+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Peru El Eden - Anaerobic Natural

Kód: 1907

Pro peruánskou kávu je typická vyvážená kyselost a výrazná ovocná chuť s jemnými tóny čokolády a ořechů. Peru El Eden – Anaerobic Natural k ní ještě přidává květiny a karamel. Její jedinečnost je odrazem nejen skvělého místa, odkud pochází, ale také způsobu, jakým byla vyrobena. Moderní metoda anaerobní fermentace totiž ze zrnek kávovníků dostane skutečné maximum.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 186 Kč /1000 g 119 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Red Bourbon
Region
Region:
Jaen
Nadm. výška
Nadm. výška:
1620-1920m
Chuť
Chuť:
Karamel, Květy, Jablko, Peckové ovoce
Zpracování
Zpracování:
Anaerobní fermentace

Složení

Arabica 100%

Chuť

Peru El Eden – Anaerobic Natural lze popsat jako středně kyselou, se středně kulatým tělem a chutí peckového ovoce, jablek i karamelu. Aroma je příjemně květinové.

Peruánská arabika se hodí k přípravě ve french pressu, překapávači, ale i v pákovém kávovaru. Ani metodou cold brew nic nezkazíte, naopak, získáte kávu s výraznými ovocnými a květinovými tóny.

Původ

Pro chuť kávy Peru El Eden – Anaerobic Natural je klíčové, jakým způsobem byla vyrobena. Začněme tedy u objasnění metody zpracování anaerobní fermentací. Jde o poměrně novou technologii, na výsluní se začala dostávat kolem roku 2010. Čím dál populárnější je mezi producenty kávy v Kolumbii, Kostarice, Guatemale, Hondurasu, Salvadoru, Brazílii nebo Etiopii. Postup si každý farmář upravuje podle toho, jakého výsledku chce dosáhnout. Testují se tak další a další odrůdy kávy, jejich kombinace, délka fermentace a podobně.

Samotný proces spočívá v hermetickém uzavření oloupaných kávových bobulí do nerezových nádrží. Díky tomu, že zrnka kávy jsou vždy obalena sladkou, slizovitou dužinou, spustí se velmi rychle přirozený proces kvašení. Během něj se v nádobě snižuje obsah kyslíku a roste obsah oxidu uhličitého, což zároveň mění tlakové podmínky uvnitř nádrže. Přitom vzrůstá teplota materiálu, mění se poměr cukru i pH. Všechny tyto parametry musí farmáři pečlivě monitorovat, aby zachytili chvíli, ve které fermentace promění dužinu na alkohol. To se nesmí stát, celá várka kávy by byla znehodnocena.

Anaerobní fermentaci jsou zrna vystavena zhruba 18-23 hodin, poté je farmáři z nádob vysypou na rohože nebo betonová plata a nechají je sušit na přímém slunci. Tak dojde nejen k zastavení kvašení, v kávě se zároveň stabilizuje chuť a aroma.

Cílem celého postupu je získat kávu nových, atraktivních chutí. Anaerobní fermentace totiž dokáže všechny chuťové nuance obsažené v celé kávové bobuli „přenést“ do zrna. To je pak mimořádně chuťově bohaté a harmonické.

Stejně jako je poměrně nová popsaná metoda, je čerstvá i skupina farmářů, která si říká „El Eden“. Hospodaří na konci údolí v provincii Jaen. Deštivá a teplá vysočina poskytuje podmínky k zakládání kávových plantáží ve výšce kolem 1 600 metrů nad mořem. Keře kávovníků jsou obvykle pěstovány organicky, bez použití pesticidů a herbicidů a jejich plody sbírají dělníci nejčastěji ručně. Vzhledem k vysoké kvalitě a specifickým chuťovým vlastnostem patří káva z regionu Jaen mezi vyhledávané kávovými znalci a milovníky po celém světě.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva

Jako nedostupný diamant, jako vzácná delikatesa, jako vysněné království. Šálek téhle kávy rozehraje fantazii a nabídne vám, co zrovna potřebujete. Sladkou šťavnatost, bohaté tělo a chutě čokolády, mandlí i oříšků. Kávová specialita z farmy Vista Alegre sklízí vavříny na soutěžích, je poptávána mezi baristy a nachází si pevné místo v domácnostech gurmetů. Přidejte se do vybrané společnosti obdivovatelů brazilských černých diamatů. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
848 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Jemen Mocha Grade A GrainPro Microlot - zrnková káva

Bez ochutnání kávy z kopců Jemenu se žádný milovník působivých nápojů neobejde. Vzácná arabika z úplného jihu Arabského poloostrova patří k nejlepším na světě. Nejen, že má kulaté zrno a chuť opravdu vydatnou, k tomu vás potěší tóny čokolády, střední kyselostí a jiskrou, kterou lze popsat snad jako ovanutí horskými bylinami. Není divu, vždyť vyrostla v regionu Bani Mattar. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
2 698 Kč /1000 g 270 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Honduras Gerardo Mejía - El Tontolo - Anaerobic Natural

Speciálně fermentovaná káva speciální odrůdy, to je Honduras Gerardo Mejía – El Tontolo. Tahle arabika patří k těm, které vynikají ovocnou chutí s jemnými tóny čokolády a karamelu. Do povědomí baristů a znalců dobré kávy vstoupila v roce 2015, kdy získala titul Cup of Excellence. Jsme si jisti, že si ji zamilujete taky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 041 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »