+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

BRAZÍLIE NATURAL ARABICA CERRADO NY2/3 - Micro Lot

Kód: 1631

Hladký, sladký, oříškový. A s tóny pomerančů. Brazilský mikrolot z tradiční rodinné farmy Nelsona Rivelliniho je zárukou skvostných chuťových zážitků. Úžasná arabika „ s rodokmenem“ zaujme jak zkušené kávomilce, tak ty, kteří svého kávového favorita teprve hledají. Plantáž San Martin je místem, kde roste káva výjimečné kvality.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
765 Kč /1000 g 77 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Minas Gerais, District Patrocínio
Nadm. výška
Nadm. výška:
985 - 1000m
Chuť
Chuť:
Hladká, Sladká, Pomeranč, Ořechy
Zpracování
Zpracování:
Honey

Složení

Arabica 100%

Chuť

Zrnková káva Brazil natural arabica Cerrado NY2/3 vyniká harmonickým souzněním mírné kyselinky a lehké sladkosti, kombinací jemných oříšků a delikátních pomerančů. Její hladké tělo potěší každého, kdo dává přednost kávám delikátním a přesto chuťově bohatým a neotřelým.

Původ

Od května do září sklízejí na farmě San Martin uprostřed Brazílie jedinečnou kávu. Plantáž pokrývající 35 hektarů obhospodařuje třetí generace rodiny Nelsona Rivelliniho, jehož italský dědeček do Brazílie přicestoval právě proto, aby se pěstování kávy věnoval. Začal s ním v Sao Paulu, později pokračoval v Paraná. Dnešní plantáž v mikroregionu Patrocínio (stát Minas Gerais) prosperuje velice dobře, o čemž svědčí i fakt, že vyváží kávu do řady zemí celého světa. Zároveň je členem asociace pěstitelů káv Cerrado, která zaručuje vysoký standard kvality a jasný původ certifikované kávy. Každá sorta získává od asociace unikátní číselný kód, díky němuž lze konkrétní plantáž zpětně ověřit.

Přírodní charakter mikroregionu udává rozsáhlá tropická savana. Léto bývá vlhké a teplé, zima suchá a chladná. Nejchladnějším měsícem je obvykle červenec, nejteplejším leden. Není divu, že se Patrocínio stalo jednou z nejdůležitějších brazilských kávových lokalit. Jsou s ní spojeny více než tři čtvrtiny místní ekonomiky, kávový průmysl zaměstnává na 30 tisíc obyvatel.

Červené plody kávovníků se na farmě San Martin zpracovávají takzvaným polopromytím. To kombinuje výhody suchého a mokrého procesu. Káva je pak označována jako semi-washed či honey. Celý postup zahrnuje sklizeň kávových třešní a jejich zpracování loupacími stroji, které z nich ve vodě odstraní slupku. Do této chvíle je postup stejný jako u promývání. Kávová zrna obalená sladkou dužinou se ale při polopromývání nechávají sušit na slunci. Až teprve, když jsou vysušena na potřebný stupeň, odstraňují z nich dělníci dužinu, která na kávě vytváří tenký pergamen. Tento způsob zpracování kávy zvyšuje intenzitu její chuti, dodává jí příjemné ovocné tóny a milou kyselost.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

15% SLEVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
674 Kč /1000 g 573 Kč /1000 g 57 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kdo je Aladino Delgado? Zkušený farmář, který v oblasti severozápadního Peru pěstuje, sklízí a zpracovává jedinečnou kávu. Jeho jedenáctihektarová farma se připojila k nejsilnějšímu peruánskému družstvu. To pomáhá zemědělcům s odbytem kávy a zajištěním spravedlivé ceny. Peru Aladino Delgado je káva, která plní sny. V Peru i u nás. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
796 Kč /1000 g 80 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »