+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ŠVESTKA SE SKOŘICÍ - zrnková káva

Kód: 1510
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Šťavnaté švestky a sladká skořice k sobě patří. V kombinaci s kvalitní kávou jde o záležitost doslova neodolatelnou. A to nejen pro zimní pohodu a povzbuzení, ale klidně i pro letní práci nebo relax po sportovním výkonu. Káva má zkrátka mnoho podob. Ta aromatizovaná je čím dál oblíbenější.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Skořice, Švestka
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Základem zrnkové kávy Švestka se skořicí je jakostní arabika, proto můžete očekávat jemnou cremu a typickou nasládlost. Díky přírodnímu aroma se však také těšte na hřejivé tóny skořice a šťavnatou linku švestek.

Původ kávy

Naprostá většina našich ochucených káv je postavena na zrnu z peruánského Puno Norte. Proč? Jde totiž o vysokohorskou kávu mimořádných kvalit. Plantáže, ze kterých pochází, se rozkládají na výrazně hornatém jihu země. Hlavní město oblasti se jménem Puno pak leží na břehu proslulého jezera Titicaca. To všechno má na vlastnosti místní kávy podstatný vliv. Teplota, stejně jako složení vulkanické půdy a vlhkost se podílejí na finální chuti každého zrnka. Vidět za ní musíme samozřejmě také práci farmářů a pražiče. Ale hezky jedno po druhém.

Když červené plody kávovníků v Puno Norte dozrají, což bývá v období mezi červnem a listopadem, vyrážejí pro ně na plantáže především místní ženy. Pečlivě vybírají vhodné bobule, škubou je do velkých košů a snášejí na farmy ke zpracování. V Peru se káva obvykle takzvaně promývá, to znamená, že plody jsou nasypány do barelů s vodou a vytříděny. Pak se pomocí více či méně sofistikovaných strojů protlačují přes drticí plechy, které je zbaví vrchního obalu a částečně i sladké dužiny. Poté je dělníci opět umístí do barelů s vodou a nechávají několik dní fermentovat. Během přirozeného procesu kvašení dojde k úplnému rozpuštění zbytků dužiny a uvolnění semen – kávových zrn. Ta jsou následně sušena, buď na přímém slunci, nebo v sušárnách.

Pořád však mají kus cesty před sebou. Po usušení se nechává káva několik týdnů dozrávat v jutových pytlích, uložena v temnu a chladu. Pak může konečně putovat na burzu a do světa. V našem případě k pražiči, který jí věnuje patřičnou pozornost. Během několika desítek minut vyladí teplotu potřebnou k upražení kávy ideální chuti a nejbáječnější vůně. V případě kávy Švestka se skořicí ji však ještě před začátkem pražení postříká nosným olejem s přírodním aroma. Díky němu získá káva zcela nový chuťový rozměr a zároveň neztratí nic ze svého původního chuťového profilu. Přírodní aroma obsahuje výhradně aromatické látky získané z materiálů rostlinného původu, proto je zdravotně zcela nezávadné.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

20. 11.

Hodnocení: vynikající
Představte si, že ulizujete švestková povidla a zapíjíte je kávou. Asi tak nějak chutná tato povedená kávička, jen není sladká. Velká dobrota, moc doporučuji!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva

Smlsněte si na smyslných jahodách! Existuje snad přitažlivější kombinace, než čerstvé voňavé ovoce a našlehaná smetana? Ano, my jsme ji objevili: čerstvé voňavé ovoce, našlehaná smetana a stoprocentní arabika z Peru. Jedna z nejkvalitnějších jihoamerických káv je sama o sobě unikátní. A teď si ji představte s jahodami… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

ČOKOLÁDOVO - MANDLOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVO - MANDLOVÁ zrnková káva

Dvě chutě se k sobě hodí naprosto dokonale – mandle a čokoláda. Dejte si je v kombinaci s luxusní plantážní kávou. Vychutnáte si tak nejen její oblou a vyváženou lahodnost, ale také atraktivní hořkosladkou tóninu. Udělejte si den ještě hezčí. Zrnková káva s láskou pěstovaná a citem pražená by neměla ujít vaší pozornosti. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva

Stoprocentní Arabica poskytuje téhle kávě plné tělo a lahodně jemnou čokoládovost. Pár kapek přírodního aroma dodává svěžest sladkých šťavnatých pomerančů. Kombinace, která se nikdy neokouká, by neměla chybět ani ve vaší kávotéce. Bude se hodit pro milé návštěvy i pohodová odpoledne ve dvou. Čokoládovo-pomerančovou kávu oceníte při přípravě nápoje s kostkami ledu i v horké variantě, třeba s hřebíčkem a skořicí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »