+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO - zrnková káva

Kód: 1675

Symbolem vytrvalosti, odhodlání a také péče by mohla být tato nikaragujská lahůdka. Vypěstovaly ji ženy z družstva Las Diosas obhospodařujícího plantáže na severu země. Jejich vysokohorská arabika oplývá tóny mléčné čokolády a ovoce, které doplňuje lehounká stopa tabáku. Úžasná káva s úžasným příběhem!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
771 Kč /1000 g 77 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Nicaragua
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Nueva Segovia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce, Tabáková
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Nikaragua SHG Esteli BIO kombinuje v chuti sladkost a jemnost mléčné čokolády, střední kyselost broskví a hroznů i tlumený, podprahový dotek tabáku. V ústech zanechává krémový, velmi příjemný a dlouhotrvající pocit. Crema je jemná, kompaktní a lehká.

Původ kávy

Pro Nikaraguu je káva důležitou součástí historie a ekonomiky. První velký rozmach kávového průmyslu se datuje do období kolem roku 1870, kdy byla káva hlavní exportní plodinou země. Druhým milníkem pak byl rok 1992, během kterého osázeli farmáři kávovníky plochu mnohem větší, než jakou vyčlenili pro jiné plodiny. Ačkoli se země potýká s mnoha problémy, pokud jde o kávu, věnuje jí obrovskou pozornost. Svědčí o tom například také fakt, že v roce 2019 vyvinuli právě nikaragujští vědci nadmíru odolný kávovník prosperující ve vysokých nadmořských výškách a vykazující značné výnosy. Pokud vás to zajímá, dostal tento hybrid název Starmaya.

Ale zpátky ke kávě Nikaragua SHG Esteli BIO. Byla vypěstována v regionu Nueva Segovia rozprostírajícím se na severozápadě země při hranici s Hondurasem. Zajímavý je jednak hornatým povrchem a pak také zachovalým tropickým pralesem, který vysoké kopce pokrývá. V jeho centru leží město Villa de San Antonio de Pavi de Estelí (zkráceně Estelí), osídlené od konce 17. století skupinou Španělů prchající před piráty.

Právě v Estelí sídlí družstvo Las Diosas složené ze čtyř menších organizací zaměstnávající celkem 360 žen. Družstvo úzce spolupracuje s Fundacion Entre Mujeres (FEM), což je jedna z nejrespektovanějších společností zabývajících se právy žen v Nikaragui. Kromě pěstování kávovníků se dámy v Las Diosas věnují třeba výrobě medu nebo vína. Díky zemědělskému vzdělání, kterého se jim v rámci podpory FEM dostává, vyrábějí kávu s ohledem na ochranu přírody. A ačkoli musejí bojovat s častým suchem, zemětřeseními, hurikány a sesuvy půdy, posílají do světa kávu mimořádné kvality.

Vrchol sklizně se v Nikaragui pohybuje mezi dubnem a červencem. Kávové třešně bývají zpracovávány promýváním a káva je sušena nejčastěji na přímém slunci. Díky tomu si v chuti zachovává příjemný ovocný nádech, který krásně doplňuje čokoládové tóny.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
532 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
732 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
746 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »