+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Kód: 1632

Etiopie a káva jedno jsou.Tento mikrolot ze slavného regionu Sidamo přinese do vašeho šálku výraznější svěžest, na jejímž pozadí se objeví nasládlé borůvky, exotický ananas a šťavnaté švestky. Arabice bratrů Asefa a Mulugeta Dukamo nechybí vyváženost a vrstevnatost, chuťový profil je krásný, komplexní. Zkrátka jedinečné zrno pro den, který si chcete užít plnými doušky.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
822 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
2150 - 2500m
Chuť
Chuť:
Borůvky, Ananas, Švestky
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Durato Bombe patří k sortám výraznějším, s živou kyselinkou. Tu vyvažuje chuť sladkého a šťavnatého ovoce, konkrétně se můžete těšit na borůvky, ananas a švestky. Crema tohoto mikrolotu je jemná, ovšem soudržná. Všechny chuťové nuance se plně projeví při přípravě v překapávači nebo vakuum potu, hezkých výsledků dosáhnete také v moka konvičce.

Původ kávy

Etiopskou federativní demokratickou republiku najdeme na východu Afriky, v sousedství Eritreji, Džibutska, Somálska, Keni, Súdánu a Jižního Súdánu. Jde o jednu z nejchudších zemí planety, její zemědělství je velmi zaostalé, nicméně poskytuje tamním lidem jistý zdroj obživy. V Etiopii je využíváno zatím jen 17 procent půdy, přitom potenciál má v tomto směru mnohem větší. Přes potíže, které místní rolníky provázejí, drží si světový prim v produkci kávy. Vždyť právě v Etiopii kávovníky údajně objevil pasáček koz, jimž se po žvýkání červených plodů rostoucích na keřích vlila energie do žil. Stalo se tak už v 9. století, nicméně první písemná zmínka o této události je datována do roku 1671.

Dnes je Etiopie nejvýznamnějším africkým producentem kávy a přibližně sedmým největším producentem na světě. Zároveň patří také k zemím s velkou spotřebou, asi polovina sklizně zůstává na domácím trhu. Ročně Etiopané vyrobí kolem 380 tisíc tun kávy. A protože k ní mají vřelý vztah, neobejde se bez ní žádná jejich důležitá událost. Kávový obřad, do kterého se zapojují také děti, trvá klidně čtyři hodiny. V jeho závěru popíjejí všichni účastníci kávu silně slazenou cukrem, ovšem bez mléka.

Region Sidamo, ze kterého mikrolot Ethiopia Sidamo Durato Bombe pochází, patří k tradičním kávovým oblastem. Keře jsou vysazovány na vysočině, v nadmořské výšce kolem 2 000 metrů, jejich plody tedy zrají pomaleji, proto mohou déle absorbovat živiny a zakládat na robustnější chutě. Je velmi pravděpodobné, že Sidamo bylo tou oblastí, ve které se kávovníky poprvé „objevily“. Z názvu téhle kávy je také patrné, že vyrostla poblíž vesnice Bombe Kebele pod horou Bombe. Právě tam hospodaří bratři Asef a Muluget Dukamo, kteří v roce 2006 založili společnost Daye Bensa Coffee. Provozuje 16 promývacích stanic a 4 suché mlýny.

Protože Ethiopia Sidamo Durato Bombe patří ke kávám mimořádně pečlivě pěstovaným a zpracovaným, víme, kde vyrostla, kdo se o ni staral i jak byla zpracována. Ručně sesbírané červené bobule putovaly do závodu v městečku Qunqna. Tam byly přetříděny a umístěny na slunce, aby proschly. Teprve poté je dělníci zbavili slupky a dužiny obalující zrnka. Díky tomu se v kávě velmi výrazně prokreslují ovocné tóny a svěžest.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
499 Kč /1000 g 50 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Lidé se dělí na ty, co kávu milují a ty, kteří jí na chuť teprve přijdou. Zkuste připravit výběrovou Yirga Cheffe ve větší společnosti. Její květinové aroma přiláká určitě většinu přítomných. Jedna z nejušlechtilejších etiopských káv je žhavá jako tamní slunce a rozmanitá jako východoafrická krajina. Najdete v ní radost, energii a přírodu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
733 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
579 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 5. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »