+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

INDONÉSIE BALI PARADISE - zrnková káva

Kód: 1594

Balijci za svou kávu nevděčí Holanďanům, jako jejich kolegové na Jávě nebo Sumatře, ale obchodníkům ze sousedního ostrova Lombok. Vysazení prvních plantáží v oblasti Kintamani byl krok správným směrem. Na kopcích, ve stínu pomerančovníků, od té doby dozrávají plody se zrny sladké chuti kombinující lahodnost mandlí a kakaa se svěžestí ovoce a pikantností koření.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
847 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Bali
Odrůda
Odrůda:
Mix
Region
Region:
Kintamani - Ulian
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Ovoce, Koření, Kakaová, Mandle
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť

Zrnková káva Indonesie Bali Paradise patří k výrazným, chuťově plným sortám. Snoubí se v ní mandle, kakao, ovoce a koření. Celková kompozice vyznívá harmonicky a svěže.

Původ kávy

O krásách Bali jste jistě už slyšeli. Indonéský ostrov, jehož břehy omývá Indický oceán, patří k populárním turistickým destinacím. Proslul jak úchvatnou přírodou, tak nádhernými chrámy a bohatým kulturním životem. O dobré kávě se ale v souvislosti s Bali píše mnohem méně. Pojďme to napravit.

První plantáže kávovníků arabských (Coffea arabica) se kolem roku 1980 objevily v regionu Kintamani. Nepřivezli je Holanďané, jako na jiné indonéské ostrovy, ale obchodníci ze sousedního Lomboku. Balijská kopcovitá krajina, bohatá sopečná půda a stín pomerančových hájů poskytly keřům vynikající podmínky. V nadmořské výšce 1 200 metrů začali místní farmáři sklízet kávu vynikajících parametrů. Ačkoli se dnes káva na Bali pěstuje i jinde, Kintamani zůstává hlavní produkční oblastí ostrova.

Zemědělci velmi dbají na udržování harmonie, je to ostatně součástí jejich filozofie Balinese Tri Hita Karana stavějící na rovnováze mezi lidmi a Bohem, lidmi navzájem a lidmi a jejich prostředím. Není tedy divu, že kávu pěstují v režimu, který západní svět pojmenovává Fair Trade nebo organické zemědělství.

Veškerá sklizeň je prováděna ručně a zpracování zrn, na rozdíl od ostatních indonéských farem, volí Balijci takzvanou mokrou metodou, tedy promýváním. Zralé plody nejprve zbaví slupky a částečně i dužiny, uvolněná zrna vytřídí podle barvy a velikosti a teprve poté je nechávají fermentovat v kvasných nádobách s vodou. Celý proces trvá 32 hodin, během něj se rozpustí zbytky dužiny obalující semena a káva získává správnou kyselost a aroma. Jakmile je proces ukončen, rozprostřou farmáři kávu na betonové terasy a několik dní ji suší na slunci.

Na závěr slova kávového mistra Seniman Coffee Studio: „Káva z Bali zpracovaná za mokra je mnohem jasnější a silnější než jiné kávy z regionu… Určitě má ovocné příchutě, které se vyskytují v kávách Java, Timor a Flores, ale má malou podobnost s kávami Sulawesi nebo Sumatra, s výjimkou vzácných káv z mokrého procesu původů,“ uvedl Rodney Glick pro server vilondo.com.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MEXICO MARAGOGYPE BARRANCO HAND zrnková káva

Když jste bez invence, ulítly vám včely nebo máte hlavu jako pátrací balon… pak přichází nejvyšší čas uvařit si další šálek voňavé kávy. A proč by to nemohla být zrovna mexická lahůdka s pronikavou vůní a sladkou chutí? Maragogype Barranco Hand si vybralo pro své prémiové produkty i Nespresso. Dopřejte si zážitek z dobré kávy! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 187 Kč /1000 g 119 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
579 Kč /1000 g 58 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
788 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 21. 10. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »