+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDONÉSIE BALI PARADISE - zrnková káva

Kód: 1594

Balijci za svou kávu nevděčí Holanďanům, jako jejich kolegové na Jávě nebo Sumatře, ale obchodníkům ze sousedního ostrova Lombok. Vysazení prvních plantáží v oblasti Kintamani byl krok správným směrem. Na kopcích, ve stínu pomerančovníků, od té doby dozrávají plody se zrny sladké chuti kombinující lahodnost mandlí a kakaa se svěžestí ovoce a pikantností koření.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
882 Kč /1000 g 88 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Bali
Odrůda
Odrůda:
Mix
Region
Region:
Kintamani - Ulian
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Koření, Kakao, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Indonesie Bali Paradise patří k výrazným, chuťově plným sortám. Snoubí se v ní mandle, kakao, ovoce a koření. Celková kompozice vyznívá harmonicky a svěže.

Původ kávy

O krásách Bali jste jistě už slyšeli. Indonéský ostrov, jehož břehy omývá Indický oceán, patří k populárním turistickým destinacím. Proslul jak úchvatnou přírodou, tak nádhernými chrámy a bohatým kulturním životem. O dobré kávě se ale v souvislosti s Bali píše mnohem méně. Pojďme to napravit.

První plantáže kávovníků arabských (Coffea arabica) se kolem roku 1980 objevily v regionu Kintamani. Nepřivezli je Holanďané, jako na jiné indonéské ostrovy, ale obchodníci ze sousedního Lomboku. Balijská kopcovitá krajina, bohatá sopečná půda a stín pomerančových hájů poskytly keřům vynikající podmínky. V nadmořské výšce 1 200 metrů začali místní farmáři sklízet kávu vynikajících parametrů. Ačkoli se dnes káva na Bali pěstuje i jinde, Kintamani zůstává hlavní produkční oblastí ostrova.

Zemědělci velmi dbají na udržování harmonie, je to ostatně součástí jejich filozofie Balinese Tri Hita Karana stavějící na rovnováze mezi lidmi a Bohem, lidmi navzájem a lidmi a jejich prostředím. Není tedy divu, že kávu pěstují v režimu, který západní svět pojmenovává Fair Trade nebo organické zemědělství.

Veškerá sklizeň je prováděna ručně a zpracování zrn, na rozdíl od ostatních indonéských farem, volí Balijci takzvanou mokrou metodou, tedy promýváním. Zralé plody nejprve zbaví slupky a částečně i dužiny, uvolněná zrna vytřídí podle barvy a velikosti a teprve poté je nechávají fermentovat v kvasných nádobách s vodou. Celý proces trvá 32 hodin, během něj se rozpustí zbytky dužiny obalující semena a káva získává správnou kyselost a aroma. Jakmile je proces ukončen, rozprostřou farmáři kávu na betonové terasy a několik dní ji suší na slunci.

Na závěr slova kávového mistra Seniman Coffee Studio: „Káva z Bali zpracovaná za mokra je mnohem jasnější a silnější než jiné kávy z regionu… Určitě má ovocné příchutě, které se vyskytují v kávách Java, Timor a Flores, ale má malou podobnost s kávami Sulawesi nebo Sumatra, s výjimkou vzácných káv z mokrého procesu původů,“ uvedl Rodney Glick pro server vilondo.com.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

15% SLEVA
BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
832 Kč /1000 g 707 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »