+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ROBUSTA TANZANIA BUKOBA BIO - zrnková káva

Kód: 1676

O robustě se říká, že je drsnější a méně vrstevnatá. Až ochutnáte tu z tanzanského regionu Kagera, změníte názor. Je pravdou, že obsahuje více kofeinu než arabika, nicméně v lahodnosti a jemnosti si s ní nikterak nezadá. Ekologicky certifikovaná Robusta Tanzania Bukoba BIO vyniká chutí oříšků a čokolády, je příjemně krémová a středně sladká. Vřele doporučujeme k vyzkoušení.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
589 Kč /1000 g 59 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Tanzanie
Odrůda
Odrůda:
Robusta
Region
Region:
Kagera
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500 - 2000m
Chuť
Chuť:
Lískový oříšek, Hořká čokoláda
BIO
BIO:
Ano

Složení

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Robusta Tanzania Bukoba BIO je nečekaně jemná a atraktivní. V její chuti snadno objevíte čokoládu, lískové oříšky a med, v závěru překvapí krémovou, dlouho trvající dochutí. Kyselost jí téměř chybí. Pokud jde o cremu, v případě robusty ji získáte vyšší, krásnou a pevnou. Toto je káva vynikající pro přípravu espressa, ale nádherně se rozvine i na filtru nebo v aeropresu.

Původ kávy

Káva tvoří v hospodářství Tanzanie výrazný podíl, protože je jeho nejzásadnější exportní plodinou. Ročně země vyveze kolem 40 tisíc tun kávy, z toho asi 70 procent tvoří odrůda arabika, 30 pak robusta. A naprostá většina tanzanské robusty pochází z oblasti Bukoba, která se nachází v regionu Kagera. Přesně odtud jsme Robusta Tanzania Bukoba BIO přivezli.

Do Tanzanie se kávovníky dostaly zřejmě v 16. století, a to přímo z Etiopie. Byla to právě Kagera, o které je zaznamenáno, že jako jediná kávová zrna používala. Tamní kmen Haya je vařil, napařoval různými bylinami a žvýkal. Šlo o vysoce ceněný stimulant, o čemž svědčí fakt, že se káva stala platidlem a její pěstování bylo možné pouze pod bedlivým dohledem náčelníků kmene.

Kagera se rozkládá nedaleko rovníku, v severozápadním rohu Tanzanie, na západním břehu Viktoriina jezera. Regionálním hlavním městem je Bukoba. Pokud jde o přírodu, oplývá region skutečně divokými kouty s bohatou faunou a flórou. Vysočina Bukoba poskytuje skvělé klimatické i půdní podmínky pro pěstování banánů, kukuřice, ovocných stromů a samozřejmě kávovníků. Většina farmářů se věnuje několika plodinám současně a kávovníky tak vysazuje do stínu jiných rostlin, což jim zajišťuje jak vláhu, tak živiny ze spadaného organického materiálu.

Robusta Tanzania Bukoba BIO byla vypěstována zemědělci sdruženými v organizaci Kaderes Peasants založené v roce 2008. Poskytuje jim férové výkupní podmínky a pečuje například o vzdělávání nebo zdravotnictví v dané lokalitě. Právě díky družstvu se místní farmáři mohou věnovat náročnějšímu, ovšem přírodě bližšímu způsobu pěstování kávovníků, a to v rámci organického zemědělství. Jejich sklizeň získala certifikát Fair Trade a také značku BIO.

Plody kávovníků zpracovávají promýváním a suší na přímém slunci. Aby nedošlo ke kontaminaci zrna, sypou dělníci zelenou kávu na čisté plachty rozložené na zemi. Častým prohrabováním kávy zabraňují jejímu plesnivění a dosahují vynikajícího stupně vlhkosti zrna. Ještě před balením do 60kilogramových pytlů kávu pečlivě přetřídí.

Herbář a blahodárné účinky:

Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
811 Kč /1000 g 81 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDIE ROBUSTA PARCHMENT AB - zrnková káva

Indická promývaná robusta hraje zásadní roli v sestavování delikátních kávových směsích určených zejména pro italský trh. Většina espress, která si dáte vlastně kdekoli v Evropě, využívá její úchvatně plné a lehce čokoládové chuti a zároveň se díky ní chlubí nádhernou, kompaktní cremou. Teď máte i vy šanci připravit si jedinečný šálek podle svého gusta. Míchejte robustu s arabikou, užívejte si ji samostatně. Zážitky zaručeny! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
563 Kč /1000 g 56 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

ROBUSTA INDIE  CHERRY AA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA - zrnková káva

Dvě áčka z Indie – jasná známka vysoké kvality. Stoprocentní robusta s úžasnou cremou a plnou, mírně oříškovou chutí, učaruje příznivcům intenzivních zážitků i těm, co rádi experimentují. Můžete ji přimíchat k oblíbené arabice a kouzlit s poměry obou druhů do nekonečna. Nebo si ji vychutnejte v různých typech příprav. Jiná bude z džezvy, jiná z aeropressu a jiná z moka konvičky. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
583 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »