+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Kód: 1783

Pro milovníky vysokohorské kávy, pro příznivce organicky pěstovaných plodin, pro vyznavače nápojů atraktivních chutí a nezvyklého aroma – pro vás i vaše přátele pražíme špičkové zrno z konžského regionu Kivu. Přinese vám zážitek jako med sladký, jako grapefruit hořký a jako švestky šťavnatý. Ochutnejte kávu ze země minerálů, baobabů a horských goril.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kongo
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Southern Kivu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Sladká, Švestky, Grapefruit
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Kongo Organic Ngula patří ke kávám výjimečných parametrů. Její medové aroma jakoby předurčuje sladkou, velmi neotřelou chuť, ve které se snoubí hořkost a kyselost grapefruitů se sladkostí a šťavnatostí zralých švestek. Tělo je plné a lehké, káva působí komplexně.

Tato káva se skvěle hodí na filtr, chybu ale neuděláte ani použitím mokka konvičky nebo vakuum potu.

Původ kávy

Jako region Kivu se pojmenovává velká oblast kolem celého jezera Kivu, která zahrnuje nejen území Demokratické republiky Kongo, ale i Rwandy. Charakterizuje ho bujná vegetace, vysoké kopce a vulkanické podloží. Pestrá příroda není v Kongu výsadou pouze okolí jezera, deštné pralesy jsou známé díky vysoké biologické rozmanitosti, žije v nich řada endemických druhů rostlin i živočichů. Ostatně, Demokratická republika Kongo je biologicky nejrozmanitější zemí Afriky.

Jelikož se rozkládá na rovníku, tvoří se v Kongu nejvíc bouřek na světě. Klima je tropické, s vysokými teplotami a vlhkostí. Na severu trvá období sucha od listopadu do března a období dešťů přichází od dubna do října. Na jihu je tomu naopak. Teploty bývají relativně stabilní, s malými rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. K největším teplotním změnám dochází mezi dnem a nocí, kdy se může ochladit až o 27 ⁰C. Pokud jde o kávovníky, ty jsou v Kongu pěstovány ve vyšších nadmořských výškách. Díky tomu mohou červené kávové třešně dozrávat pomaleji a postupně. Zároveň se v nich po delší dobu kumulují látky zásadní pro chuť a aroma výsledné kávy.

Káva Kongo Organic Ngula pochází z ostrova Idwji na jezeře Kivu, její profil je tedy ovlivněn také dostatkem vláhy a vysokou vlhkostí. Není bez zajímavosti, že místní považují ostrov za lokalitu s tragickou historií a úžasnou budoucností. Původní útočiště rebelů, pašeráků a kriminálních živlů se přeměňuje v zemědělskou oblast, ve které si farmáři pomáhají a díky spojení v družstvu CPNCK se jim od roku 2012 daří eliminovat nezákonné obchody a budovat mírumilovnou komunitu (nejen) zemědělců.

Malé, velmi skromné farmy pěstují převážně arabiku odrůd Typica a Bourbon, a to v nadmořské výšce 1 600 – 1 800 metrů, bez použití průmyslově vyráběných hnojiv a postřiků. Kávovníky skvěle prosperují díky úrodné vulkanické půdě, ale také udržitelnému přístupu zemědělců k jejich pěstování – coby hnojivo používají sušené kávové slupky nazývané cascara. Kávovníky sklízejí od března do června, zpracovávají je promýváním a zelená kávová zrna suší na speciálních stolech pod přímým sluncem. Do světa tak z ostrova Idwji putuje káva špičkové kvality, která získává řadu ocenění v mezinárodních soutěžích.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 732 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 3. 6. 2024

15% SLEVA
KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

Na jihozápadě Kolumbie, v sopečné půdě vysokých hor, dozrává káva. Na tom by nebylo nic zvláštního. Červené bobule v sobě ovšem ukrývají zrnka jedinečných chutí a vůní. Taková nerostou nikde jinde na světě. Proto patří mikrolot z oblasti Huila k nejvyhledávanějším. Stojí za ním ženy z 21 farem, které díky našim mlsným jazýčkům pošlou své děti do škol a zajistí jim služby lékaře. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
986 Kč /1000 g 838 Kč /1000 g 84 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
709 Kč /1000 g 603 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »