+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kostarika Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey - zrnková káva

Kód: 1774

Káva zpracovaná metodou Honey je vždy mimořádně atraktivní. V případě Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey můžeme mluvit o krásné, komplexní a sladké chuti i skvělém aroma. Farmář Miguel Diaz dobře ví, proč se drží osvědčených postupů svého otce. Díky tomu dodává do světa kávu s hedvábným tělem a tóny zralého ovoce.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 085 Kč /1000 g 109 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kostarika
Odrůda
Odrůda:
Villa Sarchi
Region
Region:
Tarrazu
Nadm. výška
Nadm. výška:
1700m
Chuť
Chuť:
Sladká, Tóny peckovin
Zpracování
Zpracování:
Honey

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey je díky způsobu zpracování harmonicky sladká, kulatá a lahodná. Při pozorném ochutnávání snadno identifikujete tóny zralého ovoce, především švestek, třešní, meruněk a broskví.

Tuto kávu doporučujeme připravit například na filtru, v moka konvičce nebo i jako cold brew. Její sladkost a šťavnatost se díky tomu pěkně rozvine.

Původ

Na kávě Costa Rica Palmichal Micro-Mill Villa Sarchi Honey je zvláštní mnoho věcí. Mezi prvními zmiňme takzvanou medovou metodu (Honey) zpracování. Díky ní má káva krásnou, komplexní a sladkou chuť. Obvyklý postup nepoužívá vodu a vypadá asi takto: hned po sklizni zbaví dělníci zralé kávové třešně vrchní slupky, pod kterou je už jen sladká dužina obalující zrnka. Takto připravenou kávu rozprostřou na betonová plata a za častého prohrabávání suší na přímém slunci. Důležité je přikrývat sklizeň na noc velkými plachtami, aby nenavlhla. Právě díky slizovité dužině získává zrno sladkou chuť. Jakmile je sušení hotovo, tedy asi po 20 dnech, odstraní suchý pergamen buď ručně, nebo za pomoci jednoduchých strojů.

Další zvláštností je místo, na kterém káva vyrostla. Kostarický region Tarrazu patří k hlavním kávovníkovým oblastem země. Není divu, že je v něm asi stokrát víc kávovníků než lidí. Plantáže vysazují do sopečné, na minerální látky bohaté půdy, keřům prospívají také dlouhé slunečné dny a lehký vánek od moře.

Ani odrůda kávovníku Villa Sarchi nepatří k právě typickým. Jde o kávovník přirozené mutace odrůdy Bourbon, dobře prosperující ve vysoké nadmořské výšce, odolný vůči silnému větru. Jeho vzrůst je popisován jako trpasličí. Villa Sarchi byla objevena právě na Kostarice, a to v 50. letech 20. století. Mimo Kostariku ji nikde na světě nepěstují.

A na konec přidáme ještě zmínku o farmě La Falda, kterou po svém otci převzal Miguel Diaz. Nachází se asi dvě hodiny cesty od města San José, na úpatí hory La Falda, což znamená sukně. Přesně tuhle část oděvu kopec svým tvarem připomíná. Miguel Diaz využil to nejlepší ze znalostí svého táty a přidal moderní postupy. Díky tomu produkuje kávu špičkové kvality. O její zpracování se stará maličký podnik Palmichal-Micro Mill.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě kávy.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5 - 2 kávové lžičky (přibližně 7g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Nejprodávanější příslušenství k tomuto zboží

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horká Brazílie dává světu nejen famózní fotbalisty, nerostné suroviny a příležitost obdivovat kulturní památky. Je také zemí, která se proslavila vývozem mimořádně kvalitní kávy. Stoprocentní arabika Santos NY2 patří mezi klasiku, která se nikdy neomrzí. Kdo by odolal čokoládě a oříškům? Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
530 Kč /1000 g 53 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do úterý, 27. 2. 2024

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvání na kávu se neodmítá. Kupte jednu z nejlepších na trhu a připravte voňavé odpoledne těm, které máte rádi. Nad šálkem horké dobroty s lehkou čokoládovou stopou utíká čas rychle. Brazilská arabika vám bude okouzlujícím společníkem. A nikdy se neomrzí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
706 Kč /1000 g 71 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvouáčková superstar vám připraví velmi intenzivní kofeinový zážitek. Tato stoprocentní keňská arabika je zárukou výrazného aroma, příjemné kyselosti a ovocné harmonie. Sametovou hebkost si zamilujete hned po prvním doušku. Druhý vás utvrdí, že jste si vybrali to nejlepší. S třetím ochutnáním se přiblížíte kávovému nebi. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 038 Kč /1000 g 104 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do pondělí, 26. 2. 2024
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »