+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

NUGÁTOVÁ zrnková káva

Kód: 49
Hodnocení: vynikající, 10 recenzí

Rozplyne se na jazyku, obalí nervy a zahřeje u srdce. Kdo? Přeci nugát! Další aromatizovaná káva udělá radost všem požitkářům a kavárenským povalečům. Ať už pro přípravu použijete džezvu, french press nebo moka konvičku, vždycky získáte lahodný medově-oříškovo-kávový nápoj. Nugát prostě umí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Nugát
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Pokud budete kávu správně extrahovat, dočkáte se nádherné, světlé cremy s drobnými bublinkami. Těšte se na hladkou chuť, střední aciditu a tóny medu i oříšků. Celkově působí tato zrnková káva harmonicky, nasládle.

Původ kávy

Tato plantážní arabika pochází z Peru. Vyrostla na úbočích And a řadí se tak k vysoce jakostním vysokohorským kávám. Odrůda Typica se honosí skvělými chuťovými vlastnostmi, její výnosnost ale není nijak ohromující. Přesto se jejím pěstováním zabývá většina malorolníků v peruánských horách. O plantáže kávovníků se starají s podporou svých rodin, většinou bez použití průmyslových hnojiv a ošetřujících postřiků.

Pro drobné zemědělce jsou cenově nedostupné, navíc by je na plantáže jen velmi těžko dopravili.

Plody kávovníků, které se podobají třešním, jsou sklízeny téměř po celou dobu vegetace. Dozrávají totiž postupně, a to během 9-14 měsíců. Do 24 hodin po otrhání se musejí zpracovat. V Peru používají promývání neboli mokré zpracování. Během něho se kávové třešinky nasypou do nádrží s vodou a proženou loupacím strojem. Zbaví je dužiny a odhalí kávová zrnka. Ta se sypou do kvasných nádob, kde až 36 hodin fermentují.

Nakonec je káva sušena na slunci nebo v sušárnách. Výsledkem jsou zelená až našedlá kávová zrnka, která farmáři balí do pytlů a odvážejí na burzu.

V takové fázi kávu nakupujeme. Protože ji zákazníkům chceme dodávat co nejčerstvější, pražíme ji až těsně před odesláním. Aromatizaci kávy provede zkušený pražič na začátku pražení, kdy ji obohatí o nosný olej s přírodním aroma.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

14. 10.

Hodnocení: vynikající
Ochutnala jsem už několik káv ochucených a tato káva je vynikající a nejlepší . Opravdu v ní cítíte chuť a vůni nugátu. Skvělá ????

15. 5.

Hodnocení: vynikající
Spolu s "Krémový i sušenkami", moje nejoblíbenější. Doporučuji!

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chci konečně napsat pochvalu vaší bleskové práci, rychlost s jakou odbavujete objednávky jste doposud předčily všechny ostatní E - shopy, s kterými jsem měl co do činění. Co se týče této kávy, tak já i žena si při ní doslova "lebedíme". Prostě úžasná. Vřele ji doporučuji. Přeji mnoho a mnoho spokojených zákazníků. Pavel.

23. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chci poděkovat za bezvadnou kávu, kterou jsem partnerce udělat radost. S šálkem této dobroty jí den začíná, i končí. Stoprocentně ji objednám znovu. Děkuji.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Bez dobré kávy si den ani neumím představit, a tato nugátová je opravdu výborná.Postupně vyzkouším i další vaše kávy.Děkuji.

8. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Já sice radši tu Vaši kubánskou, ale tahle je taky fajn, jednou za čas a manželce chutná zase nejvíc a Kubu si dá jen občas, se prostě doplňujeme :D

6. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Bezvadná, chutná mi moc, ale teď trošku bojuji s manželkou, aby mi ji celou nevypila, než přijde další. Objednali jsme i amareto a jednu brazilskou...nemůžeme se dočkat!

23. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Bonboniéra zabalená v kávě. Tak bych nazvala tuto kávu. Je to opravdová lahůdka. Moc mi chutná a nejen ta. Od vás mi chutnají snad všechny kávy. Táňa

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Mám rád ochucené kávy i když jsem muž. Tato je excelentní. Jsem v kanceláři s kolegyněmi a pochutnáváme si na ní všichni. Díky a příště si zase objednáme u vás. Honza

26. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím vás,chci poděkovat za výbornou kávičku. Doručení bylo rychlé a bezproblémové,stejně jako její vypití, a proto si jdu objednat znovu. Naďa

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
755 Kč /1000 g 76 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
728 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »