+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO - zrnková káva

Kód: 1910

Káva z Yirgacheffe mívá citrusový chuťový profil a kulaté tělo. Zrno jednoho z nejprestižnějších kávových regionů milují znalci na celém světě. Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO nezklame hledače dokonalosti ani příznivce stabilní kvality. Kromě lehkých citrusových tónů je potěší chutí borůvek a karamelu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 319 Kč /1000 g 132 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Heirloom
Region
Region:
Yirgacheffe
Nadm. výška
Nadm. výška:
1950 - 2150m
Chuť
Chuť:
Karamel, Citrusy, Borůvky
Zpracování
Zpracování:
Suché
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO je prvotřídní arabika s krásnou, středně citronovou kyselostí a oblým, sametovým tělem. Vyniká atraktivní chutí kombinující borůvky, bergamot a karamel. V druhém plánu nabízí tóny zralého ovoce podkreslené karamelovou dochutí.

Tato káva je skvělá ve všech typech příprav. Rozhodně se hodí pro filtr nebo moka konvičku, v pákovém kávovaru ze sebe vydá nádherné aroma. Baristé také doporučují přípravu jako cold brew, tedy za studena.

Původ kávy

Kdo se o kávu jen trochu zajímá, jistě na region Yirgacheffe narazil. V jižní Etiopii, na úpatí pohoří Goraždže, se nachází jedna z nejvýznamnějších pěstitelských oblastí. Kávovníky tam rostou vysoko v kopcích, jejich červené plody tak mohou dozrávat pomalu a kumulovat v sobě nejlepší chutě, jaké káva má.

Některé zdroje odhadují, že káva byla v Etiopii objevena kolem roku 850 našeho letopočtu, takže se v ní takříkajíc narodila. Mimochodem, místní obyvatelé považují přípravu kávy za rituál, který může trvat i dvě hodiny a je určen jen pro velmi blízké přátele hostitele.

Je dobré také zmínit, že Etiopie má skutečně turbulentní historii a její politické i ekonomické klima mělo samozřejmě vliv na pěstování kávovníků. Jeden z velkých propadů zaznamenala země v roce 2003, kdy výkupní ceny kávy nepokrývaly ani náklady na její pěstování a zpracování. Mnoho farmářů tehdy muselo své plantáže opustit a hledat si obživu ve velkých městech. Navzdory tomu byly etiopské farmy zachovány a tamní káva zůstala nejdůležitějším vývozním artiklem státu.

Arabika Ethiopia Aricha Natural Grade 1 BIO dostala jméno podle zpracovatelské stanice Aricha, kterou založili místní farmáři. Druhá generace pěstitelů kávy se rozhodla vybudovat závod, jehož služby dnes využívá kolem 1 500 farmářů. Zaměstnanci stanice se také věnují supervizi nad sklizní a pečlivě kontrolují kvalitu dodaných bobulí.

Kávové třešně zpracovávají metodou natural, to znamená, že je rozloží na takzvaná africká lůžka (Aricha jich má rovných 220) a pomalu (až 3 týdny) suší na přímém slunci. Jde o dlouhý a náročný proces, protože bobule nesmí zmoknout ani navlhnout, je nutné je často obracet, a nakonec zrna zbavit uschlých slupek a zbytků dužiny. Káva vyrobená tímto způsobem má přirozeně ovocné tóny a komplexní sladkost.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 038 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

15% SLEVA
MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva

Když jste bez invence, ulítly vám včely nebo máte hlavu jako pátrací balon… pak přichází nejvyšší čas uvařit si další šálek voňavé kávy. A proč by to nemohla být zrovna mexická lahůdka s pronikavou vůní a sladkou chutí? Maragogype Barranco Hand si vybralo pro své prémiové produkty i Nespresso. Dopřejte si zážitek z dobré kávy! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 235 Kč /1000 g 1 050 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN BIO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN BIO zrnková káva

Až vezmete do ruky šálek s vonící kávou, vzpomeňte si na všechny, jejichž zásluhou ho můžete ochutnat. Farmáře a jejich rodiny, česáče, dělníky, řidiče, obchodníky, pražiče… Z daleké Jižní Ameriky putovala kávová zrnka několik týdnů. Vyrostla na úbočí And, v regionu Pedregal proslulém úrodnou půdou. Její tělo je plné, chuť vyvážená a vůně delikátní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 005 Kč /1000 g 101 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »