+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Keňa AA Top Muranga Gakui washed - Micro Lot

Kód: 1777

Dopřejte si kávu s rodokmenem. Proč? Protože ochutnáte jedinečnou kombinaci sladké čokolády, červeného rybízu a šťavnatých ostružin. Protože stejná káva se nikde jinde na světě neurodí. A protože mikroloty jsou nejen vzácné, ale taky velice pečlivě vypěstované, sklizené a zpracované. Arabika z plantáží v oblasti Muranga vás přesvědčí, že legendy o Keni jako zemi kávě zaslíbené, rozhodně nelžou.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 102 Kč /1000 g 110 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Keňa
Odrůda
Odrůda:
SL 34
Region
Region:
Murang’a County
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ostružiny, Rybíz
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Keňa AA Top Muranga Gakui washed patří k těm, co vynikají bohatou chutí s hlubokou kyselinkou a k tomu mimořádně příjemně voní. Při degustaci narazíte na plnost sladké čokolády a svěží, jasné tóny ovoce – především červeného rybízu a zralých ostružin. Rozhodně však nejde o kávu kyselou. Šálek vás potěší intenzivní chutí s dlouhým aftertastem.

Původ

Kdybyste zavítali do regionu Murang’a County v centrální části Keni, nadchla by vás nádherná příroda a spousta turistických atraktivit. Mohli byste navštívit třeba pohřebiště náčelníka Paramount Karuri Gakure, prohlédnout si jeskyně Mau Mau nebo podniknout horolezeckou výpravu v pohoří Aberdare. Oblast proslula i muškařskými kempy, na které se sjíždějí rybáři z celého světa. Řeka Mathioya je zároveň jednou z nejtěžších raftových řek v Keni.

Kromě toho byste zcela jistě narazili na čajové plantáže, kterým místní podnebí velmi svědčí. Stejně jako těm kávovým. Ostatně čaj a káva patří k hlavním tržním plodinám Murang’a County. Keře oblíbených keňských odrůd arabiky řady SL (především SL 34 a SL 28) jsou životaschopné a dávají zrno špičkové kvality. Zkratka SL vychází se Scott Laboratories, keňského výzkumného centra, které tyto odrůdy vyvinulo. Uvedené kávovníky jsou vysoké, se špičatými listy, nemají vysoké nároky na hnojení a jsou odolné vůči suchu. Plody neuvěřitelně odolných rostlin dozrávají pomalu a mohou tak vytvořit kávu plné chuti, dobré kyselosti a ovocné vůně.

Půda, do které farmáři kávovníky sázejí, je vulkanická a tedy bohatá na živiny. V nadmořské výšce kolem 1 700 metrů se keřům dobře daří. V oblasti hospodaří drobní zemědělci, každý vlastní asi 150 kávovníků. Pokud bychom chtěli spočítat všechny plodící kávové rostliny, blížili bychom se k číslu 400 tisíc. Červené kávové třešně sklízejí dělníci ručně a selektivně. V období od října do prosince a potom od června do srpna škubou zralé plody, aby je ještě tentýž den převezli do zpracovatelského závodu Gakui Coffee Factory.

Promývací stanice dodržuje přísné standardy zpracování kávy. Na celý proces dohlíží několik zaměstnanců, kteří nedozrálé nebo poškozené třešně vyřazují. Hlavní slovo má Cherry Clerk, osoba mající na starost vedení záznamů o přijaté a zpracované kávě a také o tom, kolik má farmář stanici zaplatit. Jakmile je administrativě učiněno zadost a sklizeň je zkontrolována, nasypou ji dělníci do rozvlákňovače. Odtud putuje káva do fermentačních nádrží, kde setrvá asi 12 hodin. Nato je promyta a zbavena slizových látek obalujících kávová zrna. V namáčecích nádržích pak leží ponořena do čisté vody dalších 24 hodin. Díky tomu se v zrnu rozvinou komplexní ovocné chutě. Celý proces uzavírá pomalé sušení, mnohdy zabere 2-3 týdny. Kávu je během něj potřeba obracet a v nejteplejší části dne přikrývat plachtou.

Výsledkem takové individuální péče je skvostný mikrolot, který náš zkušený pražič upraží tak, aby dal vyniknout všem jeho báječným tónům a aroma.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 038 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvě pražená, vždy nejvyšší kvality! Další etiopská dobrota se znamenitým ovocným aroma a domovem na jedné z nejstarších světových farem se dostává na náš trh. Sidamo získala jméno po původních obyvatelích království Kaffa. Co se s nimi stalo, se nedozvíme, ale jisté je, že mimořádně zajímavá káva Sidamo je poptávána na celém světě. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
823 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Lidé se dělí na ty, co kávu milují a ty, kteří jí na chuť teprve přijdou. Zkuste připravit výběrovou Yirga Cheffe ve větší společnosti. Její květinové aroma přiláká určitě většinu přítomných. Jedna z nejušlechtilejších etiopských káv je žhavá jako tamní slunce a rozmanitá jako východoafrická krajina. Najdete v ní radost, energii a přírodu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
855 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 30. 5. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »