+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

NIKARAGUA SHG ESTELI BIO - zrnková káva

Kód: 1675

Symbolem vytrvalosti, odhodlání a také péče by mohla být tato nikaragujská lahůdka. Vypěstovaly ji ženy z družstva Las Diosas obhospodařujícího plantáže na severu země. Jejich vysokohorská arabika oplývá tóny mléčné čokolády a ovoce, které doplňuje lehounká stopa tabáku. Úžasná káva s úžasným příběhem!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
771 Kč /1000 g 77 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Nicaragua
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Nueva Segovia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce, Tabáková
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Nikaragua SHG Esteli BIO kombinuje v chuti sladkost a jemnost mléčné čokolády, střední kyselost broskví a hroznů i tlumený, podprahový dotek tabáku. V ústech zanechává krémový, velmi příjemný a dlouhotrvající pocit. Crema je jemná, kompaktní a lehká.

Původ kávy

Pro Nikaraguu je káva důležitou součástí historie a ekonomiky. První velký rozmach kávového průmyslu se datuje do období kolem roku 1870, kdy byla káva hlavní exportní plodinou země. Druhým milníkem pak byl rok 1992, během kterého osázeli farmáři kávovníky plochu mnohem větší, než jakou vyčlenili pro jiné plodiny. Ačkoli se země potýká s mnoha problémy, pokud jde o kávu, věnuje jí obrovskou pozornost. Svědčí o tom například také fakt, že v roce 2019 vyvinuli právě nikaragujští vědci nadmíru odolný kávovník prosperující ve vysokých nadmořských výškách a vykazující značné výnosy. Pokud vás to zajímá, dostal tento hybrid název Starmaya.

Ale zpátky ke kávě Nikaragua SHG Esteli BIO. Byla vypěstována v regionu Nueva Segovia rozprostírajícím se na severozápadě země při hranici s Hondurasem. Zajímavý je jednak hornatým povrchem a pak také zachovalým tropickým pralesem, který vysoké kopce pokrývá. V jeho centru leží město Villa de San Antonio de Pavi de Estelí (zkráceně Estelí), osídlené od konce 17. století skupinou Španělů prchající před piráty.

Právě v Estelí sídlí družstvo Las Diosas složené ze čtyř menších organizací zaměstnávající celkem 360 žen. Družstvo úzce spolupracuje s Fundacion Entre Mujeres (FEM), což je jedna z nejrespektovanějších společností zabývajících se právy žen v Nikaragui. Kromě pěstování kávovníků se dámy v Las Diosas věnují třeba výrobě medu nebo vína. Díky zemědělskému vzdělání, kterého se jim v rámci podpory FEM dostává, vyrábějí kávu s ohledem na ochranu přírody. A ačkoli musejí bojovat s častým suchem, zemětřeseními, hurikány a sesuvy půdy, posílají do světa kávu mimořádné kvality.

Vrchol sklizně se v Nikaragui pohybuje mezi dubnem a červencem. Kávové třešně bývají zpracovávány promýváním a káva je sušena nejčastěji na přímém slunci. Díky tomu si v chuti zachovává příjemný ovocný nádech, který krásně doplňuje čokoládové tóny.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
PERU  SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provincii proslulou produkcí citrusů a kávy najdete v centrální oblasti Peru. První Evropané zavítali do Chanchamayo v polovině 17. století a rovnou v ní založili osadu. Dnes se káva z vysokých And do Evropy dováží ve velkém. Popularitu si získává zejména díky čokoládové chuti korunované kapkou citrusové šťávy, nízké aciditě a BIO kvalitě. Ochutnejte jednu z nejlepších peruánských káv! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
756 Kč /1000 g 643 Kč /1000 g 64 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

PERU TUNKI BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Tunki je nádherný barevný pták žijící v lesích vysokých And. Není divu, že po něm farmáři z peruánského údolí Tambopata pojmenovali plantážní arabiku. Stejně jako je radost tunkiho vidět, je potěšením Tunki ochutnat. Sladkost mléčné čokolády, kterou oplývá, doplňuje jemné ovanutí limetky. Jako ptačí pírko je tato káva lehká, jako ptačí zpěv půvabná. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Na Papuu Novou Guineu se cestuje za nádhernou přírodou, atraktivní kuchyní i tradičními obyvateli. A taky za kávou, která vyniká chutí tropického ovoce, čokolády a ořechů. Nejinak je tomu v případě této sorty v BIO kvalitě. Stoprocentní arabika vás potěší intenzivním aroma, střední kyselostí a vydatným tělem. Dopřejte si nespoutanost hornatého ostrova daleké Melanésie. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
871 Kč /1000 g 87 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »