+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

IRISH CREAM - zrnková káva bezkofeinová

Kód: 1751
Hodnocení: vynikající, 1 recenze

Hustý likér z irské whisky a smetany jste jistě ochutnali. Představte si, jaké by bylo nalít si ho lžičku do kávy. Nebo ne, raději to vyzkoušejte. Zrnková káva Irish cream vám poskytne podobný zážitek. Jen bez kofeinu a bez alkoholu. Můžou si ji připravit jak řidiči, tak nespavci. A hlavně ti, kdo mají rádi příjemně aromatizované, kvalitní kávy. Třeba právě vy.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
846 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Brazilie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Sul de Minas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 - 1300m
Chuť
Chuť:
Irish cream
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Zrnková káva bez kofeinu Irish cream je postavena na oblíbené brazilské Minas Swiss Water Decaf. Její chuť v sobě tedy nezapře. Najdete v ní tak stopy čokolády a ořechů, spolehnout se můžete na plné tělo a vyváženou kyselinku. Přidáním několika kapek přírodního aroma irish cream získává káva navíc nádech irského likéru a sladké smetany.

Původ kávy

O brazilské kávě mají odborníci jasno. Patří k velmi kvalitním, chuťově atraktivním a dobře dostupným. Není divu, vždyť Brazílie je největší světový producent kávy, plantáže pokrývají téměř 30 tisíc kilometrů čtverečních její plochy. Nejčastěji jsou k vidění v jihovýchodních regionech Paraná, São Paulo a Minas Gerais. Právě z posledně uvedené lokality pocházejí i kávová zrna v bezkofeinovém Irish cream.

Konkrétně Sul de Minas je kopcovitá oblast s mírným podnebím a dostatečnými srážkami, které kávovníkům poskytují skvělé podmínky k růstu. Víc než polovinu tamních farem vedou drobní rolníci hospodařící na 10-150 hektarech půdy. Činí tak po několik generací, dovednosti si předávají v rámci rodin a stále je rozvíjejí. V posledních letech tak kvalita i množství jejich kávy výrazně rostou.

Sklizeň v Sul de Minas probíhá od června do září. Plody kávovníků (Coffea arabica) dělníci sklízejí velmi často ručně. Využívají k tomu také velké plachty, které rozkládají pod keře, aby využili úplně všechny kávové bobule – včetně těch, které při škubání spadnou na zem. Kávu zpracovávají promýváním. Červené třešně nasypou do vody a pomocí drticích plechů ji zbaví svrchní slupky. Pak ji přemístí do kvasných nádrží, ve kterých sklizeň fermentuje. Uvolněná zelená zrna suší, obvykle na přímém slunci.

Zbavování kávy kofeinu je poměrně náročný a nákladný proces. Zrna musejí být ponořena do horké, bez přestání proudící vody, která alkaloid postupně vyplavuje. Zachycuje ho soustava filtrů s aktivním uhlím. Na konci přibližně 10hodinového procesu je káva s méně než 0,1 procentem kofeinu a skvělými aromatickými vlastnostmi. Certifikovaný proces Swiss Water nevyužívá žádné zdraví škodlivé látky, je šetrný jak k jedinečné chuti kávy, tak k životnímu prostředí.

Teprve po něm přichází na řadu pražení a aromatizování kávy. Náš pražič pracuje s přírodním aroma velmi šetrně a obezřetně. Nosný olej s aromatickými látkami rozpráší na zelená kávová zrna těsně před pražením. Díky tomu se dobře zapracuje a v kávě přetrvává po dlouhou dobu.

Příprava aromatizované kávy v automatickém kávovaru

Pokud hodláte použít aromatizovanou kávu k přípravě nápoje v automatickém kávovaru se zásobníkem, doporučujeme se v návodu na použití kávovaru ujistit, že je to možné. V případě, že výrobce přístroje o aromatizované kávě žádné informace neuvádí, držte se prosím následujících doporučení.

Přírodní aroma, kterým je tato káva ochucena, může při delším kontaktu reagovat s plasty v násypníku a způsobit jejich zbělání.

  • Vsypte do kávovaru vždy jen tolik aromatizované kávy, kolik bezprostředně spotřebujete.
  • Po přípravě aromatizované kávy si svůj další šálek přichystejte z kávy bez aroma. Pročistíte tak přístroj od zbytků přírodních aromatických látek.

Stejné pravidlo je vhodné dodržet také pro mletí aromatizované kávy v mlýncích (ručních i elektrických).

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

10. 3.

Hodnocení: vynikající
Tato káva je naprosto božská! Nádherně voní a skvěle chutná. Chtěla jsem začít pít kávu bez kofeinu a vyzkoušela jsem jich od různých značek mnoho, ale všem oproti běžné kofeinové kávě něco chuťově chybělo. Tato káva je první, u které nepoznám, že je bezkofeinová. Chutná stejně skvěle jako Irish Cream s kofeinem.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE MINAS SWISS WATER DECAF- zrnková káva

Brazilskou kávu jste už jistě ochutnali. Možná byla i z tradičního regionu Sul de Minas. Co takhle dát si ji tentokrát bez kofeinu? Šetrná švýcarská metoda zbavila kávu populárního alkaloidu, ale ponechala jí přirozeně skvostnou chuť i aroma. Váš šálek bude plný čokolády a ořechů, sladký, vyvážený a voňavý. Můžete si ho dopřát, kolikrát jen budete chtít. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
831 Kč /1000 g 83 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Plantážní káva bez kofeinu uspokojí nároky každého, kdo na nějaký ten šálek nehledí. Bez populárního stimulantu si jich můžete dopřát, kolik chcete. BIO kvalita zaručena, skvělá, hluboká chuť rovněž. V případě Honduras SHG vás čekají tóny sladké čokolády a karamelu vyvážené svěžestí červeného rybízu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 051 Kč /1000 g 105 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

COOKIES - zrnková káva bezkofeinová
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

COOKIES - zrnková káva bezkofeinová

Bez kofeinu, zato s keksíky. Sušenková arabika bude chutnat každému, kdo si rád dopřeje kombinaci kávy, mléka, čokolády a vanilky. Brazilská dekofeinovaná zrna vynikají plným tělem, vyváženou a hladkou chutí i mírnou stopou ořechů a čokolády. Pražič je před pražením postříkal nosným olejem s přírodním aroma, takže jim navíc vtiskl tóny křupavých čokoládových sušenek. Ochutnejte! Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
846 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »