+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ARAŠÍDOVÉ MÁSLO - zrnková káva

Kód: 1509
Hodnocení: vynikající, 5 recenzí

Patříte-li k milovníkům amerických pochutin, pak rozhodně sáhněte po kávě s chutí arašídového másla. Sladká slanost a typické tóny populárních buráků se vám zalíbí hned v prvním doušku. Stojí za zmínku, že arašídy nejsou ořechy a že je neobjevili novodobí zemědělci, ale dávní Aztékové. Ročně se jich na světě urodí kolem 44 milionů tun.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma ořechové

Crema a chuť kávy

Základem zrnkové kávy Arašídové máslo je plantážní arabika, takže výsledný nápoj vykazuje maximální kvalitu a skvělé chuťové vlastnosti. Při pražení jsme k zrnům přidali přírodní aroma, díky kterému káva získala atraktivní tóny jemně slaných burských oříšků.

Původ kávy

O kvalitách vysokohorské kávy z Peru není pochyb. Dokládají je jak dlouhá historie pěstování kávovníků (Coffea arabica), tak úspěchy, které místní kávová zrna sklízejí na mnoha soutěžích. To by však bylo k ničemu, kdyby peruánskou kávu nemilovali lidé na celém světě a denně si ji nepřipravovali na všechny možné způsoby. Jednou z forem, jak tuhle dobrotu kávomilcům představit, je ochutit ji přírodním aroma. Když pražič zvolí aroma nejvyšší jakosti a vyhraje si s postupem pražení, vznikne káva, po které rád sáhne každý. A přesně to je i případ Arašídového másla.


V nepřístupných kopcích pěstují Peruánci kávové keře přibližně od 17. století. Zaměřují se především na odrůdu Typica, která je dobře přizpůsobena chladnějším horským podmínkám a dává vysoce kvalitní zrno. Na druhou stranu vykazují keře nízkou produkci a náchylnost k některým chorobám. Což se ostatně projevilo naposledy v roce 2014, kdy takřka polovinu peruánských plantáží napadla rez. Produkce kávy tak okamžitě výrazně poklesla. V současnosti se Peru pomalu vrací mezi hlavní světové exportéry kávy. V roce 2019 se objem zpracovaného zrna (vyrobeno bylo cirka 4,3 milionu pytlů, každý o hmotnosti 60 kg) zvýšil o 5 procent oproti předchozímu roku a optimisticky vypadají i následující sezony.


Kávovníkům a zpracování jejich plodů se věnují zejména drobní zemědělci. Odhaduje se, že jich v Peru funguje na 110 000 a obhospodařují asi 360 tisíc hektarů půdy. V současné době představuje peruánská káva necelou čtvrtinu světové produkce.


Červené bobule kávovníků se sbírají od května do září, kvůli nepřístupnému terénu a velkým vzdálenostem od infrastruktury, nejčastěji ručně. Do nejbližšího místa zpracování to farmáři mívají údajně většinou 30 minut chůze. Ani ve chvíli, kdy plody přenesou do „promývacích stanic“, jejich práce nekončí. Je zapotřebí bobule nasypat do vody a protlačit rozvlákňovacími stroji. S jejich pomocí je odstraněna slupka a částečně také dužina obalující kávová zrnka. Aby se zcela uvolnila a mohla proběhnout žádoucí fermentace, přemisťují kávu dělníci do dalších nádrží s vodou, kde ji nechávají po několik dní kvasit. Zrna je nakonec potřeba dobře usušit – buď v sušárnách, nebo na slunci.


Zelená káva putuje nejčastěji do pražíren. Na zrnkovou kávu Arašídové máslo čekalo u našeho pražiče arašídové přírodní aroma vyrobené šetrným postupem ze skutečných přírodních látek (aroma tedy není syntetické a nezpůsobuje pálení žáhy nebo jiné zdravotní obtíže). Ještě před pražením byla káva postříkána nosný olejem s aromatem, aby se vpravil hluboko do zrn a udržel vůni a chuť kávy po dlouhé týdny.
Upozornění na závěr: Protože použité přírodní aroma může obsahovat stopy ořechů, je vhodné, aby alergické osoby dbaly potřebné opatrnosti.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

15. 7.

Hodnocení: vynikající
Top káva, plná chuť arašídového másla skvěle doplňuje samotnou chuť kávy, o vůní ani nemluvě. Jedna z nejlepších ve zdejší nabídce..

13. 8.

Hodnocení: vynikající
Jeden z kávových favoritů, které znovu objednám

2. 12.

Hodnocení: vynikající
Jsem nadšená touto kavickou!! Skvěla chuť slaneho karamelu bych rekla, miluju tuto chuť s typickou slaností na konci, ať si ji dam jako turka nebo projedu presovačem- vždy churná božsky..:-)

16. 7.

Hodnocení: vynikající
Vynikající! Jeden z mých favoritů z výběru aroma káv :) Opravdu jako horalky.

8. 4.

Hodnocení: vynikající
Na zkoušku jsem teď vyzkoušela právě tuhle zvláštnost. Já vím, ono to zní divně, káva s příchutí arašídového másla, ale za mě je to spíš chuť arašídové horalky. Káva samotná tomu dodá trošku takové té čokoládové chutě. Pravda, asi se bude lišit chuť podle způsobu (u mě jen mletí na obyčejném mlýnku, pak přes french press a rovnou do hrníčku), ale i tak jsem si moc pochutnala a rozhodně si příště objednám větší množství. Jestli máte rádi příchutě jako Křehké Cukroví/Krémové sušenky/Toffee tak tohle vám sedne taky. A ta lahodná arašídová vůně po celé kuchyni.. paráda. :) Cukr/mléko netřeba.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

VIŠNĚ V ČOKOLÁDĚ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

VIŠNĚ V ČOKOLÁDĚ zrnková káva

Višně v čokoládě jsou báječným dárkem pro všechny slečny, paní, babičky i tchyně. Proč si tak trochu nešplhnout a nepotěšit milovnice exotického nápoje? A že chutná i chlapům? O to větší důvod koupit aromatizovanou stoprocentní arabiku rovnou v kilovém balení. Svěžest višní a hřejivé čokoládové tóny se nikdy neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

TIRAMISU zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

TIRAMISU zrnková káva

Intenzita kávy nesouvisí s obsahem kofeinu. Ale intenzita kulinářského prožitku rozhodně souvisí s kvalitou. Pro výrobu aromatizované kávy vždy volíme vysoce jakostní zrnka. Um mistra pražiče a čistě přírodní aroma z nich stvoří dobrotu bez konkurence. Tentokrát ve stylu typického italského dezertu tiramisu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »