+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

DELIKÁTNÍ TANDEM - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1527
Hodnocení: vynikající, 3 recenze

Kdo by nechtěl nektarinku, čokoládu a mandle v jednom malém šálku? Zvlášť, když oblaží smysly nadmíru jemně a na dlouhou dobu. Delikátní tandem jsme připravili z výběrové brazilské a guatemalské arabiky, kterou krásně doplňuje mytá indická robusta. Za skvostnou chutí espressa hledejme přirozené vlastnosti jednotlivých káv i um pražiče. Každé se věnoval zvlášť a přesně tak, jak potřebovala. Nápoj kultivované chuti je jako stvořený pro chvíle relaxace.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
858 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Hořká čokoláda, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 85%, Robusta 15%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Delikátní tandem je uklidňující, lehké a jemné. Díky preciznímu vyladění jednotlivých složek vás přivítá ovocnou chutí, ve které snadno odhalíte sladkost nektarinek. Poté se rozvine něžná nota tmavé čokolády následovaná praženými mandlemi. Právě jejich stopa zůstane ve vašich ústech velmi, velmi dlouho. Dobře vyvážená kyselost a hořkost, včetně výjimečně dlouhé aftertaste se postarají o zážitek nevšední, delikátní. Tuto espresso směs nádherně uplatníte při všech způsobech přípravy kávy.

Původ kávy

Jak a kde káva vyrostla, byla sklizena a za jakých podmínek cestovala, hraje v její chuti významnou roli. Před další zásadní okamžik se výběrová arabika a robusta dostávají v pražírně. A přesně tady začneme podrobný popis espressa Delikátní tandem. Roli takřka hlavní v něm hraje náš pražič. Bez umu, nadšení a také hravosti se tento, v dobrém smyslu slova, alchymista, neobejde. V případě espresso směsi potřebuje navíc mimořádný důvtip a mnohaleté zkušenosti.
Co je na výrobě espresso směsi tak složité? Rozhodli jsme se postavit ji na unikátnosti každé ze složek, které ovšem musí ve výsledné kompozici souznít. Každá single origin Speciality Coffee (jednodruhová prémiová arabika nebo robusta) vyžaduje při pražení specifickou teplotu, délku pražení i intenzitu proudění vzduchu pražičkou. Proto sorty pražíme vždy zvlášť, na konkrétní specifický pražící profil. Potud je pražení kávy předkládané jako jednodruhová celkem jasné.
V espresso směsi ale potřebujeme všechny chutě vyladit, aby celková kompozice nepůsobila hranatě, hořce, vyprahle či kysele. Pražič se tedy musí zaměřit na konkrétní chuť a aroma, tedy pražením některé tóny kávy zvýraznit, jiné potlačit. Proto jsou zrna v této směsi světlejší i tmavší. A proto jsme jejich namícháním dokázali sestavit espresso lahodné, delikátní a vyvážené.
Způsob našeho pražení připomíná stále populárnější „skandinávský styl“, který je postaven na pomalém a delším pražení. Jeho výsledkem však může být káva zbytečně kyselá. Ke známějším metodám patří „italské pražení“ typické tmavou barvou zrna a začasto také nahořklou chutí. Ani k němu se při výrobě espressa nepřikláníme.
Espresso Delikátní tandem je sestaveno z káv pražených samostatně a tak, aby výsledná chuťová kompozice působila sladkým, ovocným a čokoládově mandlovým dojmem. Kávu z něj můžete připravit mnoha postupy. Klasicky je vhodné pro automatické a pákové kávovary, jemné chuťové nuance si však skvěle užijete při použití na filtru, v bialetce, vakuum potu a podobně. Takový zážitek a široké možnosti uplatnění většina „italsky“ či „skandinávsky“ pražených směsí kávomilcům nedopřává.
Stejně, jako věnujeme mimořádnou pozornost pražení, dali jsme si záležet na výběru jednotlivých káv pro tuto espresso směs. Abyste měli informace kompletní, přikládáme jejich krátkou charakteristiku.
Brazilská arabika má na celém světě vynikající jméno. O plantáže kávovníků pečují především drobní zemědělci, často vysoko v horách. Díky sopečnému podloží, délce slunečního svitu a vlhkosti produkují kávu doslova sametovou. Chutná sladce, po ovoci, často se v ní objevují tóny čokolády nebo ořechů.
Guatemala patří ke špičkovým producentům výběrové arabiky. Malé plantáže se nacházejí především na jihozápadě země, v kopcovité krajině protkané jeskyněmi, řekami a pokryté pralesy. Na chuti arabiky se podepisují jak časté deště, tak čistá příroda, pečlivá sklizeň a zpracování plodů kávovníků. Zrno z Guatemaly dává nápoj plné chuti, nízké kyselosti a příjemné ovocitosti.
Indickou promývanou robustu charakterizuje fantasticky plná, hutná chuť připomínající dokonce čokoládový pudink. Tamní kávovníky jsou pěstovány ve stínu, v nižších nadmořských výškách a obklopeny zahradami s kořením a ovocem, jejichž vůně se tedy v zrnu zákonitě odráží.

Složení

Brazílie Doce Diamantina
Guatemala Santa Rosa
Indie Robusta Parchment AB

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

6. 1.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva, už jsem ochutnal hodně druhů, všechny jsou dobré, ale tato káva mi chutná ze všech nejvíce. Pro mne favorit číslo jedna.

25. 6.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva,zatím nejlepší, co jsem měla, alespoň na mou chuť.

9. 1.

Hodnocení: vynikající
Skvělá ! Má krásnou pěnu , která dlouho drží. Já tam cítím spíše tu hořkou čokoládu než mandle . Opravdu moc dobrá , stojí za vyzkoušení

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
889 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 31. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »