+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Kód: 16
Hodnocení: vynikající, 18 recenzí

Opravdu jste ještě neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rychle napravit! Sopečná půda středoamerické země dává tamní arabice plnou, ušlechtilou chuť. V případě sorty San Raffael z regionu Tarrazu je dojem umocněn sametově sladkými tóny karamelu. Svěřte své chuťové buňky odborníkům, vždyť na Kostarice roste 400 milionů kávovníků!

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
861 Kč /1000 g 86 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Caturra
Region
Region:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600m
Chuť
Chuť:
Karamel
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva z Kostariky vyniká bohatou, harmonickou chutí. Je jemná, jen mírně kyselá. V oblibě ji proto mají především ženy a ti, kdo s objevováním světa plantážních káv začínají. Káva San Rafael vyniká sladkostí s dotekem karamelu. Crema je jemná, ale hustá a soudržná.

Původ kávy

Další výtečná plantážní káva ze Střední Ameriky – Kostarika je jednou ze zemí, které dovedly pěstování a výrobu kávy téměř k dokonalosti. Kvalitní káva tvoří 25 procent tržeb ze zahraničního exportu, plantáže zaměstnávají velkou část obyvatel a nemalý profit má země i z unikátního výzkumného střediska pro zemědělství.

Káva se na Kostarice začala pěstovat v roce 1779. Rychle se stala ústřední plodinou a hybatelem tamních dějin. Příjmy z prodeje kávy také například zaplatily první železnici spojující státy na pobřeží Atlantiku, tzv. Ferrocarril al Atlántico. Stejně užitečné byly zisky z plantáží při stavbě Národního divadla v San Jose. Jistě není bez zajímavosti, že na kvalitě kávy si Kostarika velmi zakládá. Proto například zcela zakázala pěstování méně jakostní robusty.

Unikátní chuť kostarické kávy je dána do velké míry sopečnými půdami a vodami Pacifiku. Tropické slunce jí dává sílu, vlahý vítr jemnost. Tarrazu se nachází asi 70 kilometrů jižně od hlavního města San Jose, v nedotčené přírodě obklopené horami. Káva je pro tamní obyvatele zásadním zdrojem obživy, proto jejímu pěstování i zpracování věnují velkou pozornost. Plody kávovníků, červené bobule velikosti i vzhledu třešní, sklízejí několikrát během doby zrání. V případě sorty San Rafael je zpracovávají promýváním, při němž se bobule zbavují dužiny a slupek, nechávají fermentovat ve vodě a následně se suší. Důraz je kladen také na konečné třídění podle kvality a velikosti kávových zrnek.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

21. 11.

Hodnocení: vynikající
Jedna z našich nejoblíbenějších, kupujeme opakovaně. V klidu si ji vychutnejte a ničím jiným se přitom nerozptylujte, čeká vás velmi příjemný zážitek - nádherná vůně a skvělá chuť vás dostanou do naprosté pohody :).

7. 4.

Hodnocení: vynikající
Dlouho jsem hledal kávu, která by mi opravdu sedla. Tato Kostarika mi byla doporučena a pro mě je to opravdu best of. Krásná, jemná kyselinka, opravdová lahůdka.

26. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Neotřelá, ale jemná a vyvážená chuť, káva působí dojmem, jako by byla lehce aromatizovaná. Zastánci tradičních chutí a vůní by mohli být překvapeni, nicméně řidiče potěší, že podávaná s mlékem chutná téměř jako irská káva :-).

25. 4.

Hodnocení: vynikající
Káva je naprosto skvělá. Chutná, voňavá a lahodná. A vám moc děkujeme za velice rychlé vyřízení naší objednávky. Tu jsme posílali ve čtvrtek večer, v pátek jsme ještě volali paní Petře a objednávku upravovali - ještě jsme si přiobjednávali a v sobotu v poledne jsme měli kávu doma. Opravdu je vidět, že vám záleží na vašich zákaznících. Veliký dík.

24. 2.

Hodnocení: vynikající
Úžasně lahodná káva, jemná, s velice jemnou kyselostí. Chutná lehce po karamelu a dělá hustou cremu.

21. 8.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, rychlým dodáním, chutnou kávou i přibaleným dárečkem jsem mile překvapena a ráda si opět u Vás obědnám nějakou dobrou kávičku nebo čaj. Chválím, že vybírat je opravdu z čeho. Jarka.

18. 8.

Hodnocení: vynikající
Připojuji svůj pocit z této kávy k ostatním, kterým káva chutná. Je chuťově bohatá a lahodná, prostá výrazné kyselosti. Na každý šálek s ní se těším. Takže - doporučuji.

21. 7.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den. Káva Kostarica San Rafael Tarrazu je mou srdeční záležitostí, bez které by každodenní vstávání bylo nudné . Rozhodně ji doporučuji k ochutnání.

10. 6.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, z kávy mám velikou radost, chutná skvěle, ještě líp voní. Vezu si ji s sebou i na dovolenou, bez ní bych jinak příliš brzy pospíchal domů. Aleš.

2. 6.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den. Velmi lituji let, kdy jsem se odvývala Jihlavankou, jelikož jsem nevěděla o tomto obchodě a kávě z Kostariky. Pokaždé když na televizní obrazovce vidím reklamu na jakoukoli kávu, jsem doslova zlostná. Jsem velký milovník kávy, obvykle jsem si je potom koupila. To teda byly odvary! U ž nikdy. Na vaší adrese nacházím konečně takové, které potěší smysly i náročných gurmánů. Máte mou chválu a obdiv. Ajka.

25. 5.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, tuto kávu si kupuji opakovaně. Vždy je zaslána čerstvá, jemně mletá a nejpozději do druhého dne. Takového obchodu si proto vážím, a rád jej také doporučuji. Jen tak dál.

22. 5.

Hodnocení: vynikající
Už při pohledu na čůrek vytékající kávy z páky jsem věděl, že to nebude úplně ono. Zrovna jsem přešel z etiopské Djimmah na tuto kostarickou a už od pohledu je jasné, že, alespoň podle mých měřítek, je Djimmah úplně jinde. Chuťově není Tarrazu špatná, ale při porovnání s Dimmahem mi připadá příliš konfekční. Ať dělám, co dělám, nejsem schopen dosáhnout barvy krémy, jak ji mám rád. Pořád je to, sice, velmi nadstandardní káva, ale třeba na rozdíl od Toma N., mi z těch koulených káv chutná nejméně. Zato třeba synovi chutná víc, než Djimmah. Každý preferujeme něco jiného a to je dobře. Jen si bude muset, syneček, koupit svůj mlýnek :o))). Djimmah má silný aftertaste, velmi bohatý a dlouhý. Je dotažen do krajnosti. Tarrazu tohle nemá. Alespoň u mě.

14. 5.

Hodnocení: velmi dobrá
Dobrý den, potvrzuji názory ostatních recenzentů o kvalitě a jedinečné chuti této kávy.Rozhodně stojí za ochutnání!

13. 2.

Hodnocení: vynikající
Zdravím, jsem rád, že jsem narazil na váš obchod, a také jsem měl šťastnou ruku ve výběru kávy. Tato kostarická je prostě výborná, chutná celé rodině, i manželce která preferuje čaje.Dík.

8. 7.

Hodnocení: vynikající
Dobrý den, chválím, chválím a zase chválím. Máte vynikající kávy. Tuto jsem si oblíbola nejvíc. Je jemná a trochu nasládlá, což mi vyhovuje. Taky si občas dám nějakou aromatizovanou kávu, ale ráda se vrátím k této vynikající klasice. Květa

3. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Musím jen potvrdit předchozí respondenty. Kafe výborné, voňavé a ani ho nemusím doslazovat. Určitě si u vás objednám znova a nejen toto kafčo, ale zavítám i do čajů. Díky Daniel

2. 6.

Hodnocení: velmi dobrá
Jsem spokojen s touto voňavou kávou, kterou jsem si tady jeden den objednal a druhý dostal. Jak to děláte, že máte jak kvalitní zboží,tak bezvadné služby zákazníkům? Jen tak dál a hodně dalších spokojených zákazníků. Marek

27. 5.

Hodnocení: vynikající
Vybral jsem si na vašich stránkách několik druhů káv a tato mě chutná nejvíc. Bylo těžké vybrat favorita pod kterého napíšu svou recenzi, protože dobré jsou opravdu všechny. Když se rozprostře po bytě vůně s vašich káv, je to jako z reklamy. Jen chuť se s kávou v běžných obchodech nedá srovnat. S potěšením Tom

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 82 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KOLUMBIE HUILA WOMEN´S COFFEE PROJECT - Micro Lot

Na jihozápadě Kolumbie, v sopečné půdě vysokých hor, dozrává káva. Na tom by nebylo nic zvláštního. Červené bobule v sobě ovšem ukrývají zrnka jedinečných chutí a vůní. Taková nerostou nikde jinde na světě. Proto patří mikrolot z oblasti Huila k nejvyhledávanějším. Stojí za ním ženy z 21 farem, které díky našim mlsným jazýčkům pošlou své děti do škol a zajistí jim služby lékaře. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
986 Kč /1000 g 99 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 19. 6. 2024

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

Brazílie Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 - zrnková káva

Nejlepší šarže, které můžete z brazilských plantáží ochutnat, teď máte na dosah ruky. Arabiky ze slavných regionů Cerrado a Alta Mogiana nezklamou ani největšího fajnšmekra. Potěší chutí čokolády a kakaa, stejně jako karamelovým aftertastem. Cemorrado Chocolate Edition NY2 scr. 17/18 se hodí k přípravě skvělého espressa, báječná je i na filtru. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Odesláním hlídacího psa souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »