+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1528
Hodnocení: vynikající, 4 recenze

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Svěží kvarteto je postaveno na výběrových arabikách z nejpopulárnějších světových plantáží. Jejich směs má hmatatelnou ořechovou chuť, do které se prokreslují tóny karamelu a mléčné čokolády. Dobré tělo korunuje rozeznatelná, jemná citrusová svěžest. V závěru se dočkáte vkusné hořkosti, která v ústech přetrvává po dlouhý čas. Tato espresso směs je vhodná nejen k přípravě kávy v pákových a automatických kávovarech, ale také na filtru, v moka konvičce a podobně.

Původ kávy

Pokud toužíte vědět víc o původu sort použitých v  espresso směsi, máme velkou radost. Znamená to, že vám na kvalitě záleží, že si dokážete vybrat to nejlepší a o kávu se skutečně zajímáte. Abyste měli informace kompletní, prozradíme vám také tajemství pražení této jedinečné směsi. Právě ono je totiž nedílnou součástí (ne)malého kouzla. Ano, mluvíme o zázraku, který má plně v rukou zkušený pražič.
K namíchání espresso směsi jsme použili singl origin Speciality Coffee, tedy kávu plantážní, výběrovou a jednodruhovou. Každé z arabik byla věnována zvláštní péče: pražena byla samostatně, s mimořádným ohledem na vlastní chuťový profil a zároveň se zřetelem na výslednou kompozici všech káv ve směsi. Je tedy zřejmé, že pražič postupuje jinak, když chystá kávu, která bude použitá jako jednodruhová, a jinak, když připravuje kávu určenou pro espresso směs. V té je nutné všechny chutě vyladit, pohrát si s vyvážením „čokoládovosti, ovocitosti, ořechovosti“ jednotlivých káv a přesným pražením dosáhnout dokonalé harmonie. Protože se každé sortě věnuje pražič zvlášť (každá vyžaduje specifickou teplotu a délku pražení), najdete ve směsi zrna světlejší a tmavší barvy.
Taková forma pražení se snad jeví blízká „skandinávskému stylu“ založenému na pomalém a dlouhém procesu. Jeho výsledkem však může být káva kyselejší, než bychom si přáli. Proto se držíme vlastního, doslova vymazleného postupu. Druhým způsobem zpracování kávy je „italské pražení“, pro které je charakteristická stejná barva zrn svědčící o pražení všech kávových sort společně. Některé tak mohou být přepražené, jiné nedopražené. Takzvaná italská espressa mnohdy charakterizuje plochá či nahořklá chuť. Ani tímto směrem se náš pražič nevydal.
Kávy v Espressu Svěží kvarteto jsou praženy přesně tak, aby daly vzniknout nápoji příjemně občerstvujícímu, který konzumenta uchvátí tóny čokolády, karamelu a ořechů. Připravte si tuto jedinečnou směs jakýmkoli způsobem, vždy získáte nápoj ušlechtilý a mnohovrstevnatý.
Slíbili jsme informace o jednotlivých kávách v této espresso směsi použitých. Tady jsou.
Hned tři skvostné arabiky jsme přivezli z Brazílie. Kávomilec se nediví. Nejlidnatější stát Jižní Ameriky patří ke světovým producentům špičkové kávy víc než dvě století. Tamní kávu, pěstovanou na plantážích bez zastínění, charakterizuje měkká, jemná chuť. Drobní zemědělci si poznatky o jejím pěstování, sklizni i zpracování předávají z generace na generaci. Brazilská arabika je pojmem jak mezi běžnými konzumenty, tak nejlepšími baristy planety.
Čtvrtá arabika v této směsi pochází z Guatemaly. Znalci její kávovou produkci obdivují zejména pro plnou chuť, kterou probleskují libé ovocné tóny. Kávovníkům věnují místní farmáři nadprůměrnou pozornost, bobule sklízejí v období nejvyšší zralosti a zpracovávají je promýváním. Díky tomu si jejich káva uchová nádherné aroma a skvělou chuť.

Složení

Brazílie Alfenans Dulce
Brazílie natural Fazenda da Lagoa Yellow Bourbon
Brazílie Cerrado Black Diamond
Guatemala Santa Clara

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

29. 5.

Hodnocení: vynikající
skvělá směs, jedna z nej na mlýnku za poslední dobu.

5. 11.

Hodnocení: vynikající
Výborná, voňavá, lahodná směs.

3. 11.

Hodnocení: vynikající
I love coffee. I love this coffee which has a strong and real coffee aroma :)

3. 6.

Hodnocení: vynikající
Tato směs je lahodná, výborná, koupím zas.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
811 Kč /1000 g 81 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
892 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

DELIKÁTNÍ TANDEM - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

DELIKÁTNÍ TANDEM - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdo by nechtěl nektarinku, čokoládu a mandle v jednom malém šálku? Zvlášť, když oblaží smysly nadmíru jemně a na dlouhou dobu. Delikátní tandem jsme připravili z výběrové brazilské a guatemalské arabiky, kterou krásně doplňuje mytá indická robusta. Za skvostnou chutí espressa hledejme přirozené vlastnosti jednotlivých káv i um pražiče. Každé se věnoval zvlášť a přesně tak, jak potřebovala. Nápoj kultivované chuti je jako stvořený pro chvíle relaxace. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »