+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Kód: 1152
Hodnocení: dobrá, 1 recenze

Rodina je základ… dobré plantáže. Když před půl stoletím vysadil Moises Meza první kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že dělá dobře. Dnes jedinečnou kávu pěstují ve stínu stromů jeho synové Javier a Gabriel. Na jejich mikroloty čekají kávomilci na celém světě velmi netrpělivě. Ten poslední má jemnou, mléčně čokoládovou chuť osvěženou tóny třešní. Bez nadsázky nejlepší káva z Kostariky dostane i vás.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 431 Kč /1000 g 143 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600
Chuť
Chuť:
Mléčná čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Suché

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

 Kostarika Finca El Rosario zaujme vyváženou chutí s příjemně mírnou kyselinkou a stopami mléčné čokolády. Doslova famózně ji doplňují třešně a melasa. Espresso připravené z této kávy potěší jemnou a kompaktní cremou.

Původ kávy

Malá plantáž v typicky kávovém regionu Kostariky dostala do vínku nejen nádherné jméno. El Rosario (růženec) si zapamatujme také kvůli skvělým mikrolotům, které od roku 2007 produkuje. Kávovníky odrůd Caturra a Red Catuai pěstuje rodinná farma na úrodné sopečné půdě, v nadmořské výšce 1 600 metrů. Pro oblast Leon Cortes v regionu Tarazzu, kde El Rosario leží, je typické mírné klima s teplými dny a chladnými nocemi. Do karet jedinečné produkci hraje také fakt, že keře byly vysázeny pod vysokými stromy, jež jim poskytují žádoucí stín. Souhrou všech těchto faktorů zrají kávové plody pomaleji, koncentruje se v nich intenzivnější chuť i aroma a vyšší obsah přírodních cukrů.

Výhodou mikrolotů je jejich naprosto jasný rodokmen. V případě Kostarika Finca El Rosario za ním stojí zakladatel plantáže, pan Moises Meza. Ten vybudoval farmu, na jejíchž pozemcích dnes synové Javier Meza a Gabriel Meza pěstují unikátní mikroloty vyvážené na mezinárodní trhy. Bez hnojiv a pesticidů, 100procentně šetrně k životnímu prostředí.

Plody kávovníků jsou v El Rosario sklízeny i tříděny výhradně ručně. Výsledkem je káva s rovnoměrně velkými zrny a konstantní jakostí. Specifický je také proces zpracování bobulí. Nejprve jsou proprány ve vodě, aby byly zbaveny nečistot, a hned poté je farmáři loupou, tentokrát už bez vody. Následuje fáze sušení, která je velmi delikátní a může celou sklizeň ohrozit. Kávová zrna totiž i přes oloupání zůstávají částečně pokryta lepkavými obaly, které velmi snadno plesniví. Na farmě El Rosario používají k sušení mikrolotů speciální sušičky obracející kávové třešně každých 10 minut, a to po dobu celého týdne. Výsledkem je takzvané Honey Coffee s mírnou aciditou, výraznými tóny ovoce a zřetelným nádechem medu.

Baristé tvrdí, že tak sladkou kávu objevíte jen zřídka. Právě díky jedinečnému způsobu zpracování se do zrn obtiskují přirozené chutě a vůně, jež lze identifikovat ještě před pražením.

Tento mikrolot je označován zkratkou SBH, což znamená kávu nejvyšší kvality s nejtvrdším zrnem.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

15. 5.

Hodnocení: dobrá
Tato káva má více příběhu než samotných kvalit. Bohužel mě zklamala co do chuti, tak i aroma. Určitě patří mezi kvalitnější (nesrovnávám tady s nějakými Nescafe produkty!), ale už jsem měla tady z obchodu významně chutnější a zajímavější kousky.

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
817 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 2. 2023

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - Micro Lot

Sladká káva z družstva Santa Adelaida potěší každého, kdo vyhledává výjimečné laskominy pro výjimečné okamžiky. Upražili jsme ji tak, abychom nechali vyniknout atraktivní tóny hroznového vína, kakaa a marcipánu. Ještě než tuto promývanou salvadorskou dobrotu použijete pro přípravu espressa nebo cold brew, všimněte si nádherných, pravidelných zrn. Jejich tajemství odhalíte okamžitě po namletí. Káva se rozvoní celou místností… Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 148 Kč /1000 g 115 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 1. 2. 2023

HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAD - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAD - Micro Lot

V její vůni poznáte jasmín, v chuti tropické ovoce. Kdo si připraví Geishu, dočká se velmi aromatického a květinově laskavého zážitku. Jedinečná káva pocházející z etiopské vesnice Gesha má čím dál víc příznivců. Trinidadští farmáři o ni pečují s vášní a minimálními dopady na životní prostředí. Dopřejte si přepychový zážitek. Geisha z kopců Hondurasu je káva pro výjimečné okamžiky, královna mezi všemi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »