+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SHB EP SANTA CLARA – zrnková káva

Kód: 1531

Cokoli děláte srdcem, děláte dobře. Možná přesně tohle si říká rodina Zelaya, která se kávě věnuje s vášní a pokorou zároveň. Na úrodných jižních svazích Volcán de Agua pěstuje kávovníky už čtvrtá generace farmářů. Ve stínu, na zdravé půdě a v blízkosti původních stromů i keřů. Speciální káva ze Santa Clary patří k mimořádně oblíbeným. Najdete v ní sladkost, kyselkavost, plnost a čokoládovou hladkost. Je přesně taková, s jakou chcete prožít den.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
825 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Nuevo Oriente
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600
Chuť
Chuť:
Citrus, Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala Santa Clara je mimořádně příjemná. Vaše chuťové pohárky pohladí nasládlostí a osvěží citrusovou ovocností. Je velmi vyvážená, plná. V závěru se objeví lahodná čokoláda, která zůstává na patře skutečně dlouho. Jako každá arabika, i tato vytvoří na povrchu nápoje lehkou, nízkou cremu.

Původ kávy

Čtyři generace farmářů se v údolí ohraničeném sopkami věnují guatemalské kávě. Podle odborníků je farma Santa Clara jedna z mála pravých, původních plantáží produkujících skutečnou „craft“ kávu. Ricardo Zelaya spravuje farmu, kterou koupil v roce 1974 jeho dědeček. Od té doby se plocha, na níž rostou kávovníky, zvětšila ze 17 na 95 hektarů, byl vybudován mlýn na promývání kávových třešní, terasy na sušení kávových zrn a skleník pro pěstování nových sazenic. Kromě toho otevřela rodina farmáře stipendijní program pro své zaměstnance. Díky němu mohou dělníci poslat své děti za vzděláním a zlepšit vlastní socioekonomickou situaci.
Ale zpátky ke kávě. Každá třešeň je z kávových keřů sbírána ručně a ještě předtím, než se dostane do zpracovatelské části farmy, projde kontrolou. Je jistě pozoruhodné, že farma si najímá „speciální sběrače“, velmi zkušené a schopné sklidit a vytřídit jen opravdu špičkové plody. Majitel plantáže jim samozřejmě zaplatí víc než běžným dělníkům, na druhou stranu získá sortu neuvěřitelně chuťově čistou.


Kávové třešně jsou i tady, stejně jako jinde v Guatemale, zpracovány promýváním. Nejprve se nasypou do takzvaných mlýnů, které je ve vodě mechanicky zbaví slupky a části dužiny. Pak putují do fermentačních nádrží, kde leží 14-22 hodin. Během nich dojde k rozpuštění zbytku dužiny obalující kávová zrna.


Farma Santa Clara je při nakládání s vodou velmi opatrná, její zdroje totiž nejsou neomezené. Proto ji recykluje a zbavenou pevných částí vrací zpět do přírodního koloběhu. Sediment obsahující slupky, zbytky dužiny a drobné nečistoty kompostuje a používá k hnojení kávovníků.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
532 Kč /1000 g 452 Kč /1000 g 45 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva

Dokonale vyvážená chuť, vynikající zpracování. Do vašich šálků míří skvost, který bude bavit zkušené požitkáře i občasné vychutnávače. Guatemalská sklizeň z farmy La Cabana vyniká svěžestí, ve které je jasně zřetelná čokoládová sladkost. Proto je o ni mezi baristy takový zájem a proto se nikdy neomrzí. Speciální káva vyrostla obklopena banánovníky, byla sklizena v době nejvyšší zralosti a zpracována pečlivým promýváním. Sbíhají se vám sliny? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
825 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »