+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA LIMU GRADE 2

Kód: 797

Říká se, že Oromia je kolébkou kávy. Region v jihovýchodní části Etiopie zná účinky a chuť kávových zrn údajně od 5. století. Místní pěstitelé jsou malí farmáři sdružující se do unie, která dbá na spravedlivý obchod a zisky částečně investuje do školství, zdravotnictví i nových pracovních míst. Ideální, že? Na Oromii lze ale obdivovat ještě něco jiného – neuvěřitelně pestrou vegetaci, nádherné vodopády, úchvatné jeskyně a majestátní hory.

Momentálně nedostupné
Česká pošta - Balík do ruky 65 Kč
Česká pošta - Balík na poštu 65 Kč
PPL private (ČR) 65 Kč
Geis 65 Kč
Zásilkovna 49 Kč
Osobní odběr - Ludgeřovice ZDARMA
PPL Parcelshop 65 Kč
Geis Point 65 Kč
Velká balení:
614 Kč s DPH
330 Kč s DPH
190 Kč s DPH
Malá balení:
99 Kč s DPH
61 Kč s DPH
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Region
Region:
Oromia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
plná, květinově-ovocná
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Silná káva s nízkou kyselostí je mnohými znalci označována za jednu z nejlepších na světě. Jak by taky ne. Vyniká plným tělem s tóny květin a ovoce, zaznamenat můžeme i lehký náznak karamelu. Pokud jde o to ovoce – speciálně se připravte na kompozici sušených meruněk a citrusových plodů. Crema je jemná a přeci kompaktní.

Původ kávy

Země kultury a přírody. Tak označují etiopskou Oromiu cestovatelé. Při pobytu v jednom z devíti etnických států na jihovýchodě země žasnou i zkušení světoběžníci. Krajina divokých zvířat a rostlin uchvacuje nádhernými scenériemi a přírodními krásami. Představte si pouštní stepi na obzoru rámované horskými masivy dosahujícími nadmořské výšky kolem 4 tisíce metrů. Hluboké říční rokle, tropické lesy, vodopády, jezera, jeskyně. Do národního parku Bale Mountains nebo k jezeru Rift Valley se skutečně sjíždějí turisté z celého světa.

Obyvatelé Oromie, národ Oromo, představuje největší etnickou skupinu v Etiopii. Pojmenování dostali podle „Orma“ – synů lidských. Asi 95 procent z nich se živí zemědělstvím, není ale bez zajímavosti, že z Oromie pochází třeba světový a olympijský šampion v běhu na 5,5 a 10 kilometrů Kenenisa Bekele nebo první africká žena, která vyhrála olympijský maraton, Fatuma Roba.

Veškerou půdu v Etiopii vlastní stát, který ji zájemcům pronajímá. Úroda je silně závislá na srážkách a nadmořské výšce. Kávovníky pěstují drobní farmáři zejména na jihu. Káva je vedle lehkého narkotika khat druhou nejdůležitější exportní plodinou země. V roce 2007 se na celkovém vývozu podílela 37 procenty.

O kávě, která se v Etiopii „narodila“, by se dala napsat rovnou kniha. Podle legendy odhalil účinky kávových plodů pasáček koz někdy v 5. století. Stalo se tak v provincii Kaffa a od té doby se káva pojí s lidským konáním. V regionu Oromia sklízejí kávovníky - téměř výlučně rodu arabica - několikrát za rok, podle toho, jak jejich červené třešně postupně dozrávají. Farmáři je zpracovávají takzvanou mokrou metodou (fully-washed, wet-processed). Plody nasypou do speciálních nádrží, protlačí drtícími plechy a zbaví tak slupek. Oloupaná zrna přemístí do kvasných nádob, v nichž proběhne fermentace. Při ní se rozpustí zbývající vrstvy obalující zrna. Fermentace může trvat až 36 hodin. Nakonec je káva sušena buď ve velkých strojích, nebo rozprostřena na slunci.

Herbář a účinky kávy

Arabica
Herbář a účinky arabiky

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 7. 2018
Velká balení:
538 Kč s DPH
292 Kč s DPH
169 Kč s DPH
Malá balení:
90 Kč s DPH
56 Kč s DPH
Mletí:

15% SLEVA
BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 7. 2018
Velká balení:
516 Kč s DPH
281 Kč s DPH
163 Kč s DPH
Malá balení:
87 Kč s DPH
55 Kč s DPH
Mletí:

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 26. 7. 2018
Velká balení:
782 Kč s DPH
414 Kč s DPH
236 Kč s DPH
Malá balení:
121 Kč s DPH
73 Kč s DPH
Mletí:
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »