+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

SILNÁ TROJICE - espresso směs výběrové zrnkové kávy

Kód: 1526
Hodnocení: vynikající, 2 recenze

Dokonale vyvážený poměr jednodruhové keňské, indonéské a indické výběrové kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každou sortu totiž pražíme zvlášť a na jiný stupeň. Už na první pohled poznáte světlejší a tmavší zrna a na první ochutnání identifikujete příjemnou lehkost a nasládlost. Díky vyššímu obsahu kofeinu i chuti jablek a hořké čokolády se toto espresso hodí pro začátek každého náročného dne.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
889 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovoce
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 80%, Robusta 20%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Silná trojice je přesně taková, jakou ke svým aktivitám potřebujete. Intenzivní, vyvážená a chuťově bohatá. V prvním doušku objevíte zelená jablka, která vás osvěží, následovat bude kořenitě rustikální chuť, která čerstvost ovoce utiší, a kompozici završí hořká čokoláda. Ta v ústech zůstane skutečně dlouho. Dobré, hladké tělo uchvátí každého kávomilce. Tato espresso směs se výborně hodí pro přípravu cappuccina nebo latte macchiata.

Původ kávy

Ještě než se dostaneme k jednotlivým sortám utvářejícím Espresso zrnková káva Silná trojice, představme si způsob, jakým jsme je upražili. Právě tento jedinečný přístup ke zpracování zelených kávových zrnek se totiž zásadní měrou podílí na celkové kompozici směsi.
Pražení pojímáme jako komunikaci s kávou, hledáme v něm její přirozenost a podtrhujeme jím její krásu. Každá káva má vlastní pražící profil. K tomu, abychom dosáhli toho ideálního, potřebuje specifickou teplotu i dobu pražení. Pokud jde o pražení kávy určené do espresso směsí, je nutné navíc pamatovat na celkové vyznění chuťové kompozice. Takže není výjimkou, že stejnou sortu prémiové arabiky určené ke konzumaci jako jednodruhové pražíme mírně jinak, než když má být součástí espresso směsi.
Zdá se vám to komplikované? Když pochopíte náš unikátní přístup k pražení, získáte náhled na většinově předkládané espresso směsi. Pro známější „italské espresso“ k rychlému použití v automatických či pákových kávovarech, bývají všechny sorty praženy společně, a to velmi tmavě. Snadno se stane, že zrna jsou většinově přepražená a výsledný nápoj chuťově plochý až nahořklý. Ve světě se objevuje také „skandinávská metoda“ (pomalé, delší pražení), jíž se naše filozofie přibližuje, ale která může produkovat směsi kyselé chuti. A to rozhodně není naším záměrem.
V případě Espresso zrnková káva Silná trojice dbáme na pražení přesně na úroveň, ve které se nejlépe projeví přirozené senzorické vlastnosti toho kterého druhu kávy. Není tedy divu, že espressa pražená tímto způsobem vynikají chutěmi plnými ovocných a květinových tónů. A hodí se jak pro kávu připravovanou v automatickém kávovaru, tak pro nápoje chystané na filtru, v bialetce nebo vakuum potu.
Espresso zrnková káva Silná trojice je sestavena ze dvou výběrových arabik a jedné robusty.
Pro keňskou arabiku platí, že má výrazné aroma, příjemnou kyselinku, sametovou hebkost a hrají v ní tóny bobulovitého ovoce. Pochází ze slavného regionu Nyeri District, kde se pěstování kávovníků věnují převážně drobní rolníci. Červené kávové bobule jsou sklízeny průběžně, ve stavu nejvyšší zralosti a zpracovávány takzvanou mokrou metodou čili promýváním.
Arabiku z Indonésie lze obecně popsat jako vyváženou, příjemně čokoládovou a svěže ovocnou. Sorta použitá v tomto espressu byla sklizena v hornaté oblasti Toraja pokryté malými kávovými plantážemi. Plody kávovníků byly zpracovány promýváním, zelená kávová zrnka pak sušena na přímém slunci.
Aby byla Silná trojice skutečně silná, upražili jsme speciálním způsobem taky indickou robustu. Kromě vysokého obsahu kofeinu je pro ni typická čokoládově zemitá chuť. Vyrostla v Kerale, na severovýchodě Indie, na plantáži obklopené ovocnými stromy a zahradami s kořením. Rolníci kávové bobule zpracovali promýváním. Robusta z Indie je proslavená na celém světě. V naší espresso směsi se kromě úžasné chuti stará taky o soudržnou, hustou cremu.

Složení

Java Jampit A/WP-1X Estates
Keňa AA
Indie Robusta Parchment AB

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica
Robusta
Robusta

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

2. 2.

Hodnocení: vynikající
Výborná káva.

11. 6.

Hodnocení: vynikající
Naprosto skvělá kombinace, vyvážená chuť

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
529 Kč /1000 g 450 Kč /1000 g 45 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

V oblasti, kde se urodila tato kávová paráda, lze kromě divoké přírody obdivovat také diamanty. Ano, některé lokality v brazilském Cerradu jsou vzácnými minerály proslulé. Podobně jako tamní kávová zrna, která patří k nejžádanějším na světě. Dokonalá Dolce Diamantina potěší i vaše chuťové pohárky – výraznou sladkostí, dobrým tělem a jemnou ořechovou dochutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
730 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 7. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »