+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KARAMELOVÁ zrnková káva

Kód: 26
Hodnocení: velmi dobrá, 5 recenzí

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Karamel
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní, Karamel

Crema a chuť kávy

Karamel asi známe všichni. Chuť a vůně opečeného cukru je přitažlivá už stovky let. S kvalitní plantážní kávou tvoří vynikající chuťové duo. Najdeme v něm nejen plnost a přirozenou nasládlost peruánské arabiky, ale také typickou karamelovou stopu s mírnou hořkosladkostí.

Původ kávy

Kávu, kterou jsme použili pro výrobu této aromatizované lahody, vozíme z jihoamerického Peru. Osvědčená odrůda tamní arabiky – Typica, se může chlubit plným tělem a nízkou aciditou, což potřebám ochucování plně vyhovuje. Kávová zrnka nakupujeme od drobných farmářů, kteří se na úbočích vysokých And věnují svým plantážím společně s rodinami. Protože jsou jejich políčka složitě dostupná, nepoužívají žádná průmyslově vyráběná hnojiva ani chemické postřiky. Z toho důvodu je peruánská vysokohorská káva řazena na roveň kávám organicky pěstovaným.

Plody kávovníků se sklízejí několikrát za rok a zpracovávají takzvaným promýváním neboli mokrou metodou. Jde o technologicky i finančně náročnější přístup k výrobě kávy, ale jeho výsledkem jsou kávová zrnka vysoké kvality s příjemnou ovocnou a květinovou vůní. Bobule kávovníků, které vypadají jako třešně, se nasypou do vody, protlačí skrz speciální plechy (odstraní dužinu) a ve vodě také fermentují. Když jsou kávová zrnka zbavena i posledních slupek, suší se buď v sušárnách, nebo na přímém slunci.

Aromatizaci kávy provádíme vždy před jejím pražením. A to zahajujeme až v okamžiku, kdy si naši kávu objedná zákazník. Jen tak můžeme zaručit nejvyšší čerstvost dodávané kávy. Pražič nejprve kávu popráší nosným olejem s přírodním aroma a pak ji delikátně upraží. Jeho umění si vyžaduje dlouhou praxi a zkušenosti. Pražení je pro kávu krokem naprosto zásadním, který ovlivňuje výslednou chuť i vůni produktu.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

17. 7.

Hodnocení: vynikající
Karamelová káva je úplná lahůdka, jsem ráda že jsem si ji vybrala. Vaše nabídka je natolik lákavá, že určitě nezůstanu jen u této kávy, sliny se mi sbíhají i na mnohé další. Těším se už teď. Nashledanou.

1. 7.

Hodnocení: vynikající
Vše, co jsem si v minulosti u Vás koupil, bylo kvalitní, a také chutné. Ať už šlo o kávu nebo čaje, pokaždé jsem si pochutnal, musím uznat že nabízíte jedinečné zboží, které kvalitativně a cenově málokdo - spíš nikdo na našem trhu nepředčí. Ať si i nadále udržíte takhle vysoko laťku.

23. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Veliká pochoutka, vhodná pro chvíle pohody, kdy je možné si ji náležitě vychutnat. Slávek.

19. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Karamelová káva je opravdovým pošušňáním. Káv mám ve spíži na výběr několik, ale nejčastěji sahám právě po této. Stejně je tomu tak, když se zastaví kamarádka nebo maminka. Tak ochutnejte !

5. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem nenapravitelný mlsoun, a toužila jsem i po nějaké výjimečné dobré kávě. Děkuji své kamarádce za radu ohledně vašeho obchodu, a vám za rychle dodanou, absolutně nejlepší kávičku jakou jsem kdy ochutnala. Takže dík, a fandím.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


TOFFEE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TOFFEE zrnková káva

Znáte toffee? Máslový karamel je populární ve Spojených státech, Anglii i Austrálii. Objevuje se jako cukrovinka s mandlemi, kokosem, čokoládou, vanilkou či rumem. Toffee může vypadat jako tvrdý karamel, ale taky houževnatá žvýkačka. Přidává se do zmrzlin i dezertů. A pozor – je oblíbenou příchutí zrnkové kávy. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

VANILKOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVÁ zrnková káva

Tradiční a populární vanilková příchuť dodává plantážní kávě něžnou hebkost. Aromatické koření znají snad ve všech domácnostech, je součástí řady pokrmů, nápojů i parfémů. Není proto divu, že vanilkou aromatizujeme také kávu. Náš mistr pražič věnuje přípravě ochucené kávy maximální pozornost. A my můžeme nabízet nejvyšší kvalitu! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva

Vzpomínáte, jak jste chodili mamince upíjet vaječný likér do ledničky? Byl tak sladký, až se pusa lepila. Teď můžete mlsat bez výčitek a dokonce i skoro bez kalorií. Oblíbenou příchuť vaječného koňaku si dopřejte jako luxusní tečku za dobrým obědem. Nebo s voňavou kávou začněte den. Je jen na vás, jak si božský nápoj užijete. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »