+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Kód: 2
Hodnocení: vynikající, 23 recenzí

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva s nízkou kyselostí nadchne všechny, kdo dávají přednost měkké a kulaté chuti. Čokoládové aroma zaujme příznivce neotřelých požitků a rovnoměrná crema celkový dojem z šálku South of Minas nádherně dokreslí. Čerstvé pražení je samozřejmostí!

Původ kávy

Největší produkce kávy a mléka v celé Brazílii pochází z jihovýchodního regionu Minas. Nemá sice moře, zato oplývá jeskyněmi, horami, vodopády a nalezišti vzácných minerálů. Stejně unikátní jako celý kraj je káva, která tady roste. Kávovníky arabské (Coffea arabica) jsou pěstovány v úchvatné kopcovité krajině. Převážně malé rodinné farmy pečují o rozsáhlé plantáže a dodávají do světa vysoce jakostní kávová zrna. Díky klimatu, nadmořské výšce a vlhkosti je káva z jihu Minas jedna z nejlepších na světě.

Plody kávovníků, dužnaté červené peckovice, se sklízejí buď jednou za rok, nebo po celou dobu vegetace. Je to sice časově i finančně náročnější postup, ale zajišťuje sběr jen těch nejzralejších plodů a tím pádem i nejvyšší kvalitu zrn. Pod kožovitou slupkou se nacházejí dvě světle zelená kávová zrnka. Postup, jak z plodů vyrobit jakostní kávu, zahrnuje zbavení obalů, vytřídění, odstranění slupek a dužiny, fermentaci a sušení. Na vše je velmi bedlivě dohlíženo, protože každá jemná odchylka v technologii může znamenat ztrátu kvality.

Nejlepší káva je taková, která je čerstvě upražená. Proto z Brazílie dovážíme zpracovaná surová zrnka a v okamžiku, kdy si kávu objednáte, pražíme!

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

27. 11.

Hodnocení: vynikající
Vynikající káva, rádi se k ní vracime

9. 3.

Hodnocení: vynikající
Na první napití mě až překvapila nevýraznost, po druhém pití jsem si hodnocení pro sebe přizpůsobila. Káva je opravdu hodně jemná. Bude chutnat především lidem, kteří hledají kávu s nižší intenzitou a jemnějším sametovým projevem.

14. 10.

Hodnocení: vynikající
Protože mám v zvyku před objednávkou kávy pročíst recenze, byla jsem hodně zvědavá, jak mi bude tato káva chutnat, ale přesto jsem odvážně objednala celé kilo :) , které jsme nedočkavě otevřela hned v den převzetí. A tady musím bezvýhradně souhlasit s pánem, který psal recenzi o něco níže. Při první ochutnávce bylo něco špatně .... Chuť mi přišla zvláštní a "něco" mě v ní vadilo. Nechala jsme tedy část kávy dva dny vyprchat v otevřené plechovce, a právě v této chvíli si opravdu pochutnávám na vynikající kávě s čokoládovým dozvukem na jazyku. Někde jsem četla že káva bývá nejlepší dvanáctý den po upražení, a podle mého názoru to o této kávě skutečně platí.

21. 6.

Hodnocení: vynikající
Za mě tedy skvělá káva. Připravuji v automatickém kávovaru a chvíli trvá než se stroj s novým zrním srovná. Na začátku nic moc, ale již po několika šálcích mě velice mrzelo, že jsem objednala jen zkušebních 250g. :) Káva rozhodně není kyselá, což je pro mě jeden z hlavních faktorů při výběru. Má takovou příjemnou sladkou notu, skoro bych řekla i karamel ale nejsem odborník a neumím chutě správně popsat. Rozhodně ale chutná plně, sladce a má “lahodnou koncovku”. Vyzkoušela už jsem tady lecos ale tohle rozhodně patří k favoritům. Často v automatu připravuji flat white a tahle káva je na to naprosto perfektní. Mlýnek 4/10 (10 je nejhrubši), síla 4/5.

24. 8.

Hodnocení: vynikající
Nedá mi to, abych se ještě nevrátil. Tato brazílie má jednu zvláštnost. Aspoň u mě doma se tak chová. Potřebuje hrubší mletí, než je, pro výrobu espressa, zvykem u jiných káv. Zatímco na většinu káv z produkce zdejší pražírny, nastavuji mlýnek bezprostředně po otevření sáčku na hodnotu 7-8 a den poté, když CO2 vyprchá, otevírám čelisti mlýnku na 9-10, tak přes tímto způsobem pomletou South of Minas mi 9 barů na mém kávovaru, téměř vodu nepřetlačilo. Musel jsem otevřít mlýnek hned po otevření na 11 a i tak to, Gaggii šlo, jako psovi pastva. Takže 13 a šlo to. Nicméně, to není důvod, proč se ještě vracím. Včera jsem měl návštěvu, dělal jsem espreessa a zcela vyjímečně jsem zapomněl zavřít víčko na mlýnku. Jakobych nechal kávu trochu zvětrat. Před chvílí jsem, jako obvykle, připravil dvě ristretta a nestačil jsem se divit. Krásná kréma, krásná barva, hustota, vůně i chuť vynikající. Teď tam cítím i tu čokoládu, která tam, dříve, nebyla. Že bych, tuto kávu, použil dřív, než byla na vrcholu? Možné to je, každopádně mě to velmi překvapilo a potěšilo zároveň. Pravda, Djimmah to není, ale je to dobrá káva.

23. 8.

Hodnocení: vynikající
No, nikdy jsem nebyl fanouškem brazilské kávy, byť je brána, mnoha lidmi, jako jakýsi etalon kvality. Když se řekne brazilská káva, tak to, pro mnohé, něco znamená. Už jsem, ze South of Minas, připravil šest ristrett a opět jsem si ověřil fakt, že Brazílie je, sice, největším pěstitelem kávy na světě, nikoli však nejkvalitnějších. V porovnání s mnoha jinými kávami z tohoto obchodu, na mě působí docela unyle, kdybych nevěděl, co piju, tipl bych si nějakou konfekční, komoditní kávu ze supermarketu. Fakt mě vůbec neoslovila, budu rád, až mi zmizí z baráku. Nepomohla ani alternativní příprava ve frenchpressu. Možná jako turek bude někomu chutnat, ale turek mi nesmí do kvartýru. Například při porovnání zážitku z ristretta z indické čisté robusty Monsooned, o které jsem tu psal minule, vychází South of Minas jako chudý příbuzný.

21. 8.

Hodnocení: vynikající
Skutečně dobrá káva. Udělala radost jak mi s manželem, tak prarodičům, kterým jsme polovinu sáčku odsypali.Velká spokojenost je i s rychlostí dodání a fajn cenou. Děkuji.

20. 8.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za parádní kávu, její chuť mi "sedla", byla namletá jak jsem žádala, a zabalená v perfektním sáčku. Dále jsem potěšena nízkou cenou a rychlostí Vaší práce. To vše jsou důvody pro opětovnou obědnávku. Emílie.

22. 7.

Hodnocení: vynikající
Uvedené kávě dávám za 1, pro mně je bezkonkurenčně nejlepší, co jsem pila. Dle Vaší bohaté nabídky se to ale může časem změnit, samozřejmě ochutnám i další kávy. S pozdravem - Sabina.

21. 7.

Hodnocení: vynikající
Poprvé jsem nakoupila Vaši kávu a jsem úplně nadšená. Rychlost odeslání, kvalitní zabalení kávy a ještě dárek k nákupu. Kávu si užívám, je skvělá. Vynikající chuť, vůně i pražení. Jsem maximálně spokojená, už se moc těším na další šálek! Váš obchod doporučím svým známým a já už si vždycky dám pouze Vaši výtečnou kávu.

9. 7.

Hodnocení: vynikající
Sázím vždy na jistotu, proto si opakovaně kupuji tuto kávu. Přichází vždy čerstvá, a kvalitně balená, dodávka je pokaždé velmi rychlá.Tento obchod se mi velmi zamlouvá.

1. 7.

Hodnocení: vynikající
Káva je super, škoda pro ty, kteří ji dosud neochutnaly. Já a mí rodiče si ji nemůžeme dost vynachválit. Martin.

9. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Kvalitní a dobrá káva, která mně doprovází i do práce . Bývám celé dny v terénu, bez možnosti si uvařit kávu čerstvou. Mám ji vždy uvařenou předem v termosce, a i přes její chladnoucí teplotu mi připadá pořád stejně chutná. Fandím i obchodu, který zasílá zboží brzy a kvalitně zabalené. Vítek.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Brazílie je pro mně srdeční záležitostí proto káva - Brazílie South of Minas, je ta nejlepší káva, kterou jsem doteď ochutnala.Jemné čokoládové tóny a dokonalá chuť. S chutí této vynikající kávy jsem maximálně spokojená.Moc děkuji za úžasný pocit u šálku kávy!

12. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem v domácnosti s malým dítětem, a taková dobrá káva je pro mně naprostou nutností.Nejen že se po ní cítím nabitá novou energií, ale také navozuje libý pocit svou jemně čokoládovou chutí a vůní. Děkuji za rychlou dodávku, elegantní balení, i zdarma přibalený vzorek čaje.

25. 2.

Hodnocení: vynikající
Poprvé jsem nakupoval na e-shopu a hned dobrá zkušenost! Ohledně kávy jsem měl jasno, doporučil mi ji známý. Po pravdě je naprosto výtečná. Vaše péče mně také příjemně překvapila, žádný zádrhel. Máte ve mně stálého zákazníka.

3. 9.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem kávu šéfovi, slavil 50tku, a říkal, že je lepší než všechny, co zatím ochutnal, mno tak jsem asi udělala dobře, třeba mi přidá :D Díky

25. 8.

Hodnocení: vynikající
Děkuji moc za dodání kávy, je výborná. Příště si objednám znova.

14. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tato káva je vynikající. Každému ji doporučuji, moc rád si ji vařím a vždy se těším na její příjemnou chuť i vůni. Díky za ní. Radek

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za bezvadnou kávu. Nevím, jestli máte všechny kávy takhle výtečné, ale hodlám to postupně zjistit. Doporučuji dále a dávám palec nahoru. Lenka

23. 2.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za pomoc při výběru,nemohla jsem se rozhodnout,ale paní mi ochotně poradila,překvapila mě i rychlost dodání,moc děkuji Barbora Plechová

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Výborně upražená káva a moc chutná, jsem maximálně spokojen

19. 9.

Hodnocení: vynikající
Suprově upražená káva, která je chutná a vhodná k relaxaci na konci dlouhého dne. Petr

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
529 Kč /1000 g 450 Kč /1000 g 45 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »