+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY GHANA ORIGIN HOŘKÁ 70%

Kód: 1708

Ghana se bez kakaa neobejde. Stejně, jako se bez ghanského kakaa neobjedeme my. Čokoláda z něj vyrobená bývá krémová, s tóny ovoce a smetany. Když budete pozorně ochutnávat, možná je najdete i v těchto 70procentních čokoládových čočkách. Protože obsahují skutečně velkou dávku kakaové sušiny, můžete se těšit na zážitek intenzivní a dlouhotrvající.

Velká balení:
Malá balení:
816 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Ghana
Chuť
Chuť:
Hořká, Jemná

Složení

Kakaová hmota Ghana 70%, Cukr, Kakaové máslo, Sojový lecitin, Přírodní vanilkový extrakt

Chuť

Čokoládové čočky Ghana origin hořká 70 % vynikají silnou, aromatickou čokoládovou chutí, která však v ústech zanechává pocit jemnosti a lehkosti. Protože k typickým vlastnostem ghanského kakaa patří krémovost a jemné tóny ovoce, najdete je také v těchto čokoládových čočkách.

Původ

Ghana je druhým největším producentem kakaových bobů na světě, v letech 1911-1973 pokrývala světovou produkci z 30-40 procent. Dnes jde o podíl menší, uvádí se asi 13 procent. Kakao v Ghaně pěstují zřejmě od roku 1895, kdy si několik bobů přinesl v kapse kovář Tetteh Quarshie, a to z ostrova Fernando Po (dnes Bioko).

Kakaovníky (Theobroma cocoa) se rychle staly důležitou součástí místního zemědělství, později nad ním převzala odpovědnost vláda s cílem chránit farmáře před kolísáním výkupních cen. To se sice úplně nepodařilo, nicméně státem založená a řízená organizace Cocobod jim poskytuje například dotování hnojiv a kontrolu kvality. Díky tomu se Ghaňanům podařilo zachovat pověst producentů skvělého kakaa a nadále ji rozvíjet.

Dnes se pěstování kakaa v Ghaně věnuje kolem 1,6 milionu lidí. Kakaovníky jsou vysazovány v těchto regionech: západní, střední, Brong Ahafo, východní, Ashanti a regiony Volta.

Ghanská vláda si klade za cíl zpracovat alespoň 40 procent produkce země ve vlastních závodech. Jakmile dorazí sklizeň kakaových bobů do továrny, jsou boby vyčištěny a upraveny pod velkým tlakem při teplotě 220 ̊C, aby byly zničeny veškeré bakterie. Následuje pražení, drcení a oddělení slupek. Teprve pak je možné přistoupit k mletí kakaových zrn. Během něj se zároveň kakao mechanicky zahřívá a kakaová hmota se tak roztaví. Jakmile má asi 80 ̊C, putuje do nádrží ke zchlazení, pak do chladicích tunelů a forem. Z nich dělníci vyklápějí 25kilogramové bloky kakaové hmoty. Ty může producent prodat, nebo použít k dalšímu zpracování.

Upozornění

Pokud si čokoládové čočky objednáte během skutečně horkých letních dnů, může se stát, že při přepravě dojde k jejich deformaci nebo částečnému roztavení. Na kvalitu čoček nemá tato změna vliv.

Ukázka balení čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaa jsou baleny v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně o chuť a kvalitu. Kvalitní balení zachovává charakter kakaa i čokolády. Kakao a čokoláda jsou vždy v balení hermeticky uzavřeny, aby odolávaly vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

Čočky můžete použít k přímé konzumaci, lze si jimi ochutit snídaňové či svačinové kaše, přidat je do dezertů, vyrobit z nich polevy nebo nejrůznější nápoje.

Chuť a tóny:
Intenzita
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Nutriční hodnoty / 100g čokoládových čoček
Tuky: 46 g
z toho nasycených: 29 g
Sacharidy: 36 g
z toho cukry: 31 g
Bílkoviny: 6,3 g
Sůl: 0,0 g
Pomozte ostatním při výběru:
Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou Manucafe: Vánoce s kávou a čokoládou
4. 12. 2017 2 minuty čtení

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY GHANA ORIGIN MLÉČNÁ 42%
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY GHANA ORIGIN MLÉČNÁ 42%

Tohle je panečku mlsání, jak se patří! Originální mléčná čokoláda se 42 procenty kakaa rozveselí i nejzamračenější den. Kromě toho, že chutná přímo famózně, obsahuje antioxidanty, vitaminy a minerály, které zvedají náladu a dodávají energii. Užijte si čokoládu ze země, která dodává kakao do celého světa. Je skvělá v horkém mléce, polevách, dezertech i jen tak k dobré knížce. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY 47,3% - červená čokoláda

Červené růže, červené víno a k tomu – červená čokoláda. Novinka, po které je velká sháňka, se vám bude líbit. Čokoládové čočky atraktivního vzhledu a rafinované chuti dobývají svět. Takzvaná rubínová čokoláda je sladká a ovocně svěží zároveň. Za její barvou stojí jen a pouze červené kakaové boby. Ekvádorská specialita dává vzniknout zcela novému typu čokolády. Ochutnejte. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
926 Kč /1000 g 93 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY TRINIDAD ORIGIN HOŘKÁ 72%
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVÉ ČOČKY TRINIDAD ORIGIN HOŘKÁ 72%

Vypravte se s námi do horkého Karibiku. Ostrova vodopádů, jeskyní a zelených kopců, ostrova plného divoké zvěře a usměvavých obyvatel. Karibské kakao proslulo svou jemností, je tedy jisté, že čokoládové čočky z Trinidadu budu vynikat právě mimořádně hebkou a sametovou chutí. V závěru si užijete i typickou kakaovou nahořklost. Přesně tak, jak to u nejkvalitnější čokolády s vysokým podílem kakaa očekáváte. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
695 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »