+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

AMARETTO zrnková káva

Kód: 34
Hodnocení: vynikající, 5 recenzí

Italský hořkosladký likér s mandlovými tóny známe asi všichni. A teď si představte, že vám ho do každého šálku přilijeme malou stopičku. Amaretto a káva spolu náramně ladí, proto kvalitní zrnkovou kávu ochucujeme tímto tradičním digestivem už několik let. Výsledek chutná skvěle a je bez alkoholu. Ideální pro dámskou jízdu nebo pracovní poradu.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Amaretto
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Stoprocentní přírodní vysokohorská arabika dává zrnkové kávě Amaretto krásný, kulatý a plný základ. Je mírně nasládlá, můžete v ní najít i podtóny ovoce a čokolády. Každopádně ale objevíte nádhernou mandlovou chuť známého a populárního likéru. Hořkosladké mandle dodávají kávě velmi příjemný profil. Crema je elastická, hebká a jemná.

Původ kávy

Nejlepší druhy peruánské kávy se vyvážejí do Německa, Japonska a Spojených států. Tamní spotřebitelé jsou nároční a dobře vědí, proč si vybírají právě kávu z pohoří And. Tu, kterou vozíme z Puno, pěstují na strmých úbočích vysokých hor drobní farmáři. Kávovníky rostou v režimu podobnému ekologickému zemědělství, protože přístup k nim je značně ztížený a hnojení nebo ošetřování průmyslovými přípravky skoro nemožné.

Plody kávovníků, které velikostí i barvou připomínají třešně, se trhají několikrát v sezoně. To proto, aby byly vždy dostatečně zralé. Farmáři je zpracovávají mokrou metodou neboli promýváním. Bobule nasypou do velkých nádrží s vodou a protlačují skrz plechy, které je zbaví dužiny. Fermentace probíhá v kvasných nádobách, sušení zelených kávových zrnek na slunci.

Pražení by mělo předcházet vždy těsně prodeji kávy. Proto kávu kupujeme zelenou a pražíme až poté, co ji zákazníci objednají. Při pražicím procesu k ní přidáme nosný olej s přírodními aromatickými látkami. Tím dosáhneme vyvážené chuti i vůně kávy, která se projeví i v nápoji.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Likér amaretto mám ráda a čekala jsem, že s kávou bude ladit víc, ale možná v kombinaci s tak už na mě příliš kyselou Peruánskou Typicou, je projev příliš kyselý a ovocný tam, kde očekávám spíše kulaté mandle. Zajímavý efekt ale přineslo smíchání této ochucené amaretto Typicy s původní neochucenou kávou. Výsledkem byla krásná kulatá kávová chuť s náznakem amaretta v aromatu. Tak pokud někomu jako mě to amaretto v aroma kávy přišlo "moc," zjemněte ho kávou bez ochucení a výsledek stojí za to.

20. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chválím tuto kávu, která mi dává sílu ráno vstát z postele, protože se vždy na její chuť a bohatou vůni hrozně těším. Lituji, že jsem se po obchodě s takto úžasnou nabídkou nepoohlédla mnohem dřív, a spokojila se druhořadými kávami z klasických obchodů. Svým známým a kamarádům jsem o Vašem obchodě už řekla, tak přeji, aby dorazilo hodně objemných objednávek.

17. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Spolu s přítelem jsme dostali chuť na nějakou výjimečnou kávu, která nebude tak nudné chuti, jako jsme byli zvyklí doposud. Malé bádání na internetu se vyplatilo, a nyní si velmi pochutnáváme na této uvedené kávě, kterou jsme si přímo zamilovali. Chci poděkovat za příkladné služby a rychlé dodání. Brzy se určitě ozvu s další objednávkou. Renáta.

16. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Moc moc děkuji za fajnovou kávu, i za její namletí. Konečně jsem přišel na to, proč lidé kávu tak rádi pijí.

26. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Příjemné zpestření domácího kávobaru. Právě vůně této kávy se doma šíří poslední dobou nejčastěji. Pro porovnání si hodlám koupit i Amaretto rozpustnou, zda je stejně chutná. Zdravím.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »