+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOLUMBIE EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva

Kód: 13
Hodnocení: vynikající, 9 recenzí

Vydejte se s námi na cestu pod velkými vulkány, kolem zátok a slepých ramen, stínem banánovníků… Jistojistě narazíte na voňavé plantáže. Káva ze severní Kolumbie má jedinečné kouzlo. Uhrane vás jemností, ale i silou, osloví sladkostí, ale i kyselinkou. Vaše smysly zahalí do kokosu a dodá energii.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
668 Kč /1000 g 67 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 6. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kolumbie
Odrůda
Odrůda:
Bourbon
Region
Region:
Pedregal
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600m
Chuť
Chuť:
Kokos
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kolumbia Excelso Medelin patří ke kávám silným, s kvalitním, velkým zrnem a plnou intenzitou. Pražíme ji tak, aby vynikla její vyvážená sladkost, kterou následuje kokosové aroma. Jeho dochuť zůstává na jazyku a vytrácí se postupně až po delší době. Díky ní je káva z Pedregalu velmi žádaná. Hustá a trvalá pěna zážitek ještě umocňuje.

Původ kávy

Jakostní plantážní káva z Kolumbie patří k nejvyhledávanějším na světě. Jihoamerická země je omývána Atlantským a Tichým oceánem, což výrazně ovlivňuje její klima a střídání ročních dob. I přes časté výkyvy počasí sklidili farmáři v roce 2013 kolem 600 tisíc tun kávových bobů. Vzrůst produkce tak zařadil Kolumbii mezi trojici nejvýznamnějších kávových velmocí.

Stoprocentní arabika z regionu Pedregal vyrůstá na úpatí And. Sopečná půda jí dodává potřebné živiny, vysoká vzdušná vlhkost nezbytnou vláhu. Pečlivý výběr odrůdy Bourbon, jemuž místní přírodní podmínky maximálně vyhovují, umožňuje farmářům prodávat kávu vysoké kvality, s plným tělem a hedvábnou jemností.

Kávovníky (Caffea arabica) jsou v Pedregalu sklízeny většinou průběžně po celý rok. Je tak zajištěn sběr pouze nejzralejších bobulí (vzhledem připomínajících třešně) a díky ručnímu obhospodařování plantáží také šetrné nakládání s nimi. Kávová zrna se zpracovávají mokrou metodou – plody se nejprve nasypou do vody a ty, které zůstanou na hladině, jsou odstraněny. U dna zůstávají zralé a stoprocentně jakostní bobule, které jsou i s vodou protlačovány přes drticí plechy. Ty zbaví kávu dužiny a většiny slupek. Po fermentaci, která je bedlivě sledována, neboť zásadně ovlivňuje konečnou chuť a aroma kávy, jsou zrnka sušena – nejprve na slunci, poté v sušárnách.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
519 Kč /1000 g 52 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 6. 2022

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
714 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 6. 2022

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pro ty, co se rádi udržují v tempu, i pro pravé kavárenské povaleče přinášíme bohatý a osobitý gurmánský zážitek. Šálek jihoamerické kávy je zdrojem skutečného potěšení – snoubí se v něm oblíbená kombinace sladké čokolády a ovoce s minimalistickou oříškovou dochutí. Nízká acidita dává této stoprocentní arabice příjemnou lehkost. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
648 Kč /1000 g 65 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 6. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »