+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ČOKOLÁDOVO - MANDLOVÁ zrnková káva

Kód: 33
Hodnocení: vynikající, 10 recenzí

Dvě chutě se k sobě hodí naprosto dokonale – mandle a čokoláda. Dejte si je v kombinaci s luxusní plantážní kávou. Vychutnáte si tak nejen její oblou a vyváženou lahodnost, ale také atraktivní hořkosladkou tóninu. Udělejte si den ještě hezčí. Zrnková káva s láskou pěstovaná a citem pražená by neměla ujít vaší pozornosti.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Základní chuť stoprocentní arabiky, která je plná, oblá a harmonická, doplňují tóny mandlí a čokolády. V této zrnkové kávě objevíte patrně i mírnou nasládlost a ořechovost. Crema je jemná, elastická a nadýchaná.

Původ kávy

Vysokohorská káva z peruánského regionu Puno roste na plantážích nedaleko proslulého jezera Titicaca. Klima a půda And jí dává originální chuť i aroma. Odrůda Typica má sice relativně nízkou produkci, zato ale vyniká vysokou kvalitou. Peruánští farmáři ji pěstují od dob, kdy se k nim dostala z Etiopie. Devadesát osm procent pěstitelů kávy v Peru jsou malorolníci, kteří se o kávové plantáže starají s celými rodinami.

Protože jsou převážně chudí a jejich kávovníky rostou vysoko v horách, nehnojí je průmyslovými hnojivy ani chemicky neošetřují. Proto je káva z Puno považována za ekologicky pěstovanou.

Sklizeň se v Andách odehrává několikrát po sobě, tak, jak plody kávovníků postupně dozrávají. Zpracování takzvaným promýváním zahrnuje protlačení kávových bobulí ve vodě drticími plechy (zbaví se dužiny), fermentaci kávových zrnek v kvasných nádobách a sušení na slunci. Káva se nakonec sortuje, balí a odváží na burzu. Většina peruánské kávové produkce putuje k zákazníkům v Japonsku, USA a Evropě.

Ochucení kávy se provádí buď těsně před pražením, nebo při něm. My volíme první možnost. Pražič zrnka postříká nosným olejem s přírodním aroma a pak kávu praží. Díky tomu si vůni uchová skutečně dlouho a zákazník příchuť pozná i ve výsledném šálku své kávy.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

11. 8.

Hodnocení: vynikající
Káva je naprosto božská. Voní jako marcipán.

21. 12.

Hodnocení: vynikající
Naprosto výborná! Víc než čokoládu cítím mandličky, takové příjemné krémové aroma a chuť, připomíná mi to dost Florenta oplatky ❤️ Tyto ochucené kávy jsou závislost!

13. 10.

Hodnocení: vynikající
Čoko mandle je naprostá pecka. Doporučuji všem

16. 9.

Hodnocení: vynikající
Děkuji za brzké dodání. Vaše káva má úžasné aroma. Po spotřebování zakoupeného zboží, objednáme znovu. Děkujeme

18. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Tahle káva je hodně dobrá. Připomíná mi trochu amaretto tou mandlí (možná až moc převoněná), ale jinak supr. Čokoláda tam nejde tolik cítit, ale možná taky záleží na "rozležení". Kávička od Vás mizí rychle. Vždycky si pak říkám, že jsem toho objednala málo :)

11. 9.

Hodnocení: vynikající
Jménem partnerky děkuji za tuto exklusivní kávu, jíž je velmi nadšená.V dohledné době bude mít z důvodu častého kávičkování s kamarádkami balení dopito. Protože se o svého miláčka rád a dobře starám, už už sumíruji další objednávku. Jste moc fajn obchod, proto přeji jen spokojené zákazníky ve velkém počtu. Bořek.

9. 7.

Hodnocení: vynikající
Čokoládovo - mandlová káva je ta nejlepší, jakou jsem ochutnala. Vřele ji každému doporučuji.

26. 6.

Hodnocení: vynikající
Lahůdková káva, která mi přináší každodenní malé potěšení. Přeji si, aby z trhu nikdy nezmizela, a i kdyby byla její cena dvojnásobná, budu ji kupovat. Vřele ji doporučuji !

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Tohle není jen tak obyčejná káva, ale pochoutka pro hodné lidi za odměnu. Mám v plánu, že jí nakoupím několik balíčků jako dárky před letošními vánoci. Věřím, že tímto nikoho nezklamu. Tak zkuste, je super!

10. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Ze všech ochucených káv, co jsem si od vás kdy objednala je tato asi nejlepší, čokoládu zbožňuji a pokud je v kávě, je to ještě větší potěšení, mandle jsou jako třešnička na dortu, výborné!

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
752 Kč /1000 g 75 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

15% SLEVA
KARAMELOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový bonbon, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Jistě chápete, že jsme tuto cukrářskou vychytávku nemohli vynechat ani při aromatizaci naší kávy. Stoprocentní arabika s karamelovým aroma je zdrojem dobré nálady, pohody a svěžesti. Pohodlně se usaďte… začíná cesta karamelovým rájem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 617 Kč /1000 g 62 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »