+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kód: 1742

Kubánská káva patří k chuťově výrazným a zároveň skvěle vyváženým. Exkluzivní Kuba Turquino Lavado je speciální nejen tóny čokolády, medu, koření a tabáku. Zároveň vyniká velmi nízkou kyselostí a její skutečně dlouhá dochuť vyznívá sametově sladce. Jde o nejlepší kávu, jakou můžete z kubánských plantáží ochutnat. Vyrostla ve stejných podmínkách jako jamajská Blue Mountain, a tak není divu, že je stejně skvostná a mezi kávomilci mimořádně populární.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 096 Kč /1000 g 110 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kuba
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Turquino
Nadm. výška
Nadm. výška:
400-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Tabáková
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Turquino Lavado je káva s mimořádně bohatou chutí a příjemným aroma doutníků. Jde o kávu sladkou, která, i když je chuťově velmi výrazná, nenese stopy jakékoli kyselosti. Při ochutnávání zaznamenáte tóny čokolády, medu, tabáku a koření. Skvěle se hodí k přípravě v moka konvičce nebo do pákových přístrojů k výrobě espressa.

Původ kávy

Možná jste věděli, že ekonomika Kuby je z velké části postavena na exportu cukru a tabáku. Teď budete taky vědět, že na seznam vývozních položek patří i káva. Krom toho je na karibských ostrovech káva mimořádně populární – Kubánci ji popíjejí i několikrát za den. Café cubano neboli cafecito připravují k snídani, podávají k obědu a servírují k večeři. Bez kávy se neobejde žádná návštěva nebo pracovní schůzka. Speciální způsob přípravy vás může inspirovat, proto se o něm krátce zmíníme.

Kávu na Kubě připravují obvykle v moka konvičce. Do šálku nasypou lžičku třtinového cukru, který zakápnou troškou čerstvě přichystané kávy. Směs intenzivně šlehají tak dlouho, dokud nevznikne hustá pěna. Teprve do ní pak vlijí zbytek kávy z moka konvičky. Výsledkem je nápoj tmavý, velmi silný, s krásnou cremou. Po přelití napařeným mlékem vznikne acortadito.

Je dobré také poznamenat, že kvůli desetiletí trvajícímu americkému embargu na obchod s Kubou klesla tamní kávová produkce k minimu. Nicméně zdá se, že vše je na dobré cestě. Drobní kubánští farmáři o své plantáže náležitě pečují, důkazem je i tato skvělá arabika Kuba Turquino Lavado.

První kávovníky se na Kubě objevily v roce 1748, ale kávový průmysl rozpohybovali až Francouzi prchající na ostrov před Haitskou revolucí. V 90. letech 18. století tak vznikla celá řada plantáží, a to většinou ve vysokohorských oblastech. V polovině 19. století se už hospodářský význam kávy mohl rovnat významu cukru. Nejen export, ale také domácí spotřeba kávy, prudce vzrostly.

Kuba Turquino Lavado pochází z jihovýchodní části ostrova, konkrétně parku Gran Parque Nacional Sierra Maestra, který pokrývá pohoří Sierra Maestra. Kávovníky rostou v úrodné půdě, takže je není nutné přihnojovat průmyslově vyráběnými hnojivy. Kávové bobule sbírají dělníci ručně a zpracovávají promýváním. Díky tomu v zrnu vyniknou čokoládové a medové tóny.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7 g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Je libo trochu exotiky? Citrusy a skořice zabalené v kávovém rouše jsme přivezli ze samého srdce Afriky. Pro tropické Burundi ležící na severovýchodním břehu jezera Tanganika je káva hlavním exportním artiklem. Místní farmáři její kvalitě proto věnují velkou pozornost, což dokládá i tato stoprocentní arabika. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
847 Kč /1000 g 85 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
818 Kč /1000 g 695 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

V oblasti, kde se urodila tato kávová paráda, lze kromě divoké přírody obdivovat také diamanty. Ano, některé lokality v brazilském Cerradu jsou vzácnými minerály proslulé. Podobně jako tamní kávová zrna, která patří k nejžádanějším na světě. Dokonalá Dolce Diamantina potěší i vaše chuťové pohárky – výraznou sladkostí, dobrým tělem a jemnou ořechovou dochutí. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
729 Kč /1000 g 73 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do čtvrtka, 6. 10. 2022
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »