+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Kód: 8
Hodnocení: vynikající, 37 recenzí

Hodně kofeinu, hodně hořkosti. Indická robusta je káva pro velké kluky a holky. Oceníte ji v případě dlouhých cest, nudných porad nebo nočních směn. Ale nebojte se, pod štiplavou chutí se rozkrývá hořká čokoláda a crema je přímo ukázková. Použijte robustu jako základ pro espresso. Vhodným poměrem s arabikou získáte velkou dobrotu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Magundi
Nadm. výška
Nadm. výška:
2300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Štiplavá
Zpracování
Zpracování:
Suché

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Předností Robusta India Monsooned je nádherná crema – tmavší a vysoká. Když na ni nasypete lžičku cukru, udrží se na povrchu. Další body sbírá tato káva díky vysoké intenzitě a obsahu kofeinu. V chuti snadno objevíte typickou štiplavost a hořkost. Acidita je střední až nízká. Dochuť skrývá tóny čokolády, proto si kávu dobře vychutnejte.

Původ kávy

Robusta je věrným druhem arabiky. Jde o kávovník statný (někdy také kávovník robusta) rostoucí v tropech a subtropech. Jeho plodem je, stejně jako u arabiky, peckovice velikosti a vzhledu třešně, pod jejíž dužinou se ukrývají dvě kávová zrnka. Obsah kofeinu je vyšší než u arabiky, udává se 1,5-3,3 %. Proto jsou zrnka robusty přidávána k arabice – doplní kávu o kofein a intenzitu.

Magundi je lokalita v indickém státě Karnataka. Leží na jihozápadě země, klima je ovlivňováno letními monzuny. Dvacet procent oblasti je pokryto lesy. Pěstování kávy je v Indii běžné v horských oblastech, zpracování kávových zrn probíhá celosvětově unikátním postupem. Po sklizni zralých kávových plodů je farmáři protlačováním přes drticí plechy zbaví dužiny. Po fermentaci a usušení rozloží kávu tak, aby byla pod vlivem monzunů. Až sedmitýdenní bičování kávových zrn studeným větrem a deštěm jí dodá originální chuť a aroma.

Nejvíce kávy vyváží Indie na trhy v Evropě, USA a Japonsku. O produkci se stará asi 250 tisíc farmářů, z toho 98 procent je malorolníků.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

20. 5.

Hodnocení: dobrá
Musím říct že docela zklamání. Hlavně co se týče množství kofeinu. Namíchal jsem ji s arabikou v poměru 70:30 ale žádná změna v síle kávy. Zatím se mi nepodařilo vytvořit ze zrnkové kávy nějaký opravdový "nakopávač".

9. 3.

Hodnocení: vynikající
Trochu jsem se bála. Káva skutečně splňuje vše, co se píše v popisku. Což také znamená, že si určitě najde své příznivce a odpůrce. Popisek nelže, skutečně je to káva pro velké kluky a holky. Nakopne, probudí, v dochuti je cítit čokoláda, ale taky určitá specifická chuť, skoro se mi chce napsat pachuť, která vám buď sedne a budete se na ni těšit, nebo vás nadobro od robusty odradí.

21. 10.

Hodnocení: vynikající
Luxusní káva, jedná z našich nejoblíbenějších. A obchod také, mám pro ně pouze superlativy. Ochotní, rychlí, vstřícní a komunikativní.

4. 4.

Hodnocení: vynikající
Nejsem expert na zrnka atd., používám kávu čistě jako nakopávač, potřebuji cítit vůni při mletí i při pití a také sílu. A tato káva splňuje vše. Chcete šálek silné kávy, která vás ráno probudí? Pak si dejte tuto robustu. Už jen ta vůně, když se mele v kávovaru nakopne. Za mne obrovská spokojenost!

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Poprve jsem zkusil cistou robustu a velmi mile prekvapeni. Uz zrnka nadherne cokoladove voni. Vcera jsem zkusil 6.dni stare zrnka, na velmi jemno v LaPavoni (double basket 16.2g davka na 30g vystup, 95C zacatek a 97C konec extrakce, 20s preinfusion, 20s extrakce) a skvela chut. Vyrazna crema, plne telo, lehce nahorkla, bez kyselosti a uzasny cokoladovy konec. Hledal jsem dlouho zrnka ktere budou blizko "italsky" pripravovane kave jak ji mam rad a toto je velmi velmi blizko. Robusta samozrejme ma silu a je to z toho citit. Doporucuji.

25. 3.

Hodnocení: vynikající
První ochutnávka nově objednaných vzorků, Monsooned jako první na řadě. Jako vždy doprava a komunikace 10/10. Nádherné nové balení (místo stříbrného balíčku je bordó a k tomu krásné nové etikety). Musím říct, příjemné překvapení! Já tedy necítím její zázračnou sílu, leda tak na chuti, která není vůbec nakyslá. To beru jako plus, opravdu jsem si hrníček vychutnala do dna. Cítím z ní karamel. :) Určitě objednám znovu.

6. 9.

Hodnocení: vynikající
Pěkný den všem. Rychlost dodání mne mile překvapila. V neděli jsem objednal. V pondělí byla káva vyexpedována. V úterý, tedy dnes v 9.00 hodin popíjím objednanou robustu - INDIA MONSOONED. Pěkně upražená, hořká jako bych měl na jazyku hořkou čokoládu. Vše co je psáno na etiketě sedí. Ta káva má sílu. Lehce štiplavá, ale vím, že popíjím opravdu silnou kávu pro ony velké kluky a holky. Prostě super a maximální spokojenost. Káva pro mne jak stvořená. Děkuji.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Zdravím. Chválím a take doporučuji Robustu, její plná chuť vyhovuje mým chuťovým buňkám, a její povzbuzující účinky mi už několikrát prokázaly velikou službu. Proto ji mám tak rád a po jiné kávě zatím netoužím.

20. 8.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, po vší chvále kterou tady čtu nemám co bych dodal víc. Připojuji se, a dávám 100 % bodů.

19. 8.

Hodnocení: vynikající
O tom monzunování kávy jsem dosud neměl ani ponětí. To je úžasná informace. Jestli tohle zpracování není ten pravý důvod, proč mi, tahle káva, tak strašně chutná. Určitě to zjemní drsnou chuť robusty. S touto informací se chystám, v kavárně, těžce machrovat :o))). Ono to bude něco podobného, jako zrání vína v barrique sudech. Velmi interesantní.

17. 8.

Hodnocení: vynikající
Tak jsem zrovna otevřel čtvrtkilovku této indické robusty a zkusil jsem připravit ristretto. Po zkušenostech s čistou robustou jsem, od toho, nic extra, nečekal, nicméně jsem zůstal jako opařený z toho, co mi, z mé Gaggie Classic, vyteklo. Jistě znáte pohádku Hrnečku, vař! Tak nějak tak to vypadalo. Tak obrovské množství krémy jsem ještě nikdy neviděl, konzistence kávy byla podobná kvalitní svíčkové, když jsem zakroužil šálkem, nápoj se, sotva, pohl. Neuvěřitelně hustá a silně viskózní káva. Po prvním doušku jsem věděl, že jsem našel materiál, který chci mít doma stále k dispozici. Musím podtrhnout slova, která uvádí prodejce u této kávy, že je to káva pro velké kluky a holky. Nebo pro velké holky a kluky, aby to bylo, genderově, vyvážené. Heh. No, sice to není moje video, ale aby bylo jasno, jak to vypadalo, tak tady můžete kouknout(mám stejná vercajk): https://www.youtube.com/watch?v=2oct7yUwOBA Kávu vřele doporučuji, ale je třeba si uvědomit, že čím víc dáte vody, tím je káva víc hořká, čím ji dáte méně, tím víc chutí a sladu se v nápoji objeví. Pro robustu to platí dvojnásob. Já dávám 25ml na cca 9g.

14. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná a velmi účinná když potřebuji vzpruhu.Nestojí mnoho, a pokaždé ji dostanu do max. dvou dnů. Úroveň obchodu - vysoká. Doporučuji.

10. 8.

Hodnocení: vynikající
Tak já, naštěstí, žiju tak, že nepotřebuju nakopávat. Chodím na kutě ve dvě po půlnoci a vstávám, až se sám vzbudím. Ale Tuto robustu jsem si též objednal, už je doma, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat jako espresso. Zkusím ji jako čisté ristretto a pokud to nebude, samostatně pitné, což nevylučuji, tak si vytvořím vlastní směsku s brazílií. Dám vědět. Docela bych přivítal, kdybyste vždy psali, jakým způsobem si kávu připravujete. Je zbytečné diskutovat o kávě, když si někdo dělá půl litru do bandasky na šichtu, jiný si udělá deci frenchpressu a další ristretto.

21. 7.

Hodnocení: vynikající
Přikláním se k ostatním vyznavačům této kávy, její chuť nemůže jinak než potěšit. Robin.

9. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Na základě doporučení od známého jsem si objednal tuto kávu, kterou není možno jinak než pochválit. Její povzbuzující účinek je dokonalý, chuť je dokonalá. Dávám velkou 1.

30. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, silnou kávu si potřebuji dát každé ráno, někdy i přes den. Tato můj požadavek splňuje, navíc je chuťově bohatá. Dávám za 1.

23. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Silná a dobrá. Nejednou mě postavila na nohy, když bylo třeba. Při mé práci nočního hlídače ji mám vždy s sebou.

22. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím. Dal jsem na Vaši radu v popisku, a kávu si odzkoušel na nočních směnách. Je to bomba, ta by probrala i mrtvého. Letos se mnou pojede na dovolenou, s ní za volantem určitě neusnu. Super, díky.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Ráno brzy vstávám, takže silnou kávu k životu nutně potřebuji. Tato mi svými povzbuzujícími účinky, ale i svou fajn chutí velice vyhovuje. Doporučuji k vyzkoušení.

21. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Káva přesně podle mého gusta, pěkně hořká, silná, s čokoládovým podtextem. Postaví na nohy i chromého. Ode mně má 100 bodů ze 100.

19. 5.

Hodnocení: vynikající
Souhlasím s ostatními kladnými názory na tuto kávu. Je opravdu výborná, a takovou pěnu jsem na jiné neměl.

12. 5.

Hodnocení: vynikající
Vynikající káva, zaručeně každého postaví na nohy. V příští objednávce si budu přát raději celé kilo. Děkuji za vzorek čaje který jste mi poslali, byl také velmi dobrý. S pozdravem, Mirek.

27. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Opravdu silná káva, ale takovou jsem hledal. Pro ty kdo pozřebují být neustále v pozornosti výtečný pomocník.

25. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Mám rád pořádnou a silnou kávu, Robusta tohle splňuje dokonale.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, tuto kávu vřele doporučuji, je fajn proti pocitu vyčerpání a únavě.Jirka.

14. 1.

Hodnocení: vynikající
Díky za skvělou kávu.Moc nám chutnala a přeji Vám mnoho spokojených zákazníku jako jsem já.

24. 10.

Hodnocení: vynikající
První objednávka této kávy nedopadla dobře byla přepražená ,byla jsem ale velmi překvapena ,když se mi ozvala sama paní Biskupová na základě mé recenze ,s tím ,že kávu posílají na vlastní náklady novou.Výborná,chutná ,silná káva,po ránu nejlepší volba.Navíc velmi oceňuji komunikaci obchodu s tím se moc nesetkávám,mohu s čistým svědomím doporuči známým.Děkuji.

25. 8.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, musím říct, že jsem velmi spokojená, káva byla doručena velmi brzy a navíc je přesně taková, jak jsme si představovali, dáváme si ji denně.

15. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den,Káva došla v pořádku. Je chuťově výrazná, přesně taková, jako jsem si ji představoval. Zaručeně mě nakopné, když jdu pozdě spát a musím ráno brzy vstávat. Pavel

5. 6.

Hodnocení: vynikající
Perfektní káva, musím jen chválit. Hlavně po ránu, když se večer předtím bujaře slavilo. Není to jediná káva, kterou jsem už od vás měla a vždycky šlo o kvalitku. Těšíme se vždy na další voňavý balíček od vás. Jen tak dál. Petra

12. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Souhlasím s názory, káva je skutečně skvělá, není co dodat, taky doporučuji všem.

10. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Taky jsem spokojen s touto kávou,je velmi kvalitní i Váš obchod je na vysoké úrovni.

4. 3.

Hodnocení: vynikající
Chodím do práce na třísměnný provoz a po třetí noční směně jsem dost unavený, objednal jsem si proto tuto káva, o které píšete, že obsahuje více kofeinu a to skutečně obsahuje, je pravda co o ní píšete a jsem rád, že jsem objevil Vaše stránky, děkuji za ně, mějte se hezky.

26. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Taky jsem si před časem tuto kávu objednal, takže souhlasím co je napsáno v návodu, je opravu velmi chutná a povzbuzující na 1OO%.Vřele doporučuji lidem, kteří potřebují být silní.

25. 2.

Hodnocení: vynikající
Pán přede mnou má pravdu, pokud jste unaveni, nebo nějakým způsobem hodně vyčerpaní, tato káva má skvělé účinky, mohu jen potvrdit a doporučit.

23. 2.

Hodnocení: vynikající
Jsem rád,že jsem narazil na tyto stránky,ceny jsou podle mého slušné,tato káva mi vyhovuje ,doporučuji všem

21. 2.

Hodnocení: vynikající
Obdržel jsem objednanou kávu a je skutečně hodně povzbuzující, takže přátelé, pokud potřebujete být silní a vyrovnaní, ochutnejte tuto kávu, na 100 % Vás postaví na nohy, u mě se to teda stane.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
709 Kč /1000 g 603 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »