+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva

Kód: 1676

O robustě se říká, že je drsnější a méně vrstevnatá. Až ochutnáte tu z tanzanského regionu Kagera, změníte názor. Je pravdou, že obsahuje více kofeinu než arabika, nicméně v lahodnosti a jemnosti si s ní nikterak nezadá. Ekologicky certifikovaná Robusta Tanzania Bukoba BIO vyniká chutí oříšků a čokolády, je příjemně krémová a středně sladká. Vřele doporučujeme k vyzkoušení.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
587 Kč /1000 g 59 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Tanzanie
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Kagera
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 2000m
Chuť
Chuť:
Lískový oříšek, Hořká čokoláda
BIO
BIO:
Ano

Složení

Robusta BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Robusta Tanzania Bukoba BIO je nečekaně jemná a atraktivní. V její chuti snadno objevíte čokoládu, lískové oříšky a med, v závěru překvapí krémovou, dlouho trvající dochutí. Kyselost jí téměř chybí. Pokud jde o cremu, v případě robusty ji získáte vyšší, krásnou a pevnou. Toto je káva vynikající pro přípravu espressa, ale nádherně se rozvine i na filtru nebo v aeropresu.

Původ kávy

Káva tvoří v hospodářství Tanzanie výrazný podíl, protože je jeho nejzásadnější exportní plodinou. Ročně země vyveze kolem 40 tisíc tun kávy, z toho asi 70 procent tvoří odrůda arabika, 30 pak robusta. A naprostá většina tanzanské robusty pochází z oblasti Bukoba, která se nachází v regionu Kagera. Přesně odtud jsme Robusta Tanzania Bukoba BIO přivezli.

Do Tanzanie se kávovníky dostaly zřejmě v 16. století, a to přímo z Etiopie. Byla to právě Kagera, o které je zaznamenáno, že jako jediná kávová zrna používala. Tamní kmen Haya je vařil, napařoval různými bylinami a žvýkal. Šlo o vysoce ceněný stimulant, o čemž svědčí fakt, že se káva stala platidlem a její pěstování bylo možné pouze pod bedlivým dohledem náčelníků kmene.

Kagera se rozkládá nedaleko rovníku, v severozápadním rohu Tanzanie, na západním břehu Viktoriina jezera. Regionálním hlavním městem je Bukoba. Pokud jde o přírodu, oplývá region skutečně divokými kouty s bohatou faunou a flórou. Vysočina Bukoba poskytuje skvělé klimatické i půdní podmínky pro pěstování banánů, kukuřice, ovocných stromů a samozřejmě kávovníků. Většina farmářů se věnuje několika plodinám současně a kávovníky tak vysazuje do stínu jiných rostlin, což jim zajišťuje jak vláhu, tak živiny ze spadaného organického materiálu.

Robusta Tanzania Bukoba BIO byla vypěstována zemědělci sdruženými v organizaci Kaderes Peasants založené v roce 2008. Poskytuje jim férové výkupní podmínky a pečuje například o vzdělávání nebo zdravotnictví v dané lokalitě. Právě díky družstvu se místní farmáři mohou věnovat náročnějšímu, ovšem přírodě bližšímu způsobu pěstování kávovníků, a to v rámci organického zemědělství. Jejich sklizeň získala certifikát Fair Trade a také značku BIO.

Plody kávovníků zpracovávají promýváním a suší na přímém slunci. Aby nedošlo ke kontaminaci zrna, sypou dělníci zelenou kávu na čisté plachty rozložené na zemi. Častým prohrabováním kávy zabraňují jejímu plesnivění a dosahují vynikajícího stupně vlhkosti zrna. Ještě před balením do 60kilogramových pytlů kávu pečlivě přetřídí.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
743 Kč /1000 g 74 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »