+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Čekanková káva se špaldou a reishi

Kód: 2070

Jak chutná kompozice pražené čekanky, výživné špaldy a houby reishi? Na každý pád je velmi podobná kávě. Neobsahuje ovšem kofein, takže si ji můžete dopřát, kdykoli budete chtít. Nápoj je příjemný, hořkosladký, trochu oříškový. A navíc - příznivě podporuje normální činnost srdce a celé oběhové soustavy.

Velká balení:
Malá balení:
1 116 Kč /1000 g 112 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
EU
Chuť
Chuť:
Hořko-sladká

Složení

Čekankový kořen, Špalda, Reishi

Nálev a chuť

Čekanková káva se špaldou a reishi se vyznačuje plnou chutí s lehkými tóny oříšků a obilovin, které doplňuje mírně hořkosladký pudrový prášek reishi​​. Tento nápoj je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci bez povzbuzení kofeinem.

Původ

Dvě byliny a jedna houba – to je složení Čekankové kávy se špaldou a reishi, kávoviny, která vám kromě skvělé chuti předá i řadu cenných látek. Pojďme si každou surovinu podrobně popsat.

Čekanka (Cichorium intybus) je vytrvalá rostlina patřící do čeledi Asteraceae. Má nápadné modré květy, pochází z Evropy, ale byla zavlečena do Ameriky a Austrálie. Listy čekanky můžeme použít k přípravě salátů, kořeny lze vařit a konzumovat například s máslem.

Obsahují inulin, škrobovitou látku s mírným projímavým účinkem. Rostlina je také bohatým zdrojem beta-karotenu​​​​​​. Mezi schválené zdravotní účinky čekanky patří podpora normální činnosti srdce a cév.

Pokud jde o čekankovou kávu, ta se vyrábí pražením, mletím a vařením čekankových kořenů. Výsledný produkt má bohatou, zemitou a oříškovou chuť. Stal se oblíbenou náhražkou kávy, která je bez kofeinu a lze ji používat samostatně nebo dokonce smíchanou s kávou pro doplnění její chuti.

Špalda (Triticum spelta) je starobylý druh pšenice pěstovaný od přibližně 5000 let př. n. l. V Evropě byla důležitou potravinou od doby bronzové až po středověk. Dnes roste jako reliktní plodina ve střední Evropě a v severním Španělsku. Špaldová pšenice má dlouhé štíhlé listy a duté stonky s klasem, který obsahuje dvě světle červená zrna. Špaldová pšenice je výživově hodnotná, obsahuje fosfor, hořčík a další důležité vitaminy a minerály.

Reishi, kterou můžete znát také jako „červenou houbu“ (má charakteristickou červenohnědou až purpurovou barvu), je druh houby parazitující na odumřelých listnatých stromech a pařezech s tvrdým dřevem. Má lesklý povrch, na který odkazuje svým botanickým názvem lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum). Najdeme ji v různých asijských zemích, kde má mnoho názvů jako Ling Zhi, Nam Linh Chi nebo Yeong Ji. Reishi se nekonzumuje čerstvá kvůli své dřevité struktuře. Běžně se ale zpracovává do extraktu, suší pro přípravu čaje nebo se z ní vyrábí prášek​​. Reishi je zdrojem vitaminů skupiny B a aminokyselin, po staletí ji lidé oceňují především pro podporu normální funkce oběhové soustavy a normální hladiny cholesterolu v krvi.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Čekankovou kávu se špaldou a reishi zalijte vodou o teplotě 90-100 °C v poměru 2g na 100 ml vody.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


Pampelišková káva z praženého kořene s vanilkou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Pampelišková káva z praženého kořene s vanilkou

Tohle je perfektní alternativa kávy, jak ji běžně známe. Pampelišková káva s vanilkovou příchutí obohatí pitný režim a zásobuje vás hořčiny, které stimulují trávení a podporují normální činnost jater i žaludku. Nápoj z praženého kořene chutná sladce, s jemnou hořkostí, díky přírodnímu vanilkovému aroma získává nový, atraktivní rozměr. A můžete si ho připravit jako čaj i jako kávu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 807 Kč /1000 g 181 Kč /100 g
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Vícezrnná kávovina s pampeliškou
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Vícezrnná kávovina s pampeliškou

Bez kofeinu, s vitaminy a minerálními látkami. Vícezrnná kávovina s pampeliškou obsahuje samé skvělé ingredience. Je namíchána z ječmene, žita, čekanky, pampelišky a pražené cukrové řepy. Když ji zalijete horkou vodou, získáte drink připomínající kávu. Chutná ale trochu jinak – sladkohořce, jemně, přírodně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
792 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Dodáme do středy, 19. 6. 2024

Špaldová káva s guaranou a ženšenem
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Špaldová káva s guaranou a ženšenem

Špaldová káva s guaranou a sibiřským ženšenem je nápoj vskutku pozoruhodný. Kombinace všech tří složek nabízí chuťovou vyváženost, celou řadu účinných látek a také stimulující efekt. Pokud hledáte alternativu klasické kávy, otestujte tu špaldovou. Je ideální volbou pro ty, kdo chtějí začít den netradičně, ale zároveň s plnou chutí a energií. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
1 213 Kč /1000 g 121 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »