+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva

Kód: 1530

Dokonale vyvážená chuť, vynikající zpracování. Do vašich šálků míří skvost, který bude bavit zkušené požitkáře i občasné vychutnávače. Guatemalská sklizeň z farmy La Cabana vyniká svěžestí, ve které je jasně zřetelná čokoládová sladkost. Proto je o ni mezi baristy takový zájem a proto se nikdy neomrzí. Speciální káva vyrostla obklopena banánovníky, byla sklizena v době nejvyšší zralosti a zpracována pečlivým promýváním. Sbíhají se vám sliny?

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Santa Rosa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1150-1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala Santa Rosa La Cabana patří ke kávám, které si oblíbíte velmi rychle. Je totiž příjemně sladká a přeci osvěžující, najdete v ní čokoládu a zároveň dotek ovoce. Protože jde o arabiku, můžete očekávat jemnou, světlou cremu.

Původ kávy

Traduje se, že bez kávy by Guatemala nebyla tam, kde je dnes. Víc než sto let přináší kávová zrna do kasy středoamerického státu značné prostředky, jsou jedním z hlavních exportních artiklů a podílí se na 40 procentech příjmů ze zemědělství. Není tedy divu, že o kávu Guatemalci pečují, jejímu pěstování, sklizni i zpracování věnují maximální pozornost. A pokud se vypravíte třeba na farmu La Cabana, budou vás čekat zážitky vpravdě okouzlující.

Plantáž najdete na jihovýchodě Guatemaly, poblíž města Nueva Santa Rosa. Celý region Santa Rosa se rozkládá na vulkanické vysočině, vypínající se až do výšky 1 845 metrů nad mořem. Svahy jsou přesto mírné, nedosahují většího sklonu než 20 procent. Oblast charakterizují srážky 1 100 – 1 350 mm za rok a průměrná teplota se pohybuje kolem 23 ⁰C.
Je tedy zřetelné, že kávovníkům se na farmě La Cabana (i v jejím okolí) daří přímo skvěle. Mezi nejčastěji pěstované arabiky patří odrůdy Catuai, Caturra a Bourbon. Robustu v Guatemale najdete jen s obtížemi. Stejně jednoznačné jsou způsoby zpracování kávových zrnek – pro Guatemalu je typická káva plně promývaná (fully washed).

Guatemala Farm La Cabana sklízí plody kávovníků v nejvyšší zralosti. Tedy přesně ve chvíli, kdy se na jejich žluté slupce začnou objevovat tmavé flíčky. Takové období nastává mezi prosincem a březnem. Bobule jsou škubány výhradně ručně. Ještě v ten den, kdy je dělníci přinesou z plantáží, je mechanicky zbaví slupky a nechají 36-48 hodin fermentovat v kvasných nádržích. Během té doby se rozpustí dužina obalující zrna a proběhnou žádoucí procesy přirozené oxidace enzymů. Zelená káva je sušena pomalu na betonových terasách. V závislosti a slunečním svitu a teplotě vzduchu 4-7 dní. Díky tomu se v ní mohou rozvinout čokoládové tóny a chuť získá vyváženost a hladkost.

Majitelé farmy se kromě pěstování kávovníků věnují také chovu 160 000 včel. Ty jednak květy kávovníků opylují a zároveň produkují skutečně speciální „kávový“ med. V okolí plantáží rostou banánovníky, makadamové ořechy a další tropické ovoce. Zachování biodiverzity a využití přirozeného koloběhu přírody je pro podnik La Cabana zcela zásadní. Používá pouze organická hnojiva a půdu chrání diverzifikací vysazovaných rostlin.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

15% SLEVA
BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
832 Kč /1000 g 707 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

15% SLEVA
INDONÉSIE JAVA BLAWAN ESTATE - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

INDONÉSIE JAVA BLAWAN ESTATE - Micro Lot

Pro kávu z „ostrova koření“ je typická chuťová vrstevnatost a živost. Obvykle se v ní objevují tóny ovoce a právě koření, které farmáři poblíž kávových plantáží pěstují. Stejné je to i v případě mikrolotu Indonésie Java Blawan Estate z regionu Ijen, jehož ráz určuje komplex několika vulkánů. Specifické půdní poměry, vyšší poloha a mikroklima náhorní plošiny se vepisují do chuti a aroma každého kávového zrnka. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 008 Kč /1000 g 857 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »