+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1433
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Nejvýše položené jezero, největší město bez silnice, nejhlubší kaňon… A taky jedna z nejlepších rozpustných káv. To je Peru, země mnoha kontrastů, která má s pěstováním kávovníků víc než stoleté zkušenosti. Tradiční kávový region Puno Norte plodí zrna plné, čokoládovo-ovocné chuti. Stejně špičková je káva v lyofilizované podobě. Neztrácí nic ze svých předností a navíc ji stačí zalít horkou vodou. Bonus? BIO kvalita!

Velká balení:
Malá balení:
1 960 Kč /1000 g 196 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Káva Peru BIO lyofilizovaná je vyrobena ze 100procentní arabiky, její chuť tedy naprosto odpovídá vysoce jakostním zrnům z peruánského Puno Norte. Najdete v ní čokoládu a ovoce, sladkost a příjemnou oříškovou dochuť. Tělo je plné, hladké. Po zalití horkou vodou vytvoří káva jemnou cremu.

Původ kávy

Máte před sebou jednodruhovou kávu vysokých hor, které kdysi dávno obývali bájní Inkové. Dnes na kávových plantážích v peruánských Andách hospodaří také jejich potomci. Spolu s nově příchozími farmáři, v naprosté většině drobnými rolníky, pro něž je káva jedním ze zdrojů obživy. Mimo ni pěstují například kukuřici, chřest, rajčata, brambory a quinu. Peruánské zemědělství využívá průmyslově vyráběná hnojiva jen velmi okrajově. Mnohem častěji spoléhá na přírodní způsoby dodávání živin plodinám. A ačkoli farmáři stále bojují se zastaralou infrastrukturou, obzvláště v případě kávy se jim daří rozvíjet trh mimořádně úspěšně.

Region Puno Norte patří k tradičním oblastem na jihu Peru, ve kterých se kávovníkům skvěle daří. Vysoká nadmořská výška spolu s vulkanickým podložím dodávají tamní sklizni hladké tělo a velmi příjemnou, sladce krémovou chuť. Není náhodou, že káva z této oblasti sklízí uznání na světových soutěžích a je podporována národní kávovou organizací. Plody kávovníků zpracovávají farmáři takzvaným promýváním. Nasypou je do nádrží s vodou, protlačí drticími plechy a zbavené červené slupky přesypou do kvasných nádob. V nich zůstává káva po několik hodin až dní. Fermentace se postará o rozpuštění sladké dužiny a uvolnění zrnek. Zelená káva je nakonec sušena buď na přímém slunci, nebo v sušičkách.

Cesta k lyofilizované rozpustné kávě je však mnohem delší. Zelená zrna je potřeba upražit a uvařit. Vzniklá tekutina se nechává odpařit až do konzistence sirupu. Takový koncentrát prochází lyofilizací, tedy zmrazením za sníženého tlaku vzduchu. Hmota zmrazená na -40 °C je rozemleta a v prostředí s nízkým tlakem (v lyofilizační vakuové komoře) zbavena molekul vody. Sublimace se postará o zachování všech senzorických vlastností kávy. Výsledkem jsou velké krystalky s hladkým povrchem.

Lyofilizovaná rozpustná káva se na trhu objevila v roce 1937. Její popularita od té doby neklesá. Vždyť celá polovina světové produkce kávy je určena k výrobě rozpustné varianty. Toto je jedna z nejlepších!

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

23. 5.

Hodnocení: vynikající
S totouto kávou jsem moc spokojený. Prozatím jsem objednal 2x. Jinak musím pochválit i celý obchod. Výborná kvalita zboží, bezproblémové a rychlé dodání.

19. 8.

Hodnocení: vynikající
Super chuť kávy, intenzivní a je dobrá i na studeno.

17. 1.

Hodnocení: vynikající
Káva je vynikající,jemná a málo kyselá!Prostě super!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netřepat, zamíchat. Rozpustnou kávu připravíte mžiknutím oka. Ekvádorská specialitka z andské vysočiny obsahuje jak něžnou Arabiku, tak silnou Robustu. Přesně půl na půl. Díky tomu je její výsledná chuť vyvážená, příjemně vínovo citrusová. Možná v ní odhalíte i něco z divokosti a pestrosti tamní přírody. Ekvádor je totiž zemí s největší biodiverzitou na kilometr čtvereční na světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
855 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizování není žádným zaklínadlem, které má zákazníka poplést. Právě naopak. Když narazíte na rozpustnou kávu zpracovanou lyofilizací, neváhejte ji ochutnat. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V případě Tanzanie BIO v ní najdete tóny ovoce a čokolády. Připravte si oblíbený hrnek, horkou vodu a lžičku: váš den může začít! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 937 Kč /1000 g 194 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

O kolumbijské arabice se ví, že má jemnou, čokoládovo-oříškovou chuť. Přesně taková je i tahle rozpustná verze. Oblíbí si ji každý, kdo touží po skvělém a zároveň velmi rychle připraveném šálku. Instantní káva je navíc perfektní pro přípravu populárního dalgona coffee nebo ledové kávy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 759 Kč /1000 g 176 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »