+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Kód: 1595
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Mocha označuje čokoládovou barvu, jemnou rukavičku nebo kávu pěstovanou v Arábii. Jsme přesvědčeni, že Ethiopie Sidamo Mocha v sobě spojuje všechny tři významy. Jde totiž o jednu z nejčokoládovějších káv na světě, delikátně jemnou a do Jemenu kdysi exportovanou lahůdku. Středně silnou arabiku s uchvacující vůní si zapamatujete po prvním ochutnání. A už nikdy se jí nevzdáte.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
860 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Etiopie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m- 2200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Mocha je skutečně ztělesněním všech představ o kávě vonící, chutnající a vypadající jako čokoláda. Výborně se hodí pro přípravu v moka konvičce, tehdy vyniknou všechny její tóny a aroma.

Původ kávy

Pokud jste vždycky chtěli ochutnat kávu z místa, kde se „narodila“, pak jste tady správně. Právě Etiopie je uváděna jako země, jejíž obyvatelé skvělou chuť a báječné účinky (ty je zaujaly mnohem dříve než chuť) objevili. Stalo se tak během 9. století v provincii Kaffa a legenda praví, že díky stádu mlsných koz a jednomu zvědavému pasáčkovi. Tomu vrtalo hlavou, proč jsou jeho svěřenkyně spásající červené bobule tak veselé a divoké.

Z Etiopie se kávovníky asi ve 13. století dostaly do Jemenu a trvalo velmi dlouho, že se obyvatelé Arabského poloostrova uvolili o tento poklad rozdělit. Lpěli na něm natolik, že před vývozem prolévali kávová zrna vařící vodou, aby zabránili možnosti, že vyklíčí mimo Arábii a připraví je tak o tučné zisky.

Ale zpátky do Etiopie, státu východní Afriky, pro který káva nepřestává být důležitou plodinou. Víc než polovina zahraničních příjmů pochází z prodeje kávy a odhaduje se, že z jejího pěstování nebo zpracování profituje kolem 15 milionů lidí. Což je pro velmi chudou zemi významný počet. Kávová zrna v Etiopii dělí do tří kategorií: Longberry, Shortberry a Mocha. Právě posledně zmíněná sorta je komoditou vysoce ceněnou, neboť má komplexní čokoládovou chuť, ve které probleskují tóny koření a citrusového ovoce.

Region Sidamo se rozprostírá na etiopské vysočině, kávovníkové keře v něm rostou pomaleji a plody dozrávají déle. Proto jsou schopny absorbovat mnohem více okolních vůní, výsledné aroma kávy je pak robustní a velmi vrstevnaté.

Etiopané zpracovávají kávové třešně obvykle takzvaným mokrým způsobem. Nejprve je ve vodních mlýnech zbaví svrchní slupky a rozvolní dužinu obalující semena. Pak kávu nasypou do fermentačních nádrží s vodou, kde ji nechávají až 36 hodin kvasit. Přirozené procesy zbaví zrna posledních obalů a zcela je uvolní. Na závěr je potřeba zelenou kávu usušit, což se nejčastěji děje na přímém slunci, za pravidelného otáčení a prohrabávání.

Tak vzniká tradiční etiopská káva s názvem Mocha, vysoce kvalitní, pozoruhodně čokoládová, bohatá a plná.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

7. 5.

Hodnocení: vynikající
nejlepší káva, jakou jsem kdy pila. opravdu chutná a voní po čokoládě. fantazie :)

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
896 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Lidé se dělí na ty, co kávu milují a ty, kteří jí na chuť teprve přijdou. Zkuste připravit výběrovou Yirga Cheffe ve větší společnosti. Její květinové aroma přiláká určitě většinu přítomných. Jedna z nejušlechtilejších etiopských káv je žhavá jako tamní slunce a rozmanitá jako východoafrická krajina. Najdete v ní radost, energii a přírodu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
858 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »