+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO - zrnková káva

Kód: 1910

Káva z Yirgacheffe mívá citrusový chuťový profil a kulaté tělo. Zrno jednoho z nejprestižnějších kávových regionů milují znalci na celém světě. Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO nezklame hledače dokonalosti ani příznivce stabilní kvality. Kromě lehkých citrusových tónů je potěší chutí borůvek a karamelu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 323 Kč /1000 g 132 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Heirloom
Region
Region:
Yirgacheffe
Nadm. výška
Nadm. výška:
1950 - 2150m
Chuť
Chuť:
Karamel, Citrusy, Borůvky
Zpracování
Zpracování:
Suché
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO je prvotřídní arabika s krásnou, středně citronovou kyselostí a oblým, sametovým tělem. Vyniká atraktivní chutí kombinující borůvky, bergamot a karamel. V druhém plánu nabízí tóny zralého ovoce podkreslené karamelovou dochutí.

Tato káva je skvělá ve všech typech příprav. Rozhodně se hodí pro filtr nebo moka konvičku, v pákovém kávovaru ze sebe vydá nádherné aroma. Baristé také doporučují přípravu jako cold brew, tedy za studena.

Původ kávy

Kdo se o kávu jen trochu zajímá, jistě na region Yirgacheffe narazil. V jižní Etiopii, na úpatí pohoří Goraždže, se nachází jedna z nejvýznamnějších pěstitelských oblastí. Kávovníky tam rostou vysoko v kopcích, jejich červené plody tak mohou dozrávat pomalu a kumulovat v sobě nejlepší chutě, jaké káva má.

Některé zdroje odhadují, že káva byla v Etiopii objevena kolem roku 850 našeho letopočtu, takže se v ní takříkajíc narodila. Mimochodem, místní obyvatelé považují přípravu kávy za rituál, který může trvat i dvě hodiny a je určen jen pro velmi blízké přátele hostitele.

Je dobré také zmínit, že Etiopie má skutečně turbulentní historii a její politické i ekonomické klima mělo samozřejmě vliv na pěstování kávovníků. Jeden z velkých propadů zaznamenala země v roce 2003, kdy výkupní ceny kávy nepokrývaly ani náklady na její pěstování a zpracování. Mnoho farmářů tehdy muselo své plantáže opustit a hledat si obživu ve velkých městech. Navzdory tomu byly etiopské farmy zachovány a tamní káva zůstala nejdůležitějším vývozním artiklem státu.

Arabika Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO dostala jméno podle zpracovatelské stanice Aricha, kterou založili místní farmáři. Druhá generace pěstitelů kávy se rozhodla vybudovat závod, jehož služby dnes využívá kolem 1 500 farmářů. Zaměstnanci stanice se také věnují supervizi nad sklizní a pečlivě kontrolují kvalitu dodaných bobulí.

Kávové třešně zpracovávají metodou natural, to znamená, že je rozloží na takzvaná africká lůžka (Aricha jich má rovných 220) a pomalu (až 3 týdny) suší na přímém slunci. Jde o dlouhý a náročný proces, protože bobule nesmí zmoknout ani navlhnout, je nutné je často obracet, a nakonec zrna zbavit uschlých slupek a zbytků dužiny. Káva vyrobená tímto způsobem má přirozeně ovocné tóny a komplexní sladkost.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvě pražená, vždy nejvyšší kvality! Další etiopská dobrota se znamenitým ovocným aroma a domovem na jedné z nejstarších světových farem se dostává na náš trh. Sidamo získala jméno po původních obyvatelích království Kaffa. Co se s nimi stalo, se nedozvíme, ale jisté je, že mimořádně zajímavá káva Sidamo je poptávána na celém světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
825 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Etiopie a káva jedno jsou.Tento mikrolot ze slavného regionu Sidamo přinese do vašeho šálku výraznější svěžest, na jejímž pozadí se objeví nasládlé borůvky, exotický ananas a šťavnaté švestky. Arabice bratrů Asefa a Mulugeta Dukamo nechybí vyváženost a vrstevnatost, chuťový profil je krásný, komplexní. Zkrátka jedinečné zrno pro den, který si chcete užít plnými doušky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
917 Kč /1000 g 92 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural

Speciálně fermentovaná káva speciální odrůdy, to je Honduras Gerardo Mejía – El Tontolo. Tahle arabika patří k těm, které vynikají ovocnou chutí s jemnými tóny čokolády a karamelu. Do povědomí baristů a znalců dobré kávy vstoupila v roce 2015, kdy získala titul Cup of Excellence. Jsme si jisti, že si ji zamilujete taky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 041 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »