+420 777 707 586 (Po-Pá 7-17 hod.)
0 Ks
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč

Kuba Turquino Lavado - zrnková káva

Kód: 1742

Kubánská káva patří k chuťově výrazným a zároveň skvěle vyváženým. Exkluzivní Kuba Turquino Lavado je speciální nejen tóny čokolády, medu, koření a tabáku. Zároveň vyniká velmi nízkou kyselostí a její skutečně dlouhá dochuť vyznívá sametově sladce. Jde o nejlepší kávu, jakou můžete z kubánských plantáží ochutnat. Vyrostla ve stejných podmínkách jako jamajská Blue Mountain, a tak není divu, že je stejně skvostná a mezi kávomilci mimořádně populární.

Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 102 Kč /1000 g 110 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Přidejte 1 000 Kč a máte je zdarma.
 
1 000 Kč
Země původu
Země původu:
Kuba
Odrůda
Odrůda:
Typica
Region
Region:
Turquino
Nadm. výška
Nadm. výška:
400-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Tabáková
Zpracování
Zpracování:
Mokré

Složení

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kuba Turquino Lavado je káva s mimořádně bohatou chutí a příjemným aroma doutníků. Jde o kávu sladkou, která, i když je chuťově velmi výrazná, nenese stopy jakékoli kyselosti. Při ochutnávání zaznamenáte tóny čokolády, medu, tabáku a koření. Skvěle se hodí k přípravě v moka konvičce nebo do pákových přístrojů k výrobě espressa.

Původ kávy

Možná jste věděli, že ekonomika Kuby je z velké části postavena na exportu cukru a tabáku. Teď budete taky vědět, že na seznam vývozních položek patří i káva. Krom toho je na karibských ostrovech káva mimořádně populární – Kubánci ji popíjejí i několikrát za den. Café cubano neboli cafecito připravují k snídani, podávají k obědu a servírují k večeři. Bez kávy se neobejde žádná návštěva nebo pracovní schůzka. Speciální způsob přípravy vás může inspirovat, proto se o něm krátce zmíníme.

Kávu na Kubě připravují obvykle v moka konvičce. Do šálku nasypou lžičku třtinového cukru, který zakápnou troškou čerstvě přichystané kávy. Směs intenzivně šlehají tak dlouho, dokud nevznikne hustá pěna. Teprve do ní pak vlijí zbytek kávy z moka konvičky. Výsledkem je nápoj tmavý, velmi silný, s krásnou cremou. Po přelití napařeným mlékem vznikne acortadito.

Je dobré také poznamenat, že kvůli desetiletí trvajícímu americkému embargu na obchod s Kubou klesla tamní kávová produkce k minimu. Nicméně zdá se, že vše je na dobré cestě. Drobní kubánští farmáři o své plantáže náležitě pečují, důkazem je i tato skvělá arabika Kuba Turquino Lavado.

První kávovníky se na Kubě objevily v roce 1748, ale kávový průmysl rozpohybovali až Francouzi prchající na ostrov před Haitskou revolucí. V 90. letech 18. století tak vznikla celá řada plantáží, a to většinou ve vysokohorských oblastech. V polovině 19. století se už hospodářský význam kávy mohl rovnat významu cukru. Nejen export, ale také domácí spotřeba kávy, prudce vzrostly.

Kuba Turquino Lavado pochází z jihovýchodní části ostrova, konkrétně parku Gran Parque Nacional Sierra Maestra, který pokrývá pohoří Sierra Maestra. Kávovníky rostou v úrodné půdě, takže je není nutné přihnojovat průmyslově vyráběnými hnojivy. Kávové bobule sbírají dělníci ručně a zpracovávají promýváním. Díky tomu v zrnu vyniknou čokoládové a medové tóny.

Herbář a blahodárné účinky:

Arabica
Arabica

Herbář se zajímavými informacemi naleznete na https://www.manutea.cz/herbar-byliny

Ukázka balení kávy

Naše káva je balena v kvalitním aluminiovém obalu, který zároveň postrádá výraznější grafické prvky, protože naší společnosti jde hlavně ochuť a kvalitu. Skutečnou čerstvost naší kávy si můžete ověřit i díky ventilu, který uvolňuje plyny vzniklé brzy po pražení. Kvalitní balení, které zachovává charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavřena, aby odolávala vlhkosti, světlu a cizím pachům.

Návod na přípravu

  1. Kávu namelte na hrubost vyhovující vybrané přípravě.
  2. Na 1 kávu použijte alespoň 1,5-2 kávové lžičky (přibližně 7 g) mleté kávy.
  3. Kávu zalijte vodou o teplotě cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyselost
Pražení
Zrno
Zpracovani

Potřebujete poradit?

Kontaktujte Petru!
+420 777 707 586
petra@manucafe.cz
Pomozte ostatním při výběru:

Hledáte inspiraci? Ostatní přikoupili třeba toto:


BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

BRAZÍLIE YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimořádně voňavá a sladce čokoládová. Káva z populární brazilské plantáže Fazenda da Lagoa (Farma u jezera) patří k nejvyhledávanějším na světě. Dozrává v náruči deštného pralesa, obklopena horami a křišťálovými jezery. Pražíme ji středně intenzivně, abychom uchovali její dokonalé hladké tělo a ovocné aroma. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
896 Kč /1000 g 90 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

15% SLEVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnická pohádka! Tato plantážní káva z jižního pobřeží Kuby se může pochlubit takřka nulovou aciditou, ale plnou chutí se znatelným čokoládovým a karamelovým zabarvením. Pohoří Sierra Maestra, v němž se narodila, jí dalo do vínku sladkou vůni evokující med a třtinový cukr. Když si ji skutečně vychutnáte, objevíte tóny kouře a kubánského rumu. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
821 Kč /1000 g 698 Kč /1000 g 70 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Jste firma? Nepřehlédněte firemní podmínky.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karibik, doutníky, rum… Co víc potřebujete o Kubě vědět? Že tam roste vynikající káva! V pohoří Sierra Maestra na jihovýchodě ostrova ji pěstují drobní zemědělci. Celých devadesát procent kubánské kávy pochází z hustě zalesněných kopců rozeklaných hlubokými údolími divokých řek. Nádherné krasové lokality jsou dnes chráněny v režimu národních parků. Více na detailu zboží
Velká balení:
Malá balení:
Mletí:
1 137 Kč /1000 g 114 Kč /100 g
Čerstvě upražíme a dodáme do středy, 7. 6. 2023
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zpravodaj Vám zašleme 1x za 14 dní.
Přihlášení do akcí, novinek a zajímavostí souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Doprava zdarma od 1000 Kč | Sleva na první nákup »