+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA LIMU GRADE 2

Kód: 797

Říká se, že Oromia je kolébkou kávy. Region v jihovýchodní části Etiopie zná účinky a chuť kávových zrn údajně od 5. století. Místní pěstitelé jsou malí farmáři sdružující se do unie, která dbá na spravedlivý obchod a zisky částečně investuje do školství, zdravotnictví i nových pracovních míst. Ideální, že? Na Oromii lze ale obdivovat ještě něco jiného – neuvěřitelně pestrou vegetaci, nádherné vodopády, úchvatné jeskyně a majestátní hory.

Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 12. 2017
PPL private (ČR) Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Geis Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Česká pošta - Balík do ruky Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Zásilkovna Dodáme do 29. 12. 2017 49 Kč
DHL - SLOVENSKO Dodáme do 29. 12. 2017 139 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice Dodáme do 18. 12. 2017 ZDARMA
PPL Parcelshop Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Geis Point Dodáme do 29. 12. 2017 65 Kč
Velká balení:
614 Kč s DPH
330 Kč s DPH
190 Kč s DPH
Malá balení:
99 Kč s DPH
61 Kč s DPH
Mletí:
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Region
Region:
Oromia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
plná, květinově-ovocná
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Silná káva s nízkou kyselostí je mnohými znalci označována za jednu z nejlepších na světě. Jak by taky ne. Vyniká plným tělem s tóny květin a ovoce, zaznamenat můžeme i lehký náznak karamelu. Pokud jde o to ovoce – speciálně se připravte na kompozici sušených meruněk a citrusových plodů. Crema je jemná a přeci kompaktní.

Původ kávy

Země kultury a přírody. Tak označují etiopskou Oromiu cestovatelé. Při pobytu v jednom z devíti etnických států na jihovýchodě země žasnou i zkušení světoběžníci. Krajina divokých zvířat a rostlin uchvacuje nádhernými scenériemi a přírodními krásami. Představte si pouštní stepi na obzoru rámované horskými masivy dosahujícími nadmořské výšky kolem 4 tisíce metrů. Hluboké říční rokle, tropické lesy, vodopády, jezera, jeskyně. Do národního parku Bale Mountains nebo k jezeru Rift Valley se skutečně sjíždějí turisté z celého světa.

Obyvatelé Oromie, národ Oromo, představuje největší etnickou skupinu v Etiopii. Pojmenování dostali podle „Orma“ – synů lidských. Asi 95 procent z nich se živí zemědělstvím, není ale bez zajímavosti, že z Oromie pochází třeba světový a olympijský šampion v běhu na 5,5 a 10 kilometrů Kenenisa Bekele nebo první africká žena, která vyhrála olympijský maraton, Fatuma Roba.

Veškerou půdu v Etiopii vlastní stát, který ji zájemcům pronajímá. Úroda je silně závislá na srážkách a nadmořské výšce. Kávovníky pěstují drobní farmáři zejména na jihu. Káva je vedle lehkého narkotika khat druhou nejdůležitější exportní plodinou země. V roce 2007 se na celkovém vývozu podílela 37 procenty.

O kávě, která se v Etiopii „narodila“, by se dala napsat rovnou kniha. Podle legendy odhalil účinky kávových plodů pasáček koz někdy v 5. století. Stalo se tak v provincii Kaffa a od té doby se káva pojí s lidským konáním. V regionu Oromia sklízejí kávovníky - téměř výlučně rodu arabica - několikrát za rok, podle toho, jak jejich červené třešně postupně dozrávají. Farmáři je zpracovávají takzvanou mokrou metodou (fully-washed, wet-processed). Plody nasypou do speciálních nádrží, protlačí drtícími plechy a zbaví tak slupek. Oloupaná zrna přemístí do kvasných nádob, v nichž proběhne fermentace. Při ní se rozpustí zbývající vrstvy obalující zrna. Fermentace může trvat až 36 hodin. Nakonec je káva sušena buď ve velkých strojích, nebo rozprostřena na slunci.

Účinky kávy

Osvěžení, zbavení únavy, příliv energie a inspirace. V kávě hledáme obvykle „povyražení“ při práci nebo pohodu při odpočinku. Je ale dobré si uvědomit, že kávová zrnka obsahují kromě povzbudivého kofeinu také účinné antioxidanty a minerální látky.

Pravidelnou konzumací kávy lze předcházet kardiovaskulárním nemocem, poruchám paměti i vzniku vybraných druhů rakoviny. Lidé holdující kávě trpí méně často Alzheimerovou chorobou. Káva dokáže uvolnit hladké svalstvo a pomáhá tak například astmatikům. Sportovci a lidé toužící po štíhlé linii oceňují její schopnost urychlit štěpení tuků a podpořit snadnější hubnutí.

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 12. 2017
Velká balení:
538 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Mletí:

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 12. 2017
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:

PERU ANDES zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 12. 2017
Velká balení:
592 Kč s DPH
319 Kč s DPH
184 Kč s DPH
Malá balení:
97 Kč s DPH
60 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »