+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA DJIMMAH - zrnková káva

Kód: 20
Hodnocení: vynikající, 18 recenzí

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
690 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Heirloom
Region
Region:
Kaffa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Vino
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Další ze stoprocentních etiopských arabik nezklame žádného kávomilce. Excelentní Djimmah zaujme plnou chutí s dotekem vína a ovocnou stopou. Na patře zůstává dlouho, ovoce odeznívá příjemně do ztracena. Pěna je elastická, hutná.

Původ kávy

Vynikající etiopská káva z oblasti Kaffa, která produkuje ročně 60 tisíc tun kávy, patří mezi stálice na trhu.

Ethiopia Djimmah lze najít také pod názvem Jimma Coffee. Jméno regionu ležícího na jihozápadní straně Etiopie pochází z arabského „qahwah“ – tedy „nápoj z bobulí“ a jasně dokládá dlouhou historii pití kávy.

Deštné pralesy, které dříve lokalitě dominovaly, se proměnily na zemědělskou půdu. Za posledních 30 let ubylo 60 procent stromů. Proto je poslední dobou Kaffa pod přísnou ochranou (v roce 2010 byla vyhlášena biosférickou rezervací) a v současné době v ní provozuje farmy jen 30 družstev.

Plody kávovníků (Coffea arabica) jsou sklízeny několikrát za rok, aby byly vždy zralé a nejkvalitnější.

Zpracovávají se tzv. mokrou metodou, kdy jsou nasypány do nádrží s vodou a protlačovány přes drticí plechy. Ty zbaví bobule velikosti a barvy višně ochranné dužiny i některých obalů. Další krok – fermentace zbaví zrnka pomocí enzymů a bakterií posledních obalů a lepkavého slizu. Nakonec je káva rozprostřena na betonové terasy a sušena.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

22. 10.

Hodnocení: velmi dobrá
Kávu jsem koupil na domácí espresso. Správně namletá a připravená chutná skvěle! Lehká kyselinka, ale nic co by křivilo ústa. Občas v kávě nepravidelná, poničená zrnka. V této ceně jsem asi ještě nic lepšího nepil, chutná srovnatelně jako výběrovky za 1000,- / kg a více. Uvidíme po více šálcích ;). Velmi doporučuji.

12. 10.

Hodnocení: velmi dobrá
....... dal jsem na zdejší recenzi a káva je špičková + obchod... ????Petr

18. 2.

Hodnocení: vynikající
Tuhle kávu doporučuju připravit přes filtr, z french pressu byla dobrá, ale filtrovaná je fakt skvělá. Myslela jsem, že nejlepší káva je brazilská (předtím jsem od Vás měla Brazílii Santos), ale tato mě oslovila ještě víc.

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Káva je výborná, velmi za ni děkuji a slibuji, že příště si objednám více. Viktor.

15. 8.

Hodnocení: vynikající
Ochutnala jsem již čtyři druhy kávy z této pražírny a na základě recenzí objednala tuto Etiopii Djimmah. Ač předchozí kávy byly výborné, tahle mě zatím oslovila nejvíc. Má plnou, intenzivní lahodnou chuť, je prostě dokonalá. Moc děkuji za tento úžasný obchod!

6. 8.

Hodnocení: vynikající
Zde ukázka, jak to u mě vypadá: http://www.orlikovi.net/Djimmah.jpg

5. 8.

Hodnocení: vynikající
Tak jsem dnes ráno otevřel čtvrtkilovku s tímto Djimmahem a byl jsem pln očekávání, zda bude na stejné úrovni jako ta z května. Pokud bude, má pražírna standardizovaný postup. Pokud bude rozdíl velký, tak nemá. První dva šálky a konstatuji, že má. Opět senzační, hustá, krásná kréma, prvotřídní. Teď už nebudu mít obavy najet na kilovky. Díky, vrcholná spokojenost.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Káva nezklamala, je výborná přesně jak říká popisek. Jsem celkově spokojen s nákupem v tomto obchodě.

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Marie, je otázka, zda je vhodné, takto relativně drahou kávu, mlít předem. Když je obecně známo, že káva, pár minut po umletí, ztrácí většinu kvality.

18. 5.

Hodnocení: vynikající
Jsem příjemně překvapena, jak lahodně může káva chutnat, doposud jsem neměla ve výběru štěstí. Asi to bylo tím, že jsem doposud nakupovala v běžných obchodech. Je mi také velmi sympatické, že nabízíte i mletí podle požadavku. Váš obchod se mi velmi zamlouvá.

13. 5.

Hodnocení: vynikající
Pro Aleše R. Aleši, víte, když otevřete pytlík s kávou, tak pro správnou přípravu espressa, pokud tedy připravujete espresso, vyžaduje káva jiné mletí, než za tři, čtyři dny. Třeba jen o jeden dílek na stupnici mlýnku. Jste-li opravdu milovník kávy, pořiďte si fresh mlýnek. Sice stojí trochu peněz, ale věřte mi, že káva, z právě umletých zrnek, je ta nejlepší, jakou můžete mít. Jinak jsem, předevčírem, dostal půlkilovku této kávy a jsem z ní nadšen. Mám pákus se single miskou, dvoj i trojmiskou. Podle toho, kolik káv připravuji. Mletí je, samozřejmě, vždy úplně jiné. Musím konstatovat, že tato Djimmah etiopská káva, mě naprosto uhranula. Je nádherně upražená, silně viskózní a mám obavu, že na ní finančně vykrvácím. V opačném případě budu muset zavést placení kávy i u návštěv, protože se mi doma začali sjíždět přátelé "na kafe". Nejsem ten, který trpí nadprodukcí pozitivních slov, ale Djimmah je opravdu vynikající. 20ml ristretto, 90 stupňů, tlak 9,2 barů, single miska 9g, double 17, triple 25. Stupeň mletí na mém mlýnku Rancillio Rocky No doser 8-10-12. Když vezmu v úvahu, že Hlučínem projíždím, když jedu do Darkoviček za klienty, tak volba pražírny je víc, než jasná. Děkuji velmi za největší kávový objev za poslední roky.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Jsem spokojen jak s touto kávou, tak s obratem vyřízenou objednávkou. Jste bezkonkurečně nejlepší e-shop jaký doposud znám.

3. 2.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem spokojená s touto kávou, je plné chuti, a byla i jemně mletá jak mám ráda.

29. 1.

Hodnocení: velmi dobrá
Je to neobyčně chutná káva,doporučuji,ochutnejte.

10. 11.

Hodnocení: velmi dobrá
Byl jsem s kávou moc spokojen, jen si příště objednám jemnější mletí. Také doporučuji! Aleš

2. 3.

Hodnocení: vynikající
Mnoho káv jsem vyzkoušel,tato mi chutná velmi ,proto ji vyzkousejte také

16. 9.

Hodnocení: vynikající
Tato káva je rustikální s plným tělem a s tóny velmi zralého ovoce. Jde to cítit, jak v nose, tak v samotném šálku. Miluji tuto kávu a děkuji Vám za ní. Blanka M.

2. 9.

Hodnocení: vynikající
Opravdu mimořádná káva, všem vřele doporučuji.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »