+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

GUATEMALA SHB EP SANTA CLARA – zrnková káva

Kód: 1531

Cokoli děláte srdcem, děláte dobře. Možná přesně tohle si říká rodina Zelaya, která se kávě věnuje s vášní a pokorou zároveň. Na úrodných jižních svazích Volcán de Agua pěstuje kávovníky už čtvrtá generace farmářů. Ve stínu, na zdravé půdě a v blízkosti původních stromů i keřů. Speciální káva ze Santa Clary patří k mimořádně oblíbeným. Najdete v ní sladkost, kyselkavost, plnost a čokoládovou hladkost. Je přesně taková, s jakou chcete prožít den.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
823 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Guatemala
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Nuevo Oriente
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600
Chuť
Chuť:
Citrus, Čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala Santa Clara je mimořádně příjemná. Vaše chuťové pohárky pohladí nasládlostí a osvěží citrusovou ovocností. Je velmi vyvážená, plná. V závěru se objeví lahodná čokoláda, která zůstává na patře skutečně dlouho. Jako každá arabika, i tato vytvoří na povrchu nápoje lehkou, nízkou cremu.

Původ kávy

Čtyři generace farmářů se v údolí ohraničeném sopkami věnují guatemalské kávě. Podle odborníků je farma Santa Clara jedna z mála pravých, původních plantáží produkujících skutečnou „craft“ kávu. Ricardo Zelaya spravuje farmu, kterou koupil v roce 1974 jeho dědeček. Od té doby se plocha, na níž rostou kávovníky, zvětšila ze 17 na 95 hektarů, byl vybudován mlýn na promývání kávových třešní, terasy na sušení kávových zrn a skleník pro pěstování nových sazenic. Kromě toho otevřela rodina farmáře stipendijní program pro své zaměstnance. Díky němu mohou dělníci poslat své děti za vzděláním a zlepšit vlastní socioekonomickou situaci.
Ale zpátky ke kávě. Každá třešeň je z kávových keřů sbírána ručně a ještě předtím, než se dostane do zpracovatelské části farmy, projde kontrolou. Je jistě pozoruhodné, že farma si najímá „speciální sběrače“, velmi zkušené a schopné sklidit a vytřídit jen opravdu špičkové plody. Majitel plantáže jim samozřejmě zaplatí víc než běžným dělníkům, na druhou stranu získá sortu neuvěřitelně chuťově čistou.

Kávové třešně jsou i tady, stejně jako jinde v Guatemale, zpracovány promýváním. Nejprve se nasypou do takzvaných mlýnů, které je ve vodě mechanicky zbaví slupky a části dužiny. Pak putují do fermentačních nádrží, kde leží 14-22 hodin. Během nich dojde k rozpuštění zbytku dužiny obalující kávová zrna.

Farma Santa Clara je při nakládání s vodou velmi opatrná, její zdroje totiž nejsou neomezené. Proto ji recykluje a zbavenou pevných částí vrací zpět do přírodního koloběhu. Sediment obsahující slupky, zbytky dužiny a drobné nečistoty kompostuje a používá k hnojení kávovníků.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA - zrnková káva

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
893 Kč /1000 g 89 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

IRISH CREAM zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ještě nemáte vybráno? Pak si vzpomeňte, jak skvostně chutná irish cream. Karamel, smetana, vanilka, mandle, whisky a samozřejmě káva… A je rozhodnuto! Stoprocentní arabika s příchutí proslaveného likéru rozhodně stojí za zkoušku. Jsme si jisti, že u jedné objednávky nezůstane. Irish cream je totiž lu-xus-ní. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
726 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

CAPPUCCINO rozpustná káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

CAPPUCCINO rozpustná káva

Aromatizovaná rozpustná káva je vynikající volbou pro rychlou přípravu v kanceláři nebo na dovolené. Ale nemusíte se jí zříkat ani doma. Chutná totiž skvěle a někteří kávomilci ji upřednostňují před zrnkovou. Ta, která je vyrobena z ekvádorské plantážní kávy, vyniká jemností, nasládlostí a plným tělem. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
684 Kč /1000 g 68 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »