+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Kód: 1595
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Mocha označuje čokoládovou barvu, jemnou rukavičku nebo kávu pěstovanou v Arábii. Jsme přesvědčeni, že Ethiopie Sidamo Mocha v sobě spojuje všechny tři významy. Jde totiž o jednu z nejčokoládovějších káv na světě, delikátně jemnou a do Jemenu kdysi exportovanou lahůdku. Středně silnou arabiku s uchvacující vůní si zapamatujete po prvním ochutnání. A už nikdy se jí nevzdáte.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
860 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m- 2200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Mocha je skutečně ztělesněním všech představ o kávě vonící, chutnající a vypadající jako čokoláda. Výborně se hodí pro přípravu v moka konvičce, tehdy vyniknou všechny její tóny a aroma.

Původ kávy

Pokud jste vždycky chtěli ochutnat kávu z místa, kde se „narodila“, pak jste tady správně. Právě Etiopie je uváděna jako země, jejíž obyvatelé skvělou chuť a báječné účinky (ty je zaujaly mnohem dříve než chuť) objevili. Stalo se tak během 9. století v provincii Kaffa a legenda praví, že díky stádu mlsných koz a jednomu zvědavému pasáčkovi. Tomu vrtalo hlavou, proč jsou jeho svěřenkyně spásající červené bobule tak veselé a divoké.

Z Etiopie se kávovníky asi ve 13. století dostaly do Jemenu a trvalo velmi dlouho, že se obyvatelé Arabského poloostrova uvolili o tento poklad rozdělit. Lpěli na něm natolik, že před vývozem prolévali kávová zrna vařící vodou, aby zabránili možnosti, že vyklíčí mimo Arábii a připraví je tak o tučné zisky.

Ale zpátky do Etiopie, státu východní Afriky, pro který káva nepřestává být důležitou plodinou. Víc než polovina zahraničních příjmů pochází z prodeje kávy a odhaduje se, že z jejího pěstování nebo zpracování profituje kolem 15 milionů lidí. Což je pro velmi chudou zemi významný počet. Kávová zrna v Etiopii dělí do tří kategorií: Longberry, Shortberry a Mocha. Právě posledně zmíněná sorta je komoditou vysoce ceněnou, neboť má komplexní čokoládovou chuť, ve které probleskují tóny koření a citrusového ovoce.

Region Sidamo se rozprostírá na etiopské vysočině, kávovníkové keře v něm rostou pomaleji a plody dozrávají déle. Proto jsou schopny absorbovat mnohem více okolních vůní, výsledné aroma kávy je pak robustní a velmi vrstevnaté.

Etiopané zpracovávají kávové třešně obvykle takzvaným mokrým způsobem. Nejprve je ve vodních mlýnech zbaví svrchní slupky a rozvolní dužinu obalující semena. Pak kávu nasypou do fermentačních nádrží s vodou, kde ji nechávají až 36 hodin kvasit. Přirozené procesy zbaví zrna posledních obalů a zcela je uvolní. Na závěr je potřeba zelenou kávu usušit, což se nejčastěji děje na přímém slunci, za pravidelného otáčení a prohrabávání.

Tak vzniká tradiční etiopská káva s názvem Mocha, vysoce kvalitní, pozoruhodně čokoládová, bohatá a plná.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

7. 5.

Hodnocení: vynikající
nejlepší káva, jakou jsem kdy pila. opravdu chutná a voní po čokoládě. fantazie :)

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva

Káva s plným tělem a smyslnou chutí vína a ovoce. Pro takovou už teď nemusíte do nejlepší kavárny ve městě. Připravte si ji doma! Jakmile ji objednáte, hned ji upražíme a okamžitě pošleme na váš stůl. Když budete věnovat pozornost správnému mletí a přípravě, čeká na vás skvostný šálek s kompaktní cremou a bohatým aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
693 Kč /1000 g 69 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvě pražená, vždy nejvyšší kvality! Další etiopská dobrota se znamenitým ovocným aroma a domovem na jedné z nejstarších světových farem se dostává na náš trh. Sidamo získala jméno po původních obyvatelích království Kaffa. Co se s nimi stalo, se nedozvíme, ale jisté je, že mimořádně zajímavá káva Sidamo je poptávána na celém světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
825 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Lidé se dělí na ty, co kávu milují a ty, kteří jí na chuť teprve přijdou. Zkuste připravit výběrovou Yirga Cheffe ve větší společnosti. Její květinové aroma přiláká určitě většinu přítomných. Jedna z nejušlechtilejších etiopských káv je žhavá jako tamní slunce a rozmanitá jako východoafrická krajina. Najdete v ní radost, energii a přírodu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
858 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 20. 12. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »