+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Kód: 1899
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
709 Kč /1000 g 603 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Mundo Nuovo
Region
Region:
Cerrado, Alta Mogiana
Nadm. výška
Nadm. výška:
850 - 1250m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 vyniká intenzivní chutí, ve které bezpečně poznáte tmavou čokoládu a kakao, v závěru vás čeká nádherná karamelová dochuť. Tělo lze popsat jako plné, chuť intenzivní. Crema je lehká, soudržná.

Tato káva je vhodná pro přípravu espressa, hodí se i na filtr nebo do moka konvičky.

Původ kávy

Že je Brazílie největším producentem kávy na světě, jistě víte. Že první kávovníky zasadili tamní obyvatelé v 18. století, jste už možná četli. Doplňme tedy ještě několik informací o místopise. Zpočátku byla káva pěstována v regionu Santos, poblíž města São Paulo. Dnes se plantáže nacházejí také v regionech Minas Gerais, Espírito Santo, Bahia, Rondônia, Paraná, Cerrado a Alta Mogiana. Právě ze dvou posledně uvedených oblastí pochází káva Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18. Všimněte si, že to ostatně prozrazuje už svým názvem.

Cerrado leží ve východní části země, jde o region pokrytý tropickými savanami a vysočinami, nacházejí se v něm ale také mokřady a lesy. Klima lze popsat jako polovlhké, tropické, se dvěma dominantními obdobími – sucha (duben-září) a deště (říjen-březen). Průměrné roční teploty se pohybují mezi 22 a 27 ⁰C. Cerrado je známé jako lokalita s vysokou druhovou pestrostí rostlin i živočichů, také proto podléhá jeho značná část přísné ochraně. Pokud jde o tamní kávu, mívá nízkou kyselost, je vyvážená, čokoládově-karamelová. Plantáže jsou vysazeny v nadmořské výšce kolem 850 metrů a poskytují opravdu velké množství skvělé kávy. Za pozornost stojí také fakt, že Cerrado se stal vůbec prvním kávovým producentem, který přistoupil k certifikaci kávy – pro mimořádně kvalitní sorty používá pojmenování Designated Origin.

Alta Mogiana se nachází poblíž São Paula na severovýchodě Brazílie. Jde o oblast se stabilními klimatickými podmínkami, půdou bohatou na organické látky a nadmořskou výškou 800-1000 m n. m. Tuto kávu poznáte podle velmi příjemné sladkosti, jemné kyselinky a jasných tónů sušenek, kakaa a oříšků.

Na závěr ještě informace k označení NY2. Díky němu víte, že 300gramový vzorek kávy neobsahuje více než 6 zrnek s viditelnou vadou. Velmi nízký počet defektních zrn zaručuje lahodnou a konzistentní chuť. A co znamená scr. 17/18? Zkratka scr. (screen) popisuje velikost zrna, která je důležitým měřítkem kvality. Velká, a tedy plně vyzrálá, zrna totiž poskytují vynikající chuť. Velikost 17/18 patří mezi špičku.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

7. 7.

Hodnocení: vynikající
Tato káva mi velice chutnala, na zkoušku jsem objednala malé balení, ale příště objednám určitě větší, chutná přesně podle popisu a pro mě je zatím TOP.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 732 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 3. 6. 2024

15% SLEVA
Kongo Ngula BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Pro milovníky vysokohorské kávy, pro příznivce organicky pěstovaných plodin, pro vyznavače nápojů atraktivních chutí a nezvyklého aroma – pro vás i vaše přátele pražíme špičkové zrno z konžského regionu Kivu. Přinese vám zážitek jako med sladký, jako grapefruit hořký a jako švestky šťavnatý. Ochutnejte kávu ze země minerálů, baobabů a horských goril. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »