+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1554
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Lyofilizování není žádným zaklínadlem, které má zákazníka poplést. Právě naopak. Když narazíte na rozpustnou kávu zpracovanou lyofilizací, neváhejte ji ochutnat. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V případě Tanzanie BIO v ní najdete tóny ovoce a čokolády. Připravte si oblíbený hrnek, horkou vodu a lžičku: váš den může začít!

Velká balení:
Malá balení:
1 937 Kč /1000 g 194 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Tanzanie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Mt.Oldeani
Nadm. výška
Nadm. výška:
1540m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Vymrazování
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Rozpustná káva Tanzanie BIO lyofilizovaná patří k těm, které potěší jak skvělou chutí, tak bleskovou přípravou. Zpracování takzvaným vymrazováním jí neubralo ani aroma, ani barvitost, která potěší vaše ústa. Poctivá a jemná arabika kombinovaná se šťavnatým ovocem a čokoládou si každého kávomilce získá v prvním doušku.

Původ kávy

Kdo holduje safari, ten Mountain Oldeani dost možná zná. Vyhlášené hory Tanzanie se slavným, dnes již vyhaslým, vulkánem Ngorongoro jsou považovány za osmý div světa. Oblast severní Tanzanie tak láká pozornost turistů a odborníků na divokou faunu z celého světa. A přitahuje i zpracovatele kávy. Protože místní farmáři produkují zrno vynikajících parametrů.


Káva je pro Tanzanii nejvýznamnější exportní komodita, země ročně produkuje 30 – 40 000 tun, z toho 70 % tvoří arabika, 30 % robusta.
Kávovníky (Coffea arabica), o které se v naprosté většině starají drobní zemědělci, jsou sklízeny mezi říjnem a únorem. Oficiální data zmiňují víc než čtvrt milionu lidí, kteří se v kávovém průmyslu pohybují. Pro Tanzance je však káva velice drahá (roční spotřeba se udává pod 10 % celkové produkce), raději proto konzumují čaj.
Cesta, kterou káva urazí, než se z ní stane lyofilizovaný produkt, je dlouhá a náročná. Aby byl výsledek excelentní, musí každý zpracovatel dbát na pečlivost a nejvyšší kvalitu svého výrobku. Kávové třešně sklízejí farmáři v Tanzanii několikrát po sobě, tak, jak postupně dozrávají. Metodou takzvaného promývání odstraní jejich slupku i obaly, uvolní zelená zrna a nechají je několik hodin fermentovat ve vodě. Když sklizeň usuší, mohou kávu prodat.


Dalším krokem na cestě k lyofilizované kávě je pražení. Také na něm záleží, jaké aroma si káva uchová a jakou chutí potěší konzumenty. Na pražení navazuje příprava silného extraktu, který je potřeba usušit, aby vznikl „prášek“ rozpustný ve vodě. Jedním ze způsobů je takzvané sprejování – rozstřikování extraktu v horkém vzduchu. Druhým, náročnějším, pak lyofilizování. Při něm je kávový extrakt hluboce zmrazen a za nízkého tlaku „vysušen“ sublimací (změna pevného skupenství v plynné). Takto vyrobenou rozpustnou kávu poznáte jak podle vzhledu (velké, hladké krystalky), tak podle chuti (plná, harmonická, vrstevnatá) a aroma (silné).
Lyofilizovaná káva vyrobená z tanzanského zrna patří k vysoce kvalitním a žádaným. Navíc je v BIO kvalitě, takže ani pěstování kávovníků, ani zpracování kávy nemá negativní dopady na životní prostředí.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Pro optimální přípravu vyberte malý hrnek s obsahem 90 ml.
  2. Použijte 1 nebo 2 lžičky kávy a zalijte převařenou vodou o teplotě 90°C. Vařící voda připraví kávu o její výraznou chuť.
  3. K přípravě kávy vždy použijte čerstvou vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

19. 8.

Hodnocení: vynikající
Vyvážená chuť ovoce a čokolády je báječná. Stejně tak paní u telefonu co mi skvěle poradila, opět budu nakupovat v tomto obchodě. Díky

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netřepat, zamíchat. Rozpustnou kávu připravíte mžiknutím oka. Ekvádorská specialitka z andské vysočiny obsahuje jak něžnou Arabiku, tak silnou Robustu. Přesně půl na půl. Díky tomu je její výsledná chuť vyvážená, příjemně vínovo citrusová. Možná v ní odhalíte i něco z divokosti a pestrosti tamní přírody. Ekvádor je totiž zemí s největší biodiverzitou na kilometr čtvereční na světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
855 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Nejvýše položené jezero, největší město bez silnice, nejhlubší kaňon… A taky jedna z nejlepších rozpustných káv. To je Peru, země mnoha kontrastů, která má s pěstováním kávovníků víc než stoleté zkušenosti. Tradiční kávový region Puno Norte plodí zrna plné, čokoládovo-ovocné chuti. Stejně špičková je káva v lyofilizované podobě. Neztrácí nic ze svých předností a navíc ji stačí zalít horkou vodou. Bonus? BIO kvalita! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 960 Kč /1000 g 196 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kolumbie - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

O kolumbijské arabice se ví, že má jemnou, čokoládovo-oříškovou chuť. Přesně taková je i tahle rozpustná verze. Oblíbí si ji každý, kdo touží po skvělém a zároveň velmi rychle připraveném šálku. Instantní káva je navíc perfektní pro přípravu populárního dalgona coffee nebo ledové kávy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 759 Kč /1000 g 176 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »