+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1526
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
892 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Silná trojice je přesně taková, jakou ke svým aktivitám potřebujete. Intenzivní, vyvážená a chuťově bohatá. V prvním doušku objevíte zelená jablka, která vás osvěží, následovat bude kořenitě rustikální chuť, která čerstvost ovoce utiší, a kompozici završí hořká čokoláda. Ta v ústech zůstane skutečně dlouho. Dobré, hladké tělo uchvátí každého kávomilce. Tato espresso směs se výborně hodí pro přípravu cappuccina nebo latte macchiata.

Původ kávy

Ještě než se dostaneme k jednotlivým sortám utvářejícím Espresso zrnková káva Silná trojice, představme si způsob, jakým jsme je upražili. Právě tento jedinečný přístup ke zpracování zelených kávových zrnek se totiž zásadní měrou podílí na celkové kompozici směsi.
Pražení pojímáme jako komunikaci s kávou, hledáme v něm její přirozenost a podtrhujeme jím její krásu. Každá káva má vlastní pražící profil. K tomu, abychom dosáhli toho ideálního, potřebuje specifickou teplotu i dobu pražení. Pokud jde o pražení kávy určené do espresso směsí, je nutné navíc pamatovat na celkové vyznění chuťové kompozice. Takže není výjimkou, že stejnou sortu prémiové arabiky určené ke konzumaci jako jednodruhové pražíme mírně jinak, než když má být součástí espresso směsi.
Zdá se vám to komplikované? Když pochopíte náš unikátní přístup k pražení, získáte náhled na většinově předkládané espresso směsi. Pro známější „italské espresso“ k rychlému použití v automatických či pákových kávovarech, bývají všechny sorty praženy společně, a to velmi tmavě. Snadno se stane, že zrna jsou většinově přepražená a výsledný nápoj chuťově plochý až nahořklý. Ve světě se objevuje také „skandinávská metoda“ (pomalé, delší pražení), jíž se naše filozofie přibližuje, ale která může produkovat směsi kyselé chuti. A to rozhodně není naším záměrem.
V případě Espresso zrnková káva Silná trojice dbáme na pražení přesně na úroveň, ve které se nejlépe projeví přirozené senzorické vlastnosti toho kterého druhu kávy. Není tedy divu, že espressa pražená tímto způsobem vynikají chutěmi plnými ovocných a květinových tónů. A hodí se jak pro kávu připravovanou v automatickém kávovaru, tak pro nápoje chystané na filtru, v bialetce nebo vakuum potu.
Espresso zrnková káva Silná trojice je sestavena ze dvou výběrových arabik a jedné robusty.
Pro keňskou arabiku platí, že má výrazné aroma, příjemnou kyselinku, sametovou hebkost a hrají v ní tóny bobulovitého ovoce. Pochází ze slavného regionu Nyeri District, kde se pěstování kávovníků věnují převážně drobní rolníci. Červené kávové bobule jsou sklízeny průběžně, ve stavu nejvyšší zralosti a zpracovávány takzvanou mokrou metodou čili promýváním.
Arabiku z Indonésie lze obecně popsat jako vyváženou, příjemně čokoládovou a svěže ovocnou. Sorta použitá v tomto espressu byla sklizena v hornaté oblasti Toraja pokryté malými kávovými plantážemi. Plody kávovníků byly zpracovány promýváním, zelená kávová zrnka pak sušena na přímém slunci.
Aby byla Silná trojice skutečně silná, upražili jsme speciálním způsobem taky indickou robustu. Kromě vysokého obsahu kofeinu je pro ni typická čokoládově zemitá chuť. Vyrostla v Kerale, na severovýchodě Indie, na plantáži obklopené ovocnými stromy a zahradami s kořením. Rolníci kávové bobule zpracovali promýváním. Robusta z Indie je proslavená na celém světě. V naší espresso směsi se kromě úžasné chuti stará taky o soudržnou, hustou cremu.

Složení

Java Jampit A/WP-1X Estates
Keňa AA
Indie Robusta Parchment AB

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

2. 2.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva.

11. 6.

Hodnocení: vynikající
Naprosto skvělá kombinace, vyvážená chuť

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jedné strany Karibik, z druhé Pacifik. Uprostřed Kordillery a sopky… Nikaragua rozhodně nenudí. Stejná je káva, kterou přivážíme ze severu země. V kopcovité oblasti se rodí zrnka s vyváženou kyselostí a vynikajícím aroma. Středoamerická vysokohorská káva disponuje tóny hořké čokolády a pomerančů. Bude vám chutnat! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
811 Kč /1000 g 81 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SVĚŽÍ KVARTETO - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kdykoli budete mít chuť na požitek vpravdě půvabný, kdykoli zatoužíte po chvíli laskavé jako letmý úsměv, bude tady. Espresso Svěží kvarteto oceníte ve dnech aktivních, naplněných prací, sportem i zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabik z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantní, příjemně občerstvující. Jednotlivé sorty jsme pražili zvlášť a tak, aby společně souzněly v dokonalé harmonii. V espressu najdete chuť karamelu, citrusů, ořechů i mléčné čokolády. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Vánoční espresso směs
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Vánoční espresso směs

Všechny tóny zimy jsme poskládali do jednoho akordu vánoční koledy. Limitovaná edice espresso směsi rozehrává čtyři samostatně pražené arabiky z dalekých plantáží, nechává je tančit s lehkostí a zároveň dokonalou přesností. Přinášejí zážitek prostoupený teplem i mrazem, energií i klidem. Zima je totiž magická a adventní čas obzvláště. Nešetří čokoládou, skořicí a vanilkou, štědře rozhazuje borůvky, rybíz a pomeranče. Stačí ochutnat, podmaní si vás s prvním šálkem, který… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
899 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 19. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »