+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva

Kód: 1530

Dokonale vyvážená chuť, vynikající zpracování. Do vašich šálků míří skvost, který bude bavit zkušené požitkáře i občasné vychutnávače. Guatemalská sklizeň z farmy La Cabana vyniká svěžestí, ve které je jasně zřetelná čokoládová sladkost. Proto je o ni mezi baristy takový zájem a proto se nikdy neomrzí. Speciální káva vyrostla obklopena banánovníky, byla sklizena v době nejvyšší zralosti a zpracována pečlivým promýváním. Sbíhají se vám sliny?

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
791 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Catuai
Region
Region:
Santa Rosa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1150-1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala Santa Rosa La Cabana patří ke kávám, které si oblíbíte velmi rychle. Je totiž příjemně sladká a přeci osvěžující, najdete v ní čokoládu a zároveň dotek ovoce. Protože jde o arabiku, můžete očekávat jemnou, světlou cremu.

Původ kávy

Traduje se, že bez kávy by Guatemala nebyla tam, kde je dnes. Víc než sto let přináší kávová zrna do kasy středoamerického státu značné prostředky, jsou jedním z hlavních exportních artiklů a podílí se na 40 procentech příjmů ze zemědělství. Není tedy divu, že o kávu Guatemalci pečují, jejímu pěstování, sklizni i zpracování věnují maximální pozornost. A pokud se vypravíte třeba na farmu La Cabana, budou vás čekat zážitky vpravdě okouzlující.

Plantáž najdete na jihovýchodě Guatemaly, poblíž města Nueva Santa Rosa. Celý region Santa Rosa se rozkládá na vulkanické vysočině, vypínající se až do výšky 1 845 metrů nad mořem. Svahy jsou přesto mírné, nedosahují většího sklonu než 20 procent. Oblast charakterizují srážky 1 100 – 1 350 mm za rok a průměrná teplota se pohybuje kolem 23 ⁰C.
Je tedy zřetelné, že kávovníkům se na farmě La Cabana (i v jejím okolí) daří přímo skvěle. Mezi nejčastěji pěstované arabiky patří odrůdy Catuai, Caturra a Bourbon. Robustu v Guatemale najdete jen s obtížemi. Stejně jednoznačné jsou způsoby zpracování kávových zrnek – pro Guatemalu je typická káva plně promývaná (fully washed).

Guatemala Farm La Cabana sklízí plody kávovníků v nejvyšší zralosti. Tedy přesně ve chvíli, kdy se na jejich žluté slupce začnou objevovat tmavé flíčky. Takové období nastává mezi prosincem a březnem. Bobule jsou škubány výhradně ručně. Ještě v ten den, kdy je dělníci přinesou z plantáží, je mechanicky zbaví slupky a nechají 36-48 hodin fermentovat v kvasných nádržích. Během té doby se rozpustí dužina obalující zrna a proběhnou žádoucí procesy přirozené oxidace enzymů. Zelená káva je sušena pomalu na betonových terasách. V závislosti a slunečním svitu a teplotě vzduchu 4-7 dní. Díky tomu se v ní mohou rozvinout čokoládové tóny a chuť získá vyváženost a hladkost.

Majitelé farmy se kromě pěstování kávovníků věnují také chovu 160 000 včel. Ty jednak květy kávovníků opylují a zároveň produkují skutečně speciální „kávový“ med. V okolí plantáží rostou banánovníky, makadamové ořechy a další tropické ovoce. Zachování biodiverzity a využití přirozeného koloběhu přírody je pro podnik La Cabana zcela zásadní. Používá pouze organická hnojiva a půdu chrání diverzifikací vysazovaných rostlin.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, komplexní acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
648 Kč /1000 g 65 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
788 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021

GUATEMALA SHB El JAGUAR
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA SHB El JAGUAR

Jste-li příznivci extra výjimečných pochutin, pak je káva z Guatemaly pro vás tím pravým. Už podle názvu poznáte, že je šelmovsky dobrá. Ne nadarmo ji odborníci řadí mezi nejlepší kávy deštných pralesů. Ano, přesně tam, ve vlhkém a chladném přítmí stoletých stromů i mladých lián se rodí káva silná a svěží zároveň. Stejná jako tamní jaguáři. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
740 Kč /1000 g 74 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021

Prohlíželi jste


GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »