+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ARAŠÍDOVÉ MÁSLO - zrnková káva

Kód: 1509
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Patříte-li k milovníkům amerických pochutin, pak rozhodně sáhněte po kávě s chutí arašídového másla. Sladká slanost a typické tóny populárních buráků se vám zalíbí hned v prvním doušku. Stojí za zmínku, že arašídy nejsou ořechy a že je neobjevili novodobí zemědělci, ale dávní Aztékové. Ročně se jich na světě urodí kolem 44 milionů tun.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
599 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 2. 10. 2020
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma ořechové

Crema a chuť kávy

Základem zrnkové kávy Arašídové máslo je plantážní arabika, takže výsledný nápoj vykazuje maximální kvalitu a skvělé chuťové vlastnosti. Při pražení jsme k zrnům přidali přírodní aroma, díky kterému káva získala atraktivní tóny jemně slaných burských oříšků.

Původ kávy

O kvalitách vysokohorské kávy z Peru není pochyb. Dokládají je jak dlouhá historie pěstování kávovníků (Coffea arabica), tak úspěchy, které místní kávová zrna sklízejí na mnoha soutěžích. To by však bylo k ničemu, kdyby peruánskou kávu nemilovali lidé na celém světě a denně si ji nepřipravovali na všechny možné způsoby. Jednou z forem, jak tuhle dobrotu kávomilcům představit, je ochutit ji přírodním aroma. Když pražič zvolí aroma nejvyšší jakosti a vyhraje si s postupem pražení, vznikne káva, po které rád sáhne každý. A přesně to je i případ Arašídového másla.


V nepřístupných kopcích pěstují Peruánci kávové keře přibližně od 17. století. Zaměřují se především na odrůdu Typica, která je dobře přizpůsobena chladnějším horským podmínkám a dává vysoce kvalitní zrno. Na druhou stranu vykazují keře nízkou produkci a náchylnost k některým chorobám. Což se ostatně projevilo naposledy v roce 2014, kdy takřka polovinu peruánských plantáží napadla rez. Produkce kávy tak okamžitě výrazně poklesla. V současnosti se Peru pomalu vrací mezi hlavní světové exportéry kávy. V roce 2019 se objem zpracovaného zrna (vyrobeno bylo cirka 4,3 milionu pytlů, každý o hmotnosti 60 kg) zvýšil o 5 procent oproti předchozímu roku a optimisticky vypadají i následující sezony.


Kávovníkům a zpracování jejich plodů se věnují zejména drobní zemědělci. Odhaduje se, že jich v Peru funguje na 110 000 a obhospodařují asi 360 tisíc hektarů půdy. V současné době představuje peruánská káva necelou čtvrtinu světové produkce.


Červené bobule kávovníků se sbírají od května do září, kvůli nepřístupnému terénu a velkým vzdálenostem od infrastruktury, nejčastěji ručně. Do nejbližšího místa zpracování to farmáři mívají údajně většinou 30 minut chůze. Ani ve chvíli, kdy plody přenesou do „promývacích stanic“, jejich práce nekončí. Je zapotřebí bobule nasypat do vody a protlačit rozvlákňovacími stroji. S jejich pomocí je odstraněna slupka a částečně také dužina obalující kávová zrnka. Aby se zcela uvolnila a mohla proběhnout žádoucí fermentace, přemisťují kávu dělníci do dalších nádrží s vodou, kde ji nechávají po několik dní kvasit. Zrna je nakonec potřeba dobře usušit – buď v sušárnách, nebo na slunci.


Zelená káva putuje nejčastěji do pražíren. Na zrnkovou kávu Arašídové máslo čekalo u našeho pražiče arašídové přírodní aroma vyrobené šetrným postupem ze skutečných přírodních látek (aroma tedy není syntetické a nezpůsobuje pálení žáhy nebo jiné zdravotní obtíže). Ještě před pražením byla káva postříkána nosný olejem s aromatem, aby se vpravil hluboko do zrn a udržel vůni a chuť kávy po dlouhé týdny.
Upozornění na závěr: Protože použité přírodní aroma může obsahovat stopy ořechů, je vhodné, aby alergické osoby dbaly potřebné opatrnosti.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Vynikající! Jeden z mých favoritů z výběru aroma káv :) Opravdu jako horalky.

8. 4.

Hodnocení: vynikající
Na zkoušku jsem teď vyzkoušela právě tuhle zvláštnost. Já vím, ono to zní divně, káva s příchutí arašídového másla, ale za mě je to spíš chuť arašídové horalky. Káva samotná tomu dodá trošku takové té čokoládové chutě. Pravda, asi se bude lišit chuť podle způsobu (u mě jen mletí na obyčejném mlýnku, pak přes french press a rovnou do hrníčku), ale i tak jsem si moc pochutnala a rozhodně si příště objednám větší množství. Jestli máte rádi příchutě jako Křehké Cukroví/Krémové sušenky/Toffee tak tohle vám sedne taky. A ta lahodná arašídová vůně po celé kuchyni.. paráda. :) Cukr/mléko netřeba.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva

Vzpomínáte, jak jste chodili mamince upíjet vaječný likér do ledničky? Byl tak sladký, až se pusa lepila. Teď můžete mlsat bez výčitek a dokonce i skoro bez kalorií. Oblíbenou příchuť vaječného koňaku si dopřejte jako luxusní tečku za dobrým obědem. Nebo s voňavou kávou začněte den. Je jen na vás, jak si božský nápoj užijete. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
599 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 2. 10. 2020

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
599 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 2. 10. 2020

MALIBU zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MALIBU zrnková káva

Zrnková káva Malibu je opravdová vychytávka! Nové aroma si své příznivce jistě rychle najde. Kokosový rum je odvane daleko od starostí a shonu, někam do prosluněného Karibiku. Bude čas k válení na pláži, surfování, stavění hradů z písku a popíjení studených drinků… To chcete! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
599 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 2. 10. 2020
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »