+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE BIO zrnková káva

Kód: 1712

Už jste měli tu čest s kávou bičovanou monzuny a prolévanou slanou vodou oceánu? Pokud ano, jistě potvrdíte, že šlo o zážitek unikátní. Pokud ne, je čas to napravit. Indická monzunová BIO dvouáčková arabika vyniká originální, kouřovou a zemitou chutí, kterou si oblíbí zejména příznivci intenzivnějších šálků. Velká zrna, organické pěstování a jedinečné zpracování, to je Indie Monsoon Malabar AA Grade BIO.

Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Indie
Odrůda
Odrůda:
Kents
Region
Region:
Karnataka
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Zemitá
Zpracování
Zpracování:
Mokré
BIO
BIO:
Ano

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Indie Monsoon Malabar AA Grade BIO je typická vyšší aciditou, kterou příjemně tlumí zemitost, kouřovitost a jistá nahořklost. Jde o kávu pro ty, kdo hledají něco speciálního, kdo si rádi dopřejí originalitu a pokud jde o chuť kávy, nemají žádné předsudky. Káva vyniká velkým zrnem označovaným číslem 18, které udává rozměry 0,64-0,72 cm. Zrno má krásnou žlutou barvu, proto i po středně intenzivním pražení je káva světlejší než ostatní.

Původ kávy

Monzunovaná káva je specialitou Indie. Proč místní farmáři kávu monzunují, si nechejte vyprávět.
Když byla Indie v 19. století významným evropským dodavatelem, strávila káva na cestě přes oceány a moře několik dlouhých týdnů. Během nich ležely pytle naplněné indickým zrnem na palubě, ponechány napospas větru, dešti, chladnu, slanému mořskému vzduchu i kontaktu s dřevěnou palubou lodí. Tak se stalo, že díky putování absorbovala káva jedinečné aroma, její chuť se stala nezaměnitelnou a u Evropanů velmi žádanou. Postupem doby a zrychlením dopravy byla indická káva ke svým evropským zákazníkům převážena v kratších lhůtách a na modernějších plavidlech, což kávomilcům moc radosti nedělalo. Vytratila se z ní totiž specifická chuť „monzunů“. Z toho důvodu se indičtí producenti k monzunování vrátili a sklizená, usušená zrnka ponechávají víc než 2 měsíce působení vlhkého oceánského ovzduší.


Káva Indie Monsoon Malabar AA Grade BIO vyrostla v regionu Karnataka, blízko pobřeží. Farmáři vysazují mezi kávovníky rostliny hřebíčku, skořice nebo kardamomu, takže dozrávající kávové bobule mohou „nasávat“ jejich aroma a ukládat ho do zrn. Jak už je z názvu kávy patrno, keře jsou pěstovány v režimu organického zemědělství. Nejsou hnojeny ani ošetřovány průmyslově vyráběnými prostředky, které by v nich mohly zanechat jakékoli zdraví škodlivé látky.


Sklizeň se v Karnatace provádí po celou dobu vegetace, podle toho, jak plody kávovníků postupně dozrávají. Červené kávové bobule je potřeba zbavit slupky i dužiny a uvolněná zrna pečlivě usušit. Pro monzunovanou kávu jsou vybírána jen zrna jakosti A a AA. Ze vzdálenějších plantáží jsou svážena přímo na pobřeží, kde je dělníci rozloží na betonová plata a ponechají 8-10 týdnů „v péči“ vlhkého, slaného a často ledového vzduchu z oceánu. Během té doby je velmi často prohrabují, aby neplesnivěla.


Mezi největší odběratele monzunované indické kávy patří evropští, američtí a japonští kávomilci.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populární odrůdu Bourbon charakterizují malá a pravidelná zrna, nízká acidita a plné tělo. Guatemalská plantážní káva by ve vašem portfoliu oblíbených dobrot neměla chybět. Mimořádně intenzivní, ovocně aromatická a středně pražená – zachutná jako malé ristretto i klasické espresso. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
697 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

MEXICO ALTURA zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO ALTURA zrnková káva

Proslulá  káva z Mexica zavítala i k nám. A my se o ni rádi rozdělíme. Užijte si taky originální chuť jednodruhové arabiky s mimořádně silným aroma. Příjemně vyváženými tóny probleskují suché ořechy kombinované s čokoládou. Plné tělo a střední acidita jsou tím, co ocení skuteční kávoví gurmáni. Přidejte se k nim! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
884 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Je libo trochu exotiky? Citrusy a skořice zabalené v kávovém rouše jsme přivezli ze samého srdce Afriky. Pro tropické Burundi ležící na severovýchodním břehu jezera Tanganika je káva hlavním exportním artiklem. Místní farmáři její kvalitě proto věnují velkou pozornost, což dokládá i tato stoprocentní arabika. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
851 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »