+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SKOŘICOVÁ zrnková káva

Kód: 373
Hodnocení: vynikající, 11 recenzí

Samé dobré zprávy: káva ochucená skořicí zlepšuje spalování tuků, ničí bakterie a zahřívá. Nevěříte? Pak nutně musíte vyzkoušet Skořicovou zrnkovou kávu z And. Lehounká peprnost z ní dělá originální nápoj pro každé ráno, přirozená nasládlost zase svádí k odpolednímu pošmáknutí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Skořice
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Základem této skořicové lahůdky je stoprocentní arabika z Peru. Řada baristů ji vyhledává pro plné tělo, nízkou aciditu a celkovou vyrovnanost. Káva působí velmi harmonicky, je přirozeně nasládlá až ovocná. Proto s ní tak dobře koresponduje skořicové aroma. Crema je jemná, ale hustá a soudržná.

Původ kávy

Vysokohorské kávy jsou obecně velmi oblíbené. Tato vyrostla na úbočích And, v regionu Puno, několik desítek kilometrů od slavného jezera Titicaca. Kávovníky mají v oblasti ideální klimatické a půdní podmínky, takže se na jejich pěstování zaměřuje mnoho místních malorolníků. Protože se o své plantáže, položené vysoko v horách, starají jen s rodinami, je pro ně nepředstavitelné hnojit kávovníky průmyslovými přípravky. Za prvé je to velmi drahé, za druhé dostat se ke kávovníkům je složité i pro česače kávových třešní. Sklizeň z Puno je tak přirovnávána ke kávě pěstované v režimu organického zemědělství.

Plody kávovníků jsou sklízeny tak, jak postupně dozrávají. Během 24 hodin musí být dopraveny ke zpracování, které se v Andách provádí promýváním. Celá sklizeň se nasype do vody a je protlačována speciálními plechy, které plody zbaví dužiny. Volná kávová zrnka se pak až na 36 hodin uloží do kvasných nádob. V nich proběhne fermentace. Posledním krokem je sušení – buď na přímém slunci, nebo v sušárnách. Zelená káva je nakonec tříděna, balena a odvážena na burzu.

Ochucování kávy provádí náš pražič ještě před pražením. Na kávová zrnka aplikuje nosný olej s přírodním aroma. Díky citlivému postupu pražení se aroma zakomponuje do kávových zrn a přetrvá v nich až do doby, kdy jsou pomleta.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

4. 11.

Hodnocení: vynikající
Výborná!!!!!!!

26. 8.

Hodnocení: vynikající
Něco výborného,jsem milovníci dobré a kvalitní kávy,tady ji najde snad každý.Dá se pít v každém ročním období.Neváhejte a vyzkoušejte.

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Prostě výborná!!!

21. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Jestli máte problém vybrat si dobrou kávu, tak za sebe doporučuji Skořicovou, která je mojí současnou favoritkou. Je nezvykle zvláštní a moc moc dobrá. Pohostil jsem s ní klienty i přátelé, a vždy jsem slyšel jen chválu. Tak ať chutná. Vlado.

1. 6.

Hodnocení: vynikající
Jednou jsem ochutnala skořicovou kávu v kavárně, od té chvíle jsem toužila po její chuti denně. Ta vaše je ještě o dost chutnější, také jste mi ji najemno namleli, a přidali dáreček. Tomu říkám pěkný přístup k zákazníkovi. Velmi ráda vás doporučuji dalším lidem.S pozdravem - Zuzana.

28. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, zatím jsem si u vás objednávala jen jednou, a sice několik druhů ochucených káv. Každá z nich je výborná, nejvíce mně oslovila tato slořicová. Ta mi doslova učarovala. Co se týče vašeho E - shopu, tak opravdu nemám jedinou zápornou připomínku, jste obchod příkladný. Také vás bez obav doporučuji známým lidem. Adéla.

21. 5.

Hodnocení: vynikající
Ochucených káv jsem od vás ochutnal už několik, všechny byly velmi dobré, o této skořicové to můžu říci také. V naší domácnosti se těší velké oblibě, mám ji i v práci, takže si jí užívám oměrně často. Za rychlé zaslání i kvalitní balení děkuji.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Z obrovského množství vašich káv jsem vybrala právě tuto,vůbec nelituji,je jedinečné chuti a vůně.Chutná všem komu jsem ji nabídla.Děkuji a těším se na další.

7. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, chci touto cestou poděkovat za výbornou kávu. Skořice je přesně to, co jsem si vždy do kávy přidával a teď už nemusím. Dokonce bych řekl, že tato skořicová káva od Vás je ještě lepší, než obyčejná s přidaným kořením. Doporučuji všem, kdo mají skořici v oblibě. Miroslav

23. 2.

Hodnocení: vynikající
Díky za pomoc s výběrem kávy. Obdarovaná je hodně spokojena.

12. 12.

Hodnocení: velmi dobrá
Chtěl jsem koupit nějakou ochucenou kávu a vybral tuto, protože mám rád skořici. Myslím, že jsem udělal dobře, káva je výtečná. Vůbec se o nedá srovnat s tím co jsem kupoval předtím, asi jí vyrábějí nějak jinak, lépe.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 617 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

VANILKOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VANILKOVÁ zrnková káva

Tradiční a populární vanilková příchuť dodává plantážní kávě něžnou hebkost. Aromatické koření znají snad ve všech domácnostech, je součástí řady pokrmů, nápojů i parfémů. Není proto divu, že vanilkou aromatizujeme také kávu. Náš mistr pražič věnuje přípravě ochucené kávy maximální pozornost. A my můžeme nabízet nejvyšší kvalitu! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »