma. Ano, přesně takový je mikrolot Keňa AA Nakuru Mutunugat z oblasti sopek a jezer. Chutná po rybízu, meruňkách, třešních a hroznech, najdete v něm i šťavnaté granátové jablko. Vyrostl na plantáži obhospodařované Kibirigwi Farmers Cooperative Society, takže dostal nejen špičkovou péči, ale i vlastní rodokmen.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 076 Kč /1000 g 108 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Region
Region:
Bahati
Nadm. výška
Nadm. výška:
1850 - 2055m
Chuť
Chuť:
Hrozny, Rybíz, Granátové jablko
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Keňa AA Nakuru Mutunugat je arabika proslulá intenzivním chuťovým profilem. Při skutečně pečlivé degustaci zaznamenáte linky svěžího, kyselkavého ovoce doplněné příjemnou sladkostí. Aroma je přímo lahodné, vyvážené a tělo bohaté.

Původ kávy

Jak arabika Keňa AA Nakuru Mutunugat k rodokmenu přišla? Zasloužila si ho! Pochází totiž z jedné konkrétní plantáže v keňském regionu Nakuru. Možná vás bude zajímat, že v něm kromě polí s kávovníky najdete taky několik mimořádně zajímavých jezer (to nejpopulárnější se jmenuje Nakuru, jeho hladina a břehy jsou nepřetržitě pokryty obrovskými hejny růžových plameňáků), prehistorických nalezišť a vyhaslých sopek. Právě sopky hrají v kvalitě kávy zásadní roli – červená vulkanická půda předává jejím plodům specifické minerální látky a tím ovlivňuje chuť zrna. Podílejí se na ní samozřejmě i vysoká nadmořská výška, ve které jsou keře pěstovány, a vyrovnaný poměr slunečných a deštivých dnů.

Keňa je pěstováním kávovníků proslavena. Ačkoli její produkce nepatří k největším na světě, dokáže exportovat špičkové sorty, po kterých rádi sáhnou kávoví fajnšmekři v USA, Evropě i Asii. Kávovníky vysazují Keňané v nadmořských výškách kolem 1 400 až 2 000 metrů, což mnohé klasifikuje do kategorií SHG (Strictly High Grown) a SHB (Strictly Hard Bean). Plocha, kterou kávovníkové plantáže v Keni pokrývají, se odhaduje na 160 tisíc hektarů. Další odhad říká, že pěstování kávy se v zemi věnuje kolem 150 tisíc lidí a v kávovém průmyslu je přímo i nepřímo zaměstnáno na šest milionů obyvatel. Je poměrně složité dopátrat se relevantního čísla popisujícího objem roční produkce keňské kávy. Některé zdroje uvádějí milion pytlů, jinde se dočteme o 40 tisících tunách. Na každý pád pokrývá světový trh méně než jedním procentem.

Zajímavé také je, že i když Keňa přímo sousedí s Etiopií, kolébkou kávy, začali její obyvatelé kávovníky pěstovat až koncem 19. století. Počátky komerční produkce jdou na vrub farmám vlastněným Brity, což se změnilo po slavném povstání Mau Mau v roce 1954, kdy se plantáží a výrobních závodů ujali nezávislí Keňané. Většina farmářů (asi 55 procent) jsou drobní pěstitelé organizovaní do několika set družstev. Jedním z nich je Kibirigwi Farmers Cooperative Society čítající osm zpracovatelských závodů.

Káva Kibirigwi Farmers Cooperative Society (spojující 1 141 farmářů) je promývaná, pro výrobu zelených zrn je využívána voda řeky Kibirigwi. Ručně sklizené, červené plody kávovníků do ní dělníci nasypou a podle toho, zda plavou, nebo klesají ke dnu, je vytřídí. Po rozvláknění bobulí je zelená káva fermentována ve speciálních nádobách přes noc. Na to ji musí pracovníci promýt a vytřídit. K sušení využívají betonové stoly – zelená zrna na nich leží 8-14 dnů. Každý rok navíc družstvo vypěstuje přes 200 tisíc sazenic kávovníků, kterými plantáže doplňuje.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 041 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot

Více než tři čtvrtiny keňské kávy pěstují drobní farmáři. Právě proto je sklizeň každé plantáže jedinečná. Příznivci unikátních chutí a speciálních vůní si mohou vybírat. V případě arabiky z farmy Kainamui se jim dostane kávy s plným tělem, velmi příjemnou citrusovou kyselinkou a něžným čokoládovým závěrem. Mikrolot z úpatí Mount Kenya patří k nejpopulárnějším kávám této nádherné africké země. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 124 Kč /1000 g 112 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Etiopie a káva jedno jsou.Tento mikrolot ze slavného regionu Sidamo přinese do vašeho šálku výraznější svěžest, na jejímž pozadí se objeví nasládlé borůvky, exotický ananas a šťavnaté švestky. Arabice bratrů Asefa a Mulugeta Dukamo nechybí vyváženost a vrstevnatost, chuťový profil je krásný, komplexní. Zkrátka jedinečné zrno pro den, který si chcete užít plnými doušky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 326 Kč /1000 g 133 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »