+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a reishi

Kód: 2070

Jak chutná kompozice pražené čekanky, výživné špaldy a houby reishi? Na každý pád je velmi podobná kávě. Neobsahuje ovšem kofein, takže si ji můžete dopřát, kdykoli budete chtít. Nápoj je příjemný, hořkosladký, trochu oříškový. A navíc - příznivě podporuje normální činnost srdce a celé oběhové soustavy.

Velká balení:
Malá balení:
1 116 Kč /1000 g 112 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Hořko-sladká

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Reishi

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a reishi se vyznačuje plnou chutí s lehkými tóny oříšků a obilovin, které doplňuje mírně hořkosladký pudrový prášek reishi​​. Tento nápoj je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci bez povzbuzení kofeinem.

Původ

Dvě byliny a jedna houba – to je složení Čekankové kávy se špaldou a reishi, kávoviny, která vám kromě skvělé chuti předá i řadu cenných látek. Pojďme si každou surovinu podrobně popsat.

Čekanka (Cichorium intybus) je vytrvalá rostlina patřící do čeledi Asteraceae. Má nápadné modré květy, pochází z Evropy, ale byla zavlečena do Ameriky a Austrálie. Listy čekanky můžeme použít k přípravě salátů, kořeny lze vařit a konzumovat například s máslem.

Obsahují inulin, škrobovitou látku s mírným projímavým účinkem. Rostlina je také bohatým zdrojem beta-karotenu​​​​​​. Mezi schválené zdravotní účinky čekanky patří podpora normální činnosti srdce a cév.

Pokud jde o čekankovou kávu, ta se vyrábí pražením, mletím a vařením čekankových kořenů. Výsledný produkt má bohatou, zemitou a oříškovou chuť. Stal se oblíbenou náhražkou kávy, která je bez kofeinu a lze ji používat samostatně nebo dokonce smíchanou s kávou pro doplnění její chuti.

Špalda (Triticum spelta) je starobylý druh pšenice pěstovaný od přibližně 5000 let př. n. l. V Evropě byla důležitou potravinou od doby bronzové až po středověk. Dnes roste jako reliktní plodina ve střední Evropě a v severním Španělsku. Špaldová pšenice má dlouhé štíhlé listy a duté stonky s klasem, který obsahuje dvě světle červená zrna. Špaldová pšenice je výživově hodnotná, obsahuje fosfor, hořčík a další důležité vitaminy a minerály.

Reishi, kterou můžete znát také jako „červenou houbu“ (má charakteristickou červenohnědou až purpurovou barvu), je druh houby parazitující na odumřelých listnatých stromech a pařezech s tvrdým dřevem. Má lesklý povrch, na který odkazuje svým botanickým názvem lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum). Najdeme ji v různých asijských zemích, kde má mnoho názvů jako Ling Zhi, Nam Linh Chi nebo Yeong Ji. Reishi se nekonzumuje čerstvá kvůli své dřevité struktuře. Běžně se ale zpracovává do extraktu, suší pro přípravu čaje nebo se z ní vyrábí prášek​​. Reishi je zdrojem vitaminů skupiny B a aminokyselin, po staletí ji lidé oceňují především pro podporu normální funkce oběhové soustavy a normální hladiny cholesterolu v krvi.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a reishi zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Čekanková káva s reishi a shatavari
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva s reishi a shatavari

Čekanková káva s reishi a shatavari je unikátní směsí, která spojuje evropské tradice a asijské znalosti. Nápoj z ní přichystaný chutná sladce a jemně ořechově. Poskytne vám energický start do nového dne, stejně jako chvilku klidu a relaxace. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
968 Kč /1000 g 97 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

Čekanková káva se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva se špaldou, ashwagandhou a ginkgo bilobou

Tato čekanková káva kombinuje tradiční chuť pražené čekanky s výživnou špaldou a adaptogenní ashwagandhou. S přídavkem ginkgo biloby, známé schopností podpořit kognitivní funkce, jde o skvělou alternativu klasické kávy bez kofeinu. Je ideální pro ty, kteří hledají hlubší chuť a chtějí přitom využít přínosů přírodních ingrediencí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 023 Kč /1000 g 102 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

Čekanková káva se špaldou a chagou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Čekanková káva se špaldou a chagou

Tato neopakovatelná směs otevírá dveře k novým zážitkům. Prozkoumejte hloubku a bohatost zemitých chutí, které jsou jemně propleteny akcenty ořechů a vanilky. Užijte si čekanku, která je známa pro podporu střevního traktu, objevte výživové bohatství špaldy. A co chaga? Tato cenná houba je pokladem plným antioxidantů a minerálů. Harmonii těla a mysli podpoříte každým douškem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 167 Kč /1000 g 117 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »