+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - zrnková káva

Kód: 1640

Hory, zeleň, řeky, tradice. Nezvykle velká kávová zrna z kolumbijského severu absorbovala to nejlepší, co region Antioquia nabízí. Proto z nich připravíte kávu sladce čokoládovou, se stopami broskví a jemnou kyselinkou. Oč větší tato káva je, o to méně se jí sklidí. Odrůda Maragogype však za ochutnání rozhodně stojí. Zvláště ta z farmy El Botón spravované rodinou Herrán.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 271 Kč /1000 g 127 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 31. 1. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Maragogype
Region
Region:
Antioquia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350m
Chuť
Chuť:
Sladká, Ovocná, Čokoládová
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Kolumbia Maragogype gigante Finca El Botón patří ke kávám sladším, její kyselinka se manifestuje jen jemně, a to zejména v tónech sušeného ovoce a šťavnatých broskví. Krásně na ně navazuje chuť čokolády, díky níž působí káva harmonicky a komplexně.

Její živost vynikne při přípravě například na filtru, ve french presu nebo pákovém kávovaru. Podle způsobu přípravy vznikne na hladině různě vysoká crema. Vždy je ale jemná, lehká a soudržná.

Původ kávy

Káva, o které si právě čtete, pochází ze severozápadní částí Kolumbie, z jihoamerického státu s druhou nejvyšší biodiverzitou na světě. Není tedy divu, že tamní kávovníkové plantáže plodí zrna mimořádně chuťově a aromaticky zajímavá. Ale jedno po druhém.

Region Antioquia je jednou z největších kávových oblastí země. Definují ho pohoří Cordillera Occidental a Cordillera Central, která vytvářejí unikátní, vlhké mikroklima. Za dostatečnou vláhou stojí několik říček stékajících po svazích hor do údolí. Všudypřítomná zeleň plantáže kávovníků dokonale ukrývá, jednu z nejznámějších provozuje už třetí generace rodiny Herrán. A právě ta nás zajímá.

Hacienda El Botón obhospodařuje zhruba 200 hektarů půdy a od samého počátku své existence, tedy od roku 1931, na ní pěstuje kávovníky odrůdy Maragogype. Jde o odrůdu arabiky, která pravděpodobně vznikla spontánní mutací odrůdy Typica, a to v brazilské oblasti Maragogipe. Takzvaná káva sloních fazolí vyniká skutečně velkými zrny a zároveň poměrně nízkou úrodností. Ve světě kávomilců však patří k vzácnostem a je-li sklizena z tradiční farmy, pak také k vyhledávaným delikatesám.

Farma rodiny Herrán využívá vynikajících půdních a teplotních podmínek regionu Antioquia, stejně jako stínu vzrostlých stromů, ve kterých kávovníky rostou. Zralé kávové třešně sbírá rodina jen ručně (od září do ledna), právě proto, aby se vyvarovala škubání nezralých nebo polozralých plodů. Kávu zpracovávají promýváním, tedy s pomocí vody, ve které několik hodin fermentuje. Díky tomu se v jejím aroma a chuti zvýrazní ovocná, svěží a nasládlá linka. Kávová zrna jsou poté sušena v sušičkách, aby bylo dosaženo homogenní vlhkosti.

Možná byste také mohli vědět, že díky způsobu, jakým Herránovi kávu pěstují, získali certifikát Rainforest. Hacienda El Botón má zároveň vlastní kávovníkovou školku, což zaručuje, že celá její sklizeň je skutečně káva jedinečné odrůdy Maragogype.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
817 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 31. 1. 2023

BRAZÍLIE POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snad neexistuje země, ve které by měla káva tak výsadní postavení. Brazílie ji považuje za nápoj tradiční; kávu vám naservírují na pracovní schůzce, v restauraci i na pláži. Silnou, horkou a sladkou. Pokud ji však budete připravovat ze zrnek regionu Minas Gerais, vychutnejte si nápoj raději bez příkras. Zjistíte, jak doslova „barevná“ může káva být. Potěší vás tóny medu, čokolády, hroznů a květin. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Jestli chcete vědět, jak chutná jedna z nejlepších peruánských káv, směle do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvním doušku. Její výjimečnost se ukrývá v ovocných tónech doprovázených čokoládově-skořicovou dochutí. Aroma je nádherně květinové, kyselinka velmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheim krom toho získala certifikaci Rainforest Alliance. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
785 Kč /1000 g 79 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 31. 1. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »