+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

Kód: 1525

V oblasti, kde se urodila tato kávová paráda, lze kromě divoké přírody obdivovat také diamanty. Ano, některé lokality v brazilském Cerradu jsou vzácnými minerály proslulé. Podobně jako tamní kávová zrna, která patří k nejžádanějším na světě. Dokonalá Dolce Diamantina potěší i vaše chuťové pohárky – výraznou sladkostí, dobrým tělem a jemnou ořechovou dochutí.

Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 14. 7. 2020
Velká balení:
645 Kč s DPH
347 Kč s DPH
198 Kč s DPH
Malá balení:
104 Kč s DPH
64 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Cerrado
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1500m
Chuť
Chuť:
Ořech, čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Brazílie Dolce Diamantina si svou popularitu nezískala náhodou. Představte si kávu sladkou, s vynikajícím, bohatým tělem, příjemně nízkou kyselinkou a dlouhou dochutí, která na patře zanechává pocit, jako byste právě kousli do ořechově-karamelového dortíku. Tak přesně taková je Dolce Diamantina. Jeden doušek zkrátka nestačí.

Původ kávy

Řekněte Brazílie a uslyšíte: fotbal, diamanty, káva. Pro každého je interesantní jiná položka. Nás samozřejmě nejvíce zajímá ta poslední. Brazilská káva je totiž pojem. Nejen proto, že má víc než 300letou historii a objevuje se v mnoha filmech. Nejen proto, že ji zřejmě popíjeli už Beethoven nebo Balzac. Ale především proto, že je naprosto skvostná. V případě Dolce Diamantina dáme za nádherný chuťový zážitek ruku do ohně.


República Federativa do Brasil, jak zní oficiální název největšího jihoamerického státu, produkuje kávová zrna od poloviny 18. století. V současné době na trh dodává přes 33 procent světového objemu kávy, více než 73 procent brazilské sklizně je určeno na export.


Kávovníky rostou v Brazílii v nadmořské výšce mezi 400 – 1 600 metry. Jejich červené bobule jsou sklízeny od května do září a zpracovávají se obvykle promýváním (fully washed). Takzvaný mokrý způsob podporuje příjemnou svěžest kávy a umocňuje její přirozené ovocné a květinové tóny. Jak celý postup vypadá? Nejprve musí dělníci projít celé kávovníkové plantáže a ručně sesbírat nejzralejší plody. Vypadají jako třešně, v každé se pod slupkou, ve světlé dužině, ukrývají dvě kávová zrnka.


Plody nasypou do speciálních nádrží s vodou, která je žene na takzvaný mlýn. Mezi drtícími plechy jsou zbaveny slupky a částečně i dužiny. Pak putují do kvasných nádob. V nich zůstávají několik desítek hodin, dokud se nerozpustí i zbývající dužina a kávová zrnka se zcela neuvolní. Družstvo Exportadora Atlantica Doce Diamantina, ze kterého pochází tato sklizeň Dolce Diamantina, nakonec zelenou kávu suší na přímém slunci. Zaměstnanci jí pokryjí betonové terasy a občas prohrabou, aby neplesnivěla a sušila se rovnoměrně.


Za zmínku stojí také fakt, že kávu Dolce Diamantina charakterizuje velké zrno. Kávu pražíme středně, aby vynikly její nejpůvabnější tóny. Je skvělá jak pro pákové či automatické kávovary, tak na filtru nebo v moka konvičce.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 14. 7. 2020
Velká balení:
497 Kč s DPH
273 Kč s DPH
158 Kč s DPH
Malá balení:
84 Kč s DPH
53 Kč s DPH
Mletí:

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 14. 7. 2020
Velká balení:
579 Kč s DPH
314 Kč s DPH
180 Kč s DPH
Malá balení:
95 Kč s DPH
59 Kč s DPH
Mletí:

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 14. 7. 2020
Velká balení:
787 Kč s DPH
419 Kč s DPH
238 Kč s DPH
Malá balení:
122 Kč s DPH
74 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »