+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDONÉSIE BALI PARADISE - zrnková káva

Kód: 1594

Balijci za svou kávu nevděčí Holanďanům, jako jejich kolegové na Jávě nebo Sumatře, ale obchodníkům ze sousedního ostrova Lombok. Vysazení prvních plantáží v oblasti Kintamani byl krok správným směrem. Na kopcích, ve stínu pomerančovníků, od té doby dozrávají plody se zrny sladké chuti kombinující lahodnost mandlí a kakaa se svěžestí ovoce a pikantností koření.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
884 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Bali
Odrůda
Odrůda:
Mix
Region
Region:
Kintamani - Ulian
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Koření, Kakao, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Indonesie Bali Paradise patří k výrazným, chuťově plným sortám. Snoubí se v ní mandle, kakao, ovoce a koření. Celková kompozice vyznívá harmonicky a svěže.

Původ kávy

O krásách Bali jste jistě už slyšeli. Indonéský ostrov, jehož břehy omývá Indický oceán, patří k populárním turistickým destinacím. Proslul jak úchvatnou přírodou, tak nádhernými chrámy a bohatým kulturním životem. O dobré kávě se ale v souvislosti s Bali píše mnohem méně. Pojďme to napravit.

První plantáže kávovníků arabských (Coffea arabica) se kolem roku 1980 objevily v regionu Kintamani. Nepřivezli je Holanďané, jako na jiné indonéské ostrovy, ale obchodníci ze sousedního Lomboku. Balijská kopcovitá krajina, bohatá sopečná půda a stín pomerančových hájů poskytly keřům vynikající podmínky. V nadmořské výšce 1 200 metrů začali místní farmáři sklízet kávu vynikajících parametrů. Ačkoli se dnes káva na Bali pěstuje i jinde, Kintamani zůstává hlavní produkční oblastí ostrova.

Zemědělci velmi dbají na udržování harmonie, je to ostatně součástí jejich filozofie Balinese Tri Hita Karana stavějící na rovnováze mezi lidmi a Bohem, lidmi navzájem a lidmi a jejich prostředím. Není tedy divu, že kávu pěstují v režimu, který západní svět pojmenovává Fair Trade nebo organické zemědělství.

Veškerá sklizeň je prováděna ručně a zpracování zrn, na rozdíl od ostatních indonéských farem, volí Balijci takzvanou mokrou metodou, tedy promýváním. Zralé plody nejprve zbaví slupky a částečně i dužiny, uvolněná zrna vytřídí podle barvy a velikosti a teprve poté je nechávají fermentovat v kvasných nádobách s vodou. Celý proces trvá 32 hodin, během něj se rozpustí zbytky dužiny obalující semena a káva získává správnou kyselost a aroma. Jakmile je proces ukončen, rozprostřou farmáři kávu na betonové terasy a několik dní ji suší na slunci.

Na závěr slova kávového mistra Seniman Coffee Studio: „Káva z Bali zpracovaná za mokra je mnohem jasnější a silnější než jiné kávy z regionu… Určitě má ovocné příchutě, které se vyskytují v kávách Java, Timor a Flores, ale má malou podobnost s kávami Sulawesi nebo Sumatra, s výjimkou vzácných káv z mokrého procesu původů,“ uvedl Rodney Glick pro server vilondo.com.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


15% SLEVA
BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
532 Kč /1000 g 452 Kč /1000 g 45 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karibik, doutníky, rum… Co víc potřebujete o Kubě vědět? Že tam roste vynikající káva! V pohoří Sierra Maestra na jihovýchodě ostrova ji pěstují drobní zemědělci. Celých devadesát procent kubánské kávy pochází z hustě zalesněných kopců rozeklaných hlubokými údolími divokých řek. Nádherné krasové lokality jsou dnes chráněny v režimu národních parků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 137 Kč /1000 g 114 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pátku, 29. 9. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »