+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Kód: 1152
Hodnocení: dobrá, 1 recenze

Rodina je základ… dobré plantáže. Když před půl stoletím vysadil Moises Meza první kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že dělá dobře. Dnes jedinečnou kávu pěstují ve stínu stromů jeho synové Javier a Gabriel. Na jejich mikroloty čekají kávomilci na celém světě velmi netrpělivě. Ten poslední má jemnou, mléčně čokoládovou chuť osvěženou tóny třešní. Bez nadsázky nejlepší káva z Kostariky dostane i vás.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 433 Kč /1000 g 143 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600
Chuť
Chuť:
Mléčná čokoláda
Zpracování
Zpracování:
Suché

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

 Kostarika Finca El Rosario zaujme vyváženou chutí s příjemně mírnou kyselinkou a stopami mléčné čokolády. Doslova famózně ji doplňují třešně a melasa. Espresso připravené z této kávy potěší jemnou a kompaktní cremou.

Původ kávy

Malá plantáž v typicky kávovém regionu Kostariky dostala do vínku nejen nádherné jméno. El Rosario (růženec) si zapamatujme také kvůli skvělým mikrolotům, které od roku 2007 produkuje. Kávovníky odrůd Caturra a Red Catuai pěstuje rodinná farma na úrodné sopečné půdě, v nadmořské výšce 1 600 metrů. Pro oblast Leon Cortes v regionu Tarazzu, kde El Rosario leží, je typické mírné klima s teplými dny a chladnými nocemi. Do karet jedinečné produkci hraje také fakt, že keře byly vysázeny pod vysokými stromy, jež jim poskytují žádoucí stín. Souhrou všech těchto faktorů zrají kávové plody pomaleji, koncentruje se v nich intenzivnější chuť i aroma a vyšší obsah přírodních cukrů.

Výhodou mikrolotů je jejich naprosto jasný rodokmen. V případě Kostarika Finca El Rosario za ním stojí zakladatel plantáže, pan Moises Meza. Ten vybudoval farmu, na jejíchž pozemcích dnes synové Javier Meza a Gabriel Meza pěstují unikátní mikroloty vyvážené na mezinárodní trhy. Bez hnojiv a pesticidů, 100procentně šetrně k životnímu prostředí.

Plody kávovníků jsou v El Rosario sklízeny i tříděny výhradně ručně. Výsledkem je káva s rovnoměrně velkými zrny a konstantní jakostí. Specifický je také proces zpracování bobulí. Nejprve jsou proprány ve vodě, aby byly zbaveny nečistot, a hned poté je farmáři loupou, tentokrát už bez vody. Následuje fáze sušení, která je velmi delikátní a může celou sklizeň ohrozit. Kávová zrna totiž i přes oloupání zůstávají částečně pokryta lepkavými obaly, které velmi snadno plesniví. Na farmě El Rosario používají k sušení mikrolotů speciální sušičky obracející kávové třešně každých 10 minut, a to po dobu celého týdne. Výsledkem je takzvané Honey Coffee s mírnou aciditou, výraznými tóny ovoce a zřetelným nádechem medu.

Baristé tvrdí, že tak sladkou kávu objevíte jen zřídka. Právě díky jedinečnému způsobu zpracování se do zrn obtiskují přirozené chutě a vůně, jež lze identifikovat ještě před pražením.

Tento mikrolot je označován zkratkou SBH, což znamená kávu nejvyšší kvality s nejtvrdším zrnem.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

15. 5.

Hodnocení: dobrá
Tato káva má více příběhu než samotných kvalit. Bohužel mě zklamala co do chuti, tak i aroma. Určitě patří mezi kvalitnější (nesrovnávám tady s nějakými Nescafe produkty!), ale už jsem měla tady z obchodu významně chutnější a zajímavější kousky.

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stoprocentní arabika, stoprocentní zážitek! Elegantní Kolumbia Supremo Medelin vám připraví nezapomenutelné setkání s exotickým ovocem a čokoládou. Přestože je silná a aromatická, působí harmonicky až hebce. Exkluzivní a pravidelná kávová zrnka jsou pražena středně, čímž vyniknou delikátní tóny kávy a přitažlivé vůně. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
743 Kč /1000 g 74 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

„Osvěžuje paměť a čistí kůži,“ definoval kávu před tisícem let středověký perský učenec Ibn Síná. V Evropě byla nejprve prodávána jako lék a jen tak někdo si ho nemohl dovolit. Až když se na trh dostalo kávy více, snížila se i cena. Osvěžující nápoj zažil boom. Dnes si můžeme vybírat – třeba výjimečnou delikatesu z ostrova Jáva. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 089 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 17. 4. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »