+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč

JAHODY VE SMETANĚ zrnková káva

Kód: 30
Hodnocení: vynikající, 7 recenzí

Smlsněte si na smyslných jahodách! Existuje snad přitažlivější kombinace, než čerstvé voňavé ovoce a našlehaná smetana? Ano, my jsme ji objevili: čerstvé voňavé ovoce, našlehaná smetana a stoprocentní arabika z Peru. Jedna z nejkvalitnějších jihoamerických káv je sama o sobě unikátní. A teď si ji představte s jahodami…

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 28. 1. 2021
Neplaťte poštovné! Přidejte 300 Kč a máte je zdarma.
 
300 Kč
Země původu
Země původu:
Peru
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Puno
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Jahody, smetana
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%, Aroma přírodní

Crema a chuť kávy

Káva se jahodami aromatizuje už hodně dlouho. Jejich příjemná a velmi osvěžující vůně i chuť krásně ladí s plným a čistým tělem stoprocentní arabiky. Má nízkou aciditu a je přirozeně nasládlá. Pro zjemnění k ní přidejte pár kapek mléka.

Původ kávy

Pro Peru je káva zdrojem příjmů už od 18. století. Pěstování kávovníků se věnují z 98 procent jen drobní farmáři, kteří o plantáže pečují se svým i rodinami. Káva z regionu Puno roste na úbočích a v kopcích And, přístup k ní je složitý a skoro vylučuje průmyslové hnojení a ošetřování. Proto je vnímána jako káva z organického zemědělství. Popularitu peruánské kávy z And ještě zvyšuje fakt, že jde o odrůdu Typica. Vyniká lahodnou chutí a i při nižších výnosech, které kávovníky rodu arabika, odrůdy Typica, vykazují, jde o kávu na světovém trhu velmi žádanou.

Plody kávovníků, červené třešně, se sklízejí několikrát za rok, podle toho, jak dozrávají. V Peru se zpracovávají takzvaným promýváním, což je technologie používaná pro kvalitní arabiky. Někdy se proto kávy označují jako „myté“ nebo „prané“. K loupání bobulí musí dojít do 24 hodin od sklizně. Vše probíhá ve vodě – třešinky jsou protlačením přes speciální plechy zbaveny dužiny, pak kávová zrna ve vodě fermentují (až 36 hodin). Nakonec se suší buď v sušárnách, nebo na přímém slunci.

Káva vyrobená promýváním má ovocnou až květinovou chuť. Výborně se hodí ke konzumaci čistá, ale slouží i jako skvělý základ pro výrobu káv ochucených. Kávová zrnka, která přivezeme zelená, pražíme až v okamžiku, kdy si kávu zákazníci objednají. Aroma pražič aplikuje těsně před pražením, kdy kávu postříká nosným olejem a přírodním aroma. Levnější metodu – ochucování již upražené kávy, nepoužíváme. Nezaručuje totiž dlouhodobé uchování aroma.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

13. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Tato prichut je velmi lahodna, nebije se to v puse, krasne se to doplnuje. Neni ani presprilis prevonena. Super

5. 10.

Hodnocení: vynikající
EXTRATŘÍDA ! VELMI DOPORUČUJI!

29. 9.

Hodnocení: vynikající
Moje maminka si i v 84 letech ráda dopřává pořádnou kávu, tak jsem ji chtěl potěšit nějakou pro ni zvláštní. Vybral jsem Jahody ve smetaně, a čekal, co máma řekne. Nikdy neochutnala jinou než neochucenou klasiku. Káva měla úspěch, prý lituje let, kdy takovou neznala. Teď vím, čím ji potěším o vánocích.

31. 8.

Hodnocení: vynikající
Senzace ! Káva je lahůdková, dostal jsem doma za výběr pochvalu. Děkuji za ni i za rychlost Vaší práce. S mým jménem se ještě mnohokrát setkáte. Zdravím, Filip.

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Vždy jsem preferovala kávy bez příchuti, až do té doby, než jsem dostala k narozeninám tuto kávu, a mimichodem, krásně zabalenou. Chtěla jsem dotyčného potěšit, tak jsem si ji hned uvařila . K mému údivu jsem vůbec nemusela hrát nadšení, ta káva mi chutná doopravdy. Přehodnotila jsem názor na ochucené kávy, asi jsem v minulosti jen neměla štěstí na kvalitu. Miluše.

26. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, káva s příchutí jahod a smetany je absolutně nejlepší, co jsem kdy pil. Jedno balení mám na doma, druhé v práci. Občas si některý z kolegů trochu vezme, slyším jen chválu a žádosti o vaší adresu. Rád jim ji dávám. Přeji, ať se vám množí objednávky a spokojení zákazníci. Štěpán.

12. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Kdo má chuť na opravdu dobrou a kvalitní kávu, ať si neváhá koupit tuto s příchutí jahod a smetany. Je to delikatesa, škoda neochutnat.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BELGICKÉ PRALINKY zrnková káva

Život je jako bonboniéra… Nebuďte skromní a nabídněte si z ní to nejlepší. Belgické pralinky na vlně kvalitní plantážní kávy potěší, povzbudí a pohladí. Ochutit stoprocentní arabiku z Peru čokoládovým aroma byl nápad přímo geniální. Oceníte ho při pohodové snídani nebo po svátečním obědě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 28. 1. 2021

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ČOKOLÁDOVO - POMERANČOVÁ zrnková káva

Stoprocentní Arabica poskytuje téhle kávě plné tělo a lahodně jemnou čokoládovost. Pár kapek přírodního aroma dodává svěžest sladkých šťavnatých pomerančů. Kombinace, která se nikdy neokouká, by neměla chybět ani ve vaší kávotéce. Bude se hodit pro milé návštěvy i pohodová odpoledne ve dvou. Čokoládovo-pomerančovou kávu oceníte při přípravě nápoje s kostkami ledu i v horké variantě, třeba s hřebíčkem a skořicí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 28. 1. 2021

MALINOVÁ zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

MALINOVÁ zrnková káva

Na co si vzpomenete, když se řekne léto? My na vůni malin. Na zarostlé stráně, zapadající sluníčko a vzdálené volání kukačky. Podobnou romantiku teď přivoláte olíznutím kávové lžičky. Stačí si připravit konvičku Malinové zrnkové kávy a přizvat ke stolu ty, kteří jsou vám milí. Udělejte to bez ohledu na roční období. Chvíle pospolitosti bývají tak vzácné. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
598 Kč /1000 g 60 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 28. 1. 2021
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »