+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz

Proč zboží od nás?

  • Doprava zdarma od 1 000 Kč
  • Spokojených zákazníků
  • Dodání obvykle do 48 hodin

 

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOJednoduše, levně, kdekoli: Dripper, aeropress a…

29. 8. 2016 2 minuty čtení
Spěcháte? Nebo máte naopak času dost, ovšem chybí vám výdobytky běžné kuchyně, tedy elektřina nebo plyn? Ani v těchto případech se nemusíte oblíbené kávy vzdát. Právě naopak. Tady jsou tři možnosti, jak si horký, silný a voňavý nápoj připravit. Pod širým nebem, v kempu nebo na chalupě.

Tam, kde teskně hučíííí Niagááára

Oheň už praská, celta se nahřívá na jehličí a Slunce, ten věrný přítel všech tuláků, zachází za kopec. Čas na harmonickou, sladce karamelovou kávu z hor Kostariky? Proč ne! V somradlu máte přece dripper.

Velmi jednoduchou přípravu kávy pomocí trychtýře a papírového filtru zvládnete s trochou zkušeností (které se dostaví velmi rychle) kdekoli. Drippery, tedy skleněné, keramické, nerezové či plastové trychtýře s drážkami jsou uzpůsobeny k nasazení na hrnek. Koupit je můžete v několika velikostech, pro 1 nebo 2-3 kávomilce.

Kávu do dripperu je potřeba umlít středně. Tady se vyřádí hračičky, protože vychytat ideální mletí si žádá pár pokusů a omylů. Pak už jde ale všechno jako na drátkách. Zavěste konvičku s vodou nad oheň, jakmile začne voda vařit, na minutu ji odstavte. Do dripu vložte papírový filtr a prolijte ho horkou vodou. Prohřejete tak celý drip, vyplavíte z něj chuť papíru a filtr dobře přilne k jeho stěně.

Nasaďte dripper na hrnek, vložte do něj mletou kávu (na 250 ml nápoje 15-17 gramů) a zalijte ji vodou jen natolik, aby byla všechna mokrá. Vydržte 20 vteřin a pak tenkým proudem, spirálovitě od středu ke krajům dolévejte potřebné množství vody. Extrakce by neměla trvat déle než 3 minuty.

Tam, kde mají všichni malý stan

Kempy jsou plné lidí snídajících, obědvajících i večeřících. Ve stanech a karavanech ovšem není místa nazbyt, takže vyšetřit prostor pro voňavé libůstky nebývá snadné. Takový lehký a dvě dlaně dlouhý plastový dutý válec se snadno zabalí třeba do bundy. Oceníte ho ale taky v kanceláři nebo doma. Má styl a dává kávu prý nejlepší, jakou je jen možné v domácích podmínkách připravit.

Aeropress skládající se z pístu, těla a sítka patří k mimořádně oblíbeným technikám přípravy kávy a existuje dokonce několik, vavříny ověnčených, metod, jak na to. Ta základní doporučuje vytáhnout píst až nahoru, otočit aeropress „vzhůru nohama“, odšroubovat víčko a nasypat kávu (na 250 ml nápoje 14-18 gramů). Mletí doporučujeme jemné.

Do sítka poté vložte malý papírový filtr, propláchněte ho horkou vodou. Kávu zalijte vodou o teplotě 90 ⁰C až po maximum (nejlépe nadvakrát, s 10vteřinovou přestávkou a krátkým zamícháním lžičkou) a na tělo našroubujte sítko. Na aeropress položte hrnek a celou soustavu otočte. Teď přišel čas zatlačit opatrně na píst a vyextrahovat si kávu, která provoní kemping od recepce po koupelny.

Tam, kde máš v chalupě orchestrióón

Samozřejmě nezapomínáme ani na všechny, kdo před širým nebem nebo plátěným stanem dávají přednost dubovým krovům. Chatařů a chalupářů je u nás dost. Ne každý chce své letní sídlo vytunit moderní kávovarnickou technikou. A ne každý vyhledává silné chutě zrnkové arabiky či robusty.

A proto se hodí připomenout, že lehká a kvalitní rozpustná káva dokáže udělat pohodu i je-li podávána v otlučeném hrnečku po prababičce. Nebo právě proto. Připravit si vodu na kamnech a k rybízové bublanině servírovat vynikající, rychle připravenou kávu (1-2 lžičky kávy na šálek) je pro mnohé naplněním snu o ideálním víkendu.

Dopřejte si ho taky. Vyberte si optimální způsob přípravy své oblíbené kávy. A my slibujeme, že se ke každému z nich ještě jednou a podrobněji vrátíme. Abychom nezapomněli na ty z nás, kteří jsou zvyklí si ranní kávu připravit jednoduchým zmáčnutím tlačítka, tak elektrické kávovary sice nenabízíme, ale našli jsme pár stylových kávovarů jinde.

Ale sami víte, že pokud dáte přednost jakostní produkci káv z nejlepších plantáží světa, bude jedno, kde a jak si je vychutnáte. Skvělé zůstanou skvělými!

Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »