+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

Kód: 1525
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

V oblasti, kde se urodila tato kávová paráda, lze kromě divoké přírody obdivovat také diamanty. Ano, některé lokality v brazilském Cerradu jsou vzácnými minerály proslulé. Podobně jako tamní kávová zrna, která patří k nejžádanějším na světě. Dokonalá Dolce Diamantina potěší i vaše chuťové pohárky – výraznou sladkostí, dobrým tělem a jemnou ořechovou dochutí.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
729 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Cerrado
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ořech
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Brazílie Dolce Diamantina si svou popularitu nezískala náhodou. Představte si kávu sladkou, s vynikajícím, bohatým tělem, příjemně nízkou kyselinkou a dlouhou dochutí, která na patře zanechává pocit, jako byste právě kousli do ořechově-karamelového dortíku. Tak přesně taková je Dolce Diamantina. Jeden doušek zkrátka nestačí.

Původ kávy

Řekněte Brazílie a uslyšíte: fotbal, diamanty, káva. Pro každého je interesantní jiná položka. Nás samozřejmě nejvíce zajímá ta poslední. Brazilská káva je totiž pojem. Nejen proto, že má víc než 300letou historii a objevuje se v mnoha filmech. Nejen proto, že ji zřejmě popíjeli už Beethoven nebo Balzac. Ale především proto, že je naprosto skvostná. V případě Dolce Diamantina dáme za nádherný chuťový zážitek ruku do ohně.


República Federativa do Brasil, jak zní oficiální název největšího jihoamerického státu, produkuje kávová zrna od poloviny 18. století. V současné době na trh dodává přes 33 procent světového objemu kávy, více než 73 procent brazilské sklizně je určeno na export.


Kávovníky rostou v Brazílii v nadmořské výšce mezi 400 – 1 600 metry. Jejich červené bobule jsou sklízeny od května do září a zpracovávají se obvykle promýváním (fully washed). Takzvaný mokrý způsob podporuje příjemnou svěžest kávy a umocňuje její přirozené ovocné a květinové tóny. Jak celý postup vypadá? Nejprve musí dělníci projít celé kávovníkové plantáže a ručně sesbírat nejzralejší plody. Vypadají jako třešně, v každé se pod slupkou, ve světlé dužině, ukrývají dvě kávová zrnka.


Plody nasypou do speciálních nádrží s vodou, která je žene na takzvaný mlýn. Mezi drtícími plechy jsou zbaveny slupky a částečně i dužiny. Pak putují do kvasných nádob. V nich zůstávají několik desítek hodin, dokud se nerozpustí i zbývající dužina a kávová zrnka se zcela neuvolní. Družstvo Exportadora Atlantica Doce Diamantina, ze kterého pochází tato sklizeň Dolce Diamantina, nakonec zelenou kávu suší na přímém slunci. Zaměstnanci jí pokryjí betonové terasy a občas prohrabou, aby neplesnivěla a sušila se rovnoměrně.


Za zmínku stojí také fakt, že kávu Dolce Diamantina charakterizuje velké zrno. Kávu pražíme středně, aby vynikly její nejpůvabnější tóny. Je skvělá jak pro pákové či automatické kávovary, tak na filtru nebo v moka konvičce.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

6. 5.

Hodnocení: vynikající
Vynikající káva, jedna z nejlepších, kterou jsme odsud ochutnali.

17. 2.

Hodnocení: vynikající
Objednala jsem již podruhé. Má výbornou čokoládovou, jemnou sladkou, hladkou chuť. Není kyselá a krásně voní.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
529 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
697 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kubánská káva patří k chuťově výrazným a zároveň skvěle vyváženým. Exkluzivní Kuba Turquino Lavado je speciální nejen tóny čokolády, medu, koření a tabáku. Zároveň vyniká velmi nízkou kyselostí a její skutečně dlouhá dochuť vyznívá sametově sladce. Jde o nejlepší kávu, jakou můžete z kubánských plantáží ochutnat. Vyrostla ve stejných podmínkách jako jamajská Blue Mountain, a tak není divu, že je stejně skvostná a mezi kávomilci mimořádně populární. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 096 Kč /1000 g 110 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »