+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

VANILKOVÁ zrnková káva

Kód: 32
Hodnocení: velmi dobrá, 10 recenzí

Tradiční a populární vanilková příchuť dodává plantážní kávě něžnou hebkost. Aromatické koření znají snad ve všech domácnostech, je součástí řady pokrmů, nápojů i parfémů. Není proto divu, že vanilkou aromatizujeme také kávu. Náš mistr pražič věnuje přípravě ochucené kávy maximální pozornost. A my můžeme nabízet nejvyšší kvalitu!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Vanilka
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Chuť a vůni vanilky asi není nutné popisovat. Oblíbené koření si s ničím jiným nespletete. Vanilkou aromatizovaná stoprocentní arabika působí velmi vyváženě, jemně a nasládle. Acidita je poměrně nízká. Při správném mletí a extrakci se můžete těšit na bohatou, jemnou pěnu.

Původ kávy

Káva, kterou používáme k aromatizování, pochází z peruánských And. Region Puno je tradičním producentem vysokohorské arabiky, která sklízí úspěchy na celém světě. Její odrůda Typica sice nevyniká vysokým výnosem, je ale ceněna pro skvostné chuťové vlastnosti. V Peru se pěstování kávy z 98 procent věnují malorolníci. Obhospodařují drobná políčka na úpatí hor s celými rodinami. Protože jsou jejich kávovníkové plantáže velmi složitě přístupné, nejsou hnojeny ani ošetřovány průmyslovými produkty. Z toho důvodu splňuje káva z Puno stejné nároky, jaké jsou kladeny na produkci organického zemědělství.

Plody kávovníků (Coffea arabica) se sklízejí téměř celoročně. Podle toho, jak průběžně dozrávají, vyrážejí za nimi do kopců česáči. Když se bobule dostanou na zpracovatelskou farmu, jsou nasypány do vody, protlačeny drticími plechy a zbaveny dužiny. Pak se až 36 hodin fermentují v kvasných nádobách. Výsledkem celého procesu jsou zelená či našedlá kávová zrnka, která farmáři suší buď na přímém slunci, nebo v sušárnách.

Aromatizace kávy je mimořádně delikátní proces, který si vyžaduje skutečného mistra pražiče. My ho máme, takže naše ochucená káva vyniká dlouhotrvajícím aroma.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

10. 5.

Hodnocení: vynikající
Mám ráda všechny kávy, co u vás koupím, ale tady ta vanilková káva je momentálně můj favorit. Dala jsem tady na recenze a koupila si hned 250g balení a udělala jsem moc dobře. Je výborná, není příliš převoněná a jak tu už někdo psal, přestala jsem si kávu přislazovat. Piji s kokosovým nápojem a je fakt výborná. Děkuji a taky díky za milý dáreček v podobě vzorku čaje, to potěší,.

16. 8.

Hodnocení: vynikající
Za prvé - káva naprosto úžasná !!! Za tu cenu A KVALITU nenajdete jinou na trhu Za druhé - Manu nemá konkurenci, jeden den objednám, druhý den mám....(výjimečně třetí den) Shrnuto: suuuuper zboží, suuuper servis

15. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Vanilková káva je přesně tou změnou, jakou jsem po letech pití kávy z běžného obchodu potřeboval. Je chutná i bez cukru, kterým jsem měl dříve ve zvyku kávu vylepšovat. Děkuji za jemné namletí, a také za opravdu rychlé dodání. Ivoš.

23. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Výborná káva, kterou není co skazit. Pochutnávám si já, má žena, i klienti v práci. Samá chvála. Honza.

14. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, tuto kávu jsem si zamilovala. Je tak výborná a voňavá, že kvůli ní ráno i raději vstávám. Koupím si ji opět, a nejspíš i přítelkyním jako drobné dárečky.

5. 3.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, tuto kávu jsem zařadil mezi mé oblíbené, vůně a chuť po vanilce nemá chybu. Jedno balení mám i v práci, nabízím ji svým kolegům, a mezi nimi se nenašel jediný kritik.

8. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
To je přesně to, co jsem hledal, něco milého, voňavého a ne tak drahého jako parfém :D Přítelkyně bude nadšená. Díky!

3. 9.

Hodnocení: velmi dobrá
Zdravím, přišly mi v balíku 4 druhy, dneska jsem začala ochutnávat a tato byla první. Je úžasná, jestli budou i ostatní tak dobré, určitě si objednám znova! :) Pěkný den přeju!

25. 8.

Hodnocení: vynikající
Kávu jsme si oblíbili a teď ji objednali rodičům jako dárek, služby e-shopu byly totiž perfektní. Věřím, že se na ni stanou závislí jako my :D

9. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, mohu doporučit všem jak tuto kávu, tak tento obchod. Stránky jsou přehledné, výběr zboží nadstandartní a kvalita vzhledem k ceně naprosto vyjímečná. Díky Petr

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

15% SLEVA
JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva

Smlsněte si na smyslných jahodách! Existuje snad přitažlivější kombinace, než čerstvé voňavé ovoce a našlehaná smetana? Ano, my jsme ji objevili: čerstvé voňavé ovoce, našlehaná smetana a stoprocentní arabika z Peru. Jedna z nejkvalitnějších jihoamerických káv je sama o sobě unikátní. A teď si ji představte s jahodami… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 617 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

VANILKOVO-OŘECHOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVO-OŘECHOVÁ zrnková káva

Udělejte si z neoblíbené činnost milovaný rituál. Vyplňování excelovských tabulek, štupování hromady ponožek nebo dlouhá cesta autem už nemusí být vaší noční můrou. Když si k nim uvaříte vanilkovo-ořechovou dobrotu, nebudete chtít nikdy skončit. Vychutnávejte si čarovné tóny stoprocentní arabiky a bavte se! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »